Oszuści na otomoto cd.

22 Lip 2015, 14:43

Hello ,

The price of the car (final price 12,000 PLN) include all the shipping taxes and all the other fees so you will need to pay only the amount for the car and nothing extra. It will come with original documents, the shipping company will handle all the details of the transaction , they will deliver you the car at your home address so you don`t have to go and pick it up .
The transport will be done by truck directly to your address . The transport will take 5-7 days.
By dealing with this third party means dealing with a neutral party , a company that verifies if the merchandise is sent and correspond to what seller agreed with the buyer and release the money only after the merchandise was accepted. I used this service before and they will help us do the deal safe and easy.
You will have an inspection period of 3-5 days . In this time you can check and inspect the car. A company agent will be there to help you to register the car.
The payment will be made to the third party, not to me, after I start the delivery of the car, when you have the tracking number!!If by any reason (the car has any hidden damage or it isn't like I describe it) you can reject the deal. In this case the company will refund you totally amount that you have send to them and send the car back to me on my costs.
In the moment when i will start the transport , the car will be verified by an company trade qualified automotive technician and all the documents will be verified by Interpol and Customs Department.
All the transaction will be certified by the Department of Foreign Affairs of United Kingdom.


Please e-mail me with your decision and your full name , address and phone number!!!

Date: Sun, 19 Jul 2015 08:47:05 +0200
From: [email widoczny po zalogowaniu]
To: [email widoczny po zalogowaniu]
Subject: Odp: RE: Odp: Toyota RAV 4 III === 12 000 PLN

Dnia Piątek, 17 Lipca 2015 00:30 Martin Morrison [email widoczny po zalogowaniu] napisał(a)

Hello

First i must tell you that the car got Customs clearance in Poland. That means that you will not pay customs taxes.
The car is in Very good condition , no damages , no accidents , no scratches and the engine runs great . The car is in very good condition inside and outside . I am a non smoker person and i really take care of my cars.
I told you that i am living in Scotland (United Kingdom)and the car is here with me. This is not a problem from me and i hope it is not for you also.
The car has Poland documents and Poland plates number.
When i have returned from my job in Poland i have taken the car with me , with the intention of registering the car here in (Scotland) , unfortunately the taxes are to high so i did not register it. I have tried to sell it here with Poland number but nobody want to buy it.
A friend advice me to try to sell the back in Poland because maybe there i will have better luck.
If you have the opportunity to come here then it will be perfect.
If not , then i am ready to transport the car back to Poland and pay the costs of the transport.I will use a transport company for this transport .
The process is very easy. This company will handle the delivery of the car and also they will handle all the registration papers. If you want, the company will help you with all the registration papers in your country!
Please don't contact me if you do not have the money for the car or if you only e-mail for simple curiosity!

Best regards
ZOBACZYMY CO OSZUST WYSLE DALEJ JESTEM CIEKAWY CZY BEDZIE CHCIAŁ ZEBY KASE PRZESŁAC HE HE ALE OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIE DAJCIE SIE OSZUKAC ZADNEJ KASY NIE WYSYŁAJCIE BO STEACICIE NAPEWNO !!!!!
tomazinno
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 08 1976
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: vw t4
Silnik: 2,5
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Sie 2015, 10:57

Witam
Teraz podaje się za :


Joëlle Zarr

Piguet Galland & CIE SA
41, Avenue Peschier
1206,Genève
Switzerland
T/F +41 58 310 44 50

I udaje że sprzedaje samochody z Szwajcarii przez firmę wysyłkową:
http://www.cargoships.ch.

adres mailowy [email widoczny po zalogowaniu] lub: [email widoczny po zalogowaniu]

UWAGA NA OSZUSTA
monti1
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 04 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault laguna
Silnik: 1,6 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

20 Sie 2015, 16:22

Następna firma jeszcze istniejąca Globtroter-spedition Jerzy Gielniak.... Biuro mają w Poznaniu.naciągają na wysokie zaliczki,jak Ed-bud kuleszo. Bieliński maszyny z Gdańska, sami sobie forum piszą na formula.pl i usuwają nie wygodne wątki.
navi
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 14 06 1990
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: volvo
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

20 Sie 2015, 20:02

Witam ja rowniez zostalem oszukany na 10 tys jest nas wiecej 70 tys 30tys. Osoby te rowniez zaczely wystepowac pod nazwa Globtroter Spedition ale teraz Miroslaw Telecki te same dzialania ogloszenia ect
kammell2
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 07 1980
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

21 Sie 2015, 15:37

:D Globtroter-spedition, a kilka dni temu byli tacy wiarygodni, i tak mają wyjebane na to bo Policja nigdy ich nie ścigała ani nie ściga.....beznadziejne państwo które robi przyzwolenie na takie procedery,które nie kończą się żadnymi konsekwencjami dla oszustów....
mirek835
Nowicjusz
 
Posty: 40
Prawo jazdy: 22 05 1983
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: passat
Silnik: 1.9
Rok produkcji: 1999

21 Sie 2015, 21:41

Firma GlobTROTER-SPEDITION Mirosław Telecki z siedzibą pod adresem ul. Świętokrzyska 30 lok. 63, Warszawa, 00-116, MAZOWIECKIE, Polska, działa w branży Sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń rolniczych oraz dodatkowego wyposażenia (46.61.Z). Firma została wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) w dniu 2015-01-15, a jej właścicielem jest Mirosław Telecki.

Imie:Mirosław
Naziwsko:Telecki
NIP:6611011616
REGON:360579780
E-mail:-
WWW:-
Adres:ul. Świętokrzyska 30 lok. 63 - Warszawa
Kod pocztowy:00-116
Powiat:powiat Warszawa
Województwo:MAZOWIECKIE - Polska
Data Rejestracji:2015-01-15
PKD:(PKD 46.61.Z)
PKD(nazwa):Sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń rolniczych oraz dodatkowego wyposażenia
Informacje dodatkowe:
kammell2
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 07 1980
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Supercinq GT Turbo
    W styczniu 1985 roku, czyli zaledwie cztery miesiące po wprowadzeniu Supercinq, pojawiła się wersja GT Turbo. Był to samochód o nowoczesnej stylistyce, innowacyjnie rozwiązanym wnętrzu i bardzo dobrych osiągach. Jak ...

02 Wrz 2015, 11:16

Witam, jestem w trakcie zmiany samochodu i na etapie wertowania strona z ogłoszeniami na różnych stronach jak każdy, kto zobaczy super autko w jeszcze lepszej cenie to aż oczu mu ... :shock: bo przynajmniej ma ten 1% nadziei, że to prawda, ale po chwili człowiek wraca na ziemię i właśnie kilkanaście razy już na takie oszustwa natrafiłem nie tylko na otomoto, ale o wiele więcej jest tego na autotrader.pl i zacząłem szukać coś na ten temat i trafiłem na to forum .
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że otomoto czy autotrader ma to gdzieś ten drugi to już w szczególności nawet nie kasuje ogłoszeń po zgłoszeniu oszustwa.

Co jest dziwniejsze ludzie, którzy wierzą w takie rzeczy i wysyłają pieniądze w ciemno tylko na podstawie zdjęci i rozmowy mailowej co jest dla mnie szczytem ludzkiej głupoty nie che nikogo obrażać, ale bądźmy szczerzy takie rzeczy się nie zdarzają, aby samochód prawie nowy nieuszkodzony kupić za 1/5 ceny .

Najlepsze jest to, że jak się rozmawia z tymi oszustami i zaproponuje odbiór osobisty, żeby sprzedający zaoszczędził na transporcie to albo nagle kontakt się urywa, albo wciskają kit, że są tak zarobieni, że nie mają czasu się tym zajmować .

Oby takiego frajera oszusta jednego trafiło... (niech każdy sobie dopowie co by chciał, aby mu się przytrafiło ).
DzonLejn69
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: W fazie poszukiwań :D

02 Wrz 2015, 11:23

Często sprawdzam to forum i czekam kiedy przeczytam, że złapali tych [email widoczny po zalogowaniu] Mam nadzieję, że ten dzień nadejdzie szybko.
Malcolm5
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 11 1992
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 2.0 DTI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

11 Paź 2015, 10:58

A ja ciagle zglaszam probe wyludzenia jak widze ze ogloszenie jest tych zlodziei ale niestety tylko na bmw e87 bo takiego szukalem i wiem ze po 15-20tys takiego auta z 2008 sie nie trafi wlaszcza z wszystkimi bajerami.niestety te [...] oferuja inne modele i marki a sam nie jestem w stanie tego kontrolowac.uwazajcie na oferty ze zdjeciem adresu @ mojauta@wp pl to tez zlodzieje. Nawet posuneli sie do tego ze na moj @ przyszla informacja ze wygralem najnowsze bmw ale aby mi je przyslali potrzebuja moich konkretnych danych i otrzymali je tyle ze wymyslone i zaraz im wyslalem kolejnego @ ze sa zalosni i kilka wyzwisk pod ich adresem. Swoja droga chcialem bmw kupic ale wyszlo ze opla zakupilem w swoim miescie i poki co jestem zadowolony bo samochod mam i kasy nie stracilem
ara252
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: bmw

18 Sty 2016, 20:21

Witam kolejny oszust uważajcie Adam Maj al Wilanowska 7a/32 02-765 Warszawa NIP 8361690059 Regon 100797521 email: [email widoczny po zalogowaniu] tel 726568807 przesyła umowy i skan dowodu osobistego po wpłaceniu 10 % kontakt się urywa .I nie nabierajcie się na to że firma działa od 2011 roku. Proszę o kontakt osoby w podobnej sytuacji
sylwia1985
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: passatb5

22 Sty 2016, 10:25

Proszę o pilny kontakt sylwia 1985 na mój numer 693724718. Też nadziałem się na tego gościa. zgłosiłem sprawę na Policji - szukają innych pokrzywdzonych
Krzysztof1234
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Opel

16 Sie 2017, 16:38

Witam serdecznie,
Na początku czerwca 2017 kupiłam samochód: kia pro ceed
[link do oferty na Olx wygasł]
"Auto jest w 100% bezwypadkowe. Silnik 1,6 benzyna na łańcuchu - pracuje jak zegarek. Kia sprowadzona na kołach z Niemiec od pierwszego właściciela. Wyżej podałem numer VIN w celu weryfikacji przebiegu i historii auta. Przebieg udokumentowany - książka serwisowa prowadzona do końca. Wnętrze wzorowo utrzymane. Pod względem technicznym i wizualnym auto w perfekcyjnym stanie"
- KLIMATYZACJA
- ELEKTRYCZNE SZYBY
- ELEKTRYCZNE LUSTERKA
- PODGRZEWANA PRZEDNIA SZYBA
- PODGRZEWANE FOTELE
- SENSOR DESZCZU
- ORYGINALNE RADIO CD MP3
- KOMPUTER
- IMMOBILISER
- ABS
- ESP
- AIRBAG x10
- CENTRALNY ZAMEK + PILOT
- SKÓRZANA WIELOFUNKCYJNA KIEROWNICA
- WSPOMAGANIE KIEROWNICY
- PODŁOKIETNIK
- SYSTEM ISOFIX
- HALOGENY
- ORYGINALNE ALUFELGI 17 CALI
- KSIĄŻKA SERWISOWA
- KLUCZYK x2

Zapłaciłam, dostałam fakturę, wracam do domu i stwierdzam:
- radio można obsługiwać kierownicą wielofunkcyjną, panel manualny nie działa, czujnik temperatury zewnętrznej zepsuty, siedzenie kierowcy uszkodzone, przy większym nacisku coś w nim strzela, brak sensora deszczu, a po 2,5 miesięcznym użytkowaniu lakier schodzi z całego przedniego zderzaka. Zainteresowanym wyślę zdjęcia. To, że był uderzony z każdej strony to już wiem, boje się co jeszcze wyjdzie w czasie.
CHCIAŁABYM OSTRZEC PRZED TYM SPRZEDAJĄCYM, nadal wystawia samochody i pewnie niejedną osobę już oszukał.
Oto m.in. Jego ogłoszenie:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
OszukanaZG
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 16 05 2010
Auto: Kia Pro Ceed
Silnik: 1,60 126 KM

15 Wrz 2017, 08:28

Witam,

Poszukuję osób z Poznania i okolic (ale nie tylko), które zakupiły auto od człowieka z Lubonia pod poznaniem. Oszustwo które praktykuje polega na tym że sprzedaje auto z umową OC, ale po czasie się okazuje że umowa nie była nigdy opłacona w żadnym stopniu. Świadomie wprowadza kupujących w błąd pisząc w ogłoszeniach że OC jest OPŁACONE, zapewnia o tym również podczas samej transakcji powołując się przy tym na fakt że jest też agentem/brokerem (lub nawet pracownikiem) jednego z największych TU w Polsce i że ma maksymalne zniżki na OC i oraz "specjalną" ofertę od TU, także kupujący musiałby być niespełna rozumu aby wypowiedzieć tak korzystne OC w ciągu 30 dni od daty zakupu. Oczywiście, błędem moim było nie poproszenie go o dowód wpłaty, jest to tak zwane niedbalstwo z mojej strony, ale to nie usprawiedliwia celowego wprowadzania w błąd nabywcy, bo gdyby nabywca wiedział że auto nie ma opłaconego OC to by go nie kupił, lub kupił po znacznie niższej cenie. Jest to celowe i świadome wprowadzanie w błąd nabywcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Najważniejsze jest to że mam materiał dowodowy świadczący o tym że ten człowiek mnie oszukał, mam też świadka, dlatego mam podstawy do pozwu, lub złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury (raczej będzie doniesienie do prokuratury). Jeżeli ktokolwiek był w ten, lub podobny sposób poszkodowany przez tego człowieka to proszę o kontakt na priv. Nie podam tutaj jego danych publicznie ze względu na dobro całej sprawy. W wiadomości prywatnej proszę po prostu napisać nazwę ulicy w Luboniu na której ten osobnik mieszka (mogą być to dwie różne ulice), wtedy będziemy wiedzieli czy to ten sam osobnik. Zbiorowy pozew, lub doniesienie będzie miało znacznie większą siłę przez co kara wymierzona przez sąd także powinna być proporcjonalnie surowsza. Nie dajmy się robić w konia i nie odpuszczajmy cwaniaczkom. Nawet jeżeli nie zostałeś/aś poszkodowany przez tego samego człowieka to zachęcam i tak do szukania innych poszkodowanych i zbiorowych pozwów, lub doniesień. "Mojemu" oszustowi nie uda się z tego wyjść bez wyroku, nawet jak sam złożę doniesienie, ale w "kupie siła" jak to się mówi.

Pozdrawiam

P.S Osobnik ten wystawia swoje auta na Otomoto i wielu innych stronach ogłoszeniowych.
NieRychliwy
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 1980
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Accord

21 Lut 2019, 09:53

Jeżeli szukacie osoby, która sprawdzi samochód i osobę sprzedającą przed wami to polecam wynająć dobrego detektywa
Ostatnio edytowany przez Kao, 21 Lut 2019, 22:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
pieknyolek
Nowicjusz
 
Posty: 7

14 Sie 2019, 10:54

Dzięki za Pro-Tipa, na pewno skorzystam :ok:
Jagon
Nowicjusz
 
Posty: 10