Pakowny samochód do 8000 zł

14 Lip 2018, 18:10

Witam. Szukam propozycji samochodu który spełni poniższe wymagania :

- Musi to być pakowny samochód, w który wpakuję 5 osób + sprzęt muzyczny. Więc zależy mi na pojemności bagażnika, natomiast kwestia prędkości czy mocy takiego auta, to już sprawa innej wagi.

- Będzie stosunkowo niezawodny, a w przypadku uszkodzenia, tani w naprawie.

- Tani w eksploatacji, nie chciałbym krowy która będzie spalać 12/100km. Raczej odrzucam diesle, bo są drogie w naprawie.

Od siebie znalazłem kilka samochodów które wydają mi się ciekawe, i byłyby to :

Opel Zafira A w wersji benzyna 1.8.
VW Sharan/Ford Galaxy
Renault Espace
Renault Scenic ( i tu chciałbym zapytać jakiej wielkości jest ten bagażnik).
Samochody typu Berlingo w wersji 5 osób, nie mogę znaleźć wymiarów bagażnika w cm, a potrzebuję czegoś co będzie miało bagażnik większy niż 100x120x90 (głębokość, szerokość, wysokość). I jakie konkretnie wersje spośród podanych modeli warto brać pod uwagę?


Do tej pory jeździłem Oplem Astrą G Kombi, i jeśli chodzi o ten samochód to pod względem bagażnika jest to minimum. Niestety poszła pompa paliwa, więc oddaliśmy do regeneracji, a teraz chyba strach tym jeździć więc lepiej to sprzedać.
MocznoPomocny
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Lip 2018, 07:40

Podbijam?
MocznoPomocny
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Lip 2018, 07:54

Zafira ma tak duży bagażnik?
Sharan/Galaxy spoko, jest też bliźniacza alhambra, zapewne tańsza
przy starych espace mogą się zdarzyć drobne usterki elektryki - nie unieruchomią auta ale wkurzają
W zwykłych scenic'ach masz około 80cm "długości" bagażnika, te auta mają po 4,2 długości

Z tego co podałeś najtaniej wyjdzie zdecydowanie zafira, technicznie to samo co astra g. Najlepszy stosunek spalanie/osiągi ma 1.8 ale nie liczyłbym na jakieś spektakularnie niskie spalanie jeśli pakujesz do auta 5 osób + sprzęt.

MocznoPomocny napisał(a):Do tej pory jeździłem Oplem Astrą G Kombi, i jeśli chodzi o ten samochód to pod względem bagażnika jest to minimum. Niestety poszła pompa paliwa, więc oddaliśmy do regeneracji, a teraz chyba strach tym jeździć więc lepiej to sprzedać.


IMO głupie myślenie. Budżet masz na dwudziestoletnie auto i nie widzę szans na to by było "pewniejsze" niż to co masz obecnie. Może się okazać, że ta pompa to nic w porównaniu do usterek, które wyjdą w aucie z niewiadomego źródła
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Lip 2018, 08:28

Astra nie jest moja, więc średnio mam tu do gadania co mozna z nią zrobić.
W takim razie scenic odpada, a co do bagażnika w zafirze to nie wiem sam.

Sharan czy Galaxy ma srednie opinie dot awaryjności. Może mi ktoś powiedzieć cokolwiek na temat tych samochodów?
MocznoPomocny
Nowicjusz
 
Posty: 7

15 Lip 2018, 12:09

Xsara Picasso? Do 10 tysięcy kupisz w miarę świeże auto, tu np. jest od pierwszego właściciela:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lip 2018, 12:50

MocznoPomocny napisał(a):Sharan czy Galaxy ma srednie opinie dot awaryjności.

Tzn jaka awaryjność? to są stare auta, poza tym 1,9 tdi w takim Sharanie to taki Passat w innym wymiarze ;) pewnie połowa gratów ta sama.
Nie żebym namawiał ale trzeba się z usterkami liczyć ale poza może 2,8 w Sharanie i po lifcie 2,0 TDI PD to raczej problemów nie powino być.
Reszta silników to klasyka tamtych czasów 1,8T albo 2,0 (ew. 2,8) oraz cała plejada 1,9 tdi od 90 koni do 150..
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lip 2018, 13:02

Tylko, że Sharan był produkowany w Portugalii (z tej samej linii zjeżdżał Seat Alhambra i Ford Galaxy) i jakość montażu była dość kiepska. Sam silnik 1.9 TDI był spoko pod względem trwałości, ale trochę za słaby do tego auta (110KM miał 16,4 do setki).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lip 2018, 14:00

Ok tylko w takim razie Skoda Octavia 1 ma gorszą trwałość od Golfa IV bo zjeżdżała z fabryki w Czechach?
Z resztą GIV to zarówno Wolfsburg jak i Bruksela ale i też Bratysława czy nawet jakieś tam miasto w Brazylii.

Moim zdaniem jakość montażu może gorsza ale graty, to wszystko to jeden pies jak to w VAG-u więc nie powinny być awaryjne.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lip 2018, 16:35

Pionek napisał(a):Ok tylko w takim razie Skoda Octavia 1 ma gorszą trwałość od Golfa IV bo zjeżdżała z fabryki w Czechach?


Czechy a Portugalia to dwa różne światy. :wink:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Lip 2018, 16:53

Ja nie wytykam, że poza Niemcami robi się złe auta, tylko te Sharany były naprawdę kiepskie (okupowały dalekie miejsca w rankingach niezawodności) i to nie jest ta jakość co Passat B5/Golf IV.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

15 Lip 2018, 20:11

Jeśli chodzi o Xsare to ma ona chyba troszke za maly bagaznik, no i bardziej celowałbym w auto które ma prostą klapę bagażnika, niż ściętą.

Co do Sharana to dużo czytałem na temat tego, że ma problemy z zawieszeniem, z racji tego iż jest to dosyć ciężkie auto. W takim razie skoro to bliźniacza konstrukcja, to chyba galaxy i alhambra będa cierpieć na to samo. Chyba ze koszty naprawy nie są jakieś potężne, a i silnik benzynowy jest w miarę ok. Nie ukrywam że pakownosć sharana odpowiadałaby mi :)

Co do zafiry to faktycznie dzisiaj widziałem, i ten bagażnik to wcale nie jest taka rewelacja jakby się wydawało. Przewagę ma taką, że jest wyższy od astry.

Co powinienem natomiast wiedzieć na temat takich aut jak np. berlingo czy partner? Chodzi mi o informacje czego unikać, bo lubi się [...]. Tak jak podobno wszystkie silniki wysokoprężne w zafirach są średniej jakości, i lepiej zainwestować w benzyniaka.

Ewentualnie jeśli chodzi o astrę G, to ile takie auto jest w sumie warte, jeśli chciałbym je kupić w dobrym stanie?
MocznoPomocny
Nowicjusz
 
Posty: 7

16 Lip 2018, 14:07

W takim razie jeszcze zadam takie pytania.

Ktos wie jakie wymiary wewnętrzne bagażnika ma berlingo 5 osobowe?

Które z tych samochodów które podałem będą najlepszym wyborem zarówno pod względem kosztów utrzymania, jak i jako takiej awaryjności. I czy któreś z tych aut wyróżnia się czymś co psulo sie nagminnie.

Opel Zafira A
Citroën Berlingo
Ford Galaxy MK1 i MK2
VW Sharan
Seat Alhambra
Renault Kangoo
MocznoPomocny
Nowicjusz
 
Posty: 7

16 Lip 2018, 14:21

MocznoPomocny napisał(a):Renault Kangoo


To bym odrzucił z miejsca. Miałem nieprzyjemność jeździć tym jeden dzień w poprzedniej pracy, to nawet jako służbówka do przewożenia narzędzi jest beznadziejne. Taczka i nic więcej. Berlingo to gniecie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Lip 2018, 07:07

Ktoś cos jeszcze??
MocznoPomocny
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Lip 2018, 09:11

Jeśli pod względem bagażnika odpowiada Ci Zafira to ją bym brał, technicznie to Opel Astra. Jak to w Oplu coś tam się popsuje, ale części są tanie. Gdybyś mógł wziąć kombi to Skoda Octavia I też wyjdzie bardzo tanio w eksploatacji.
Fajne jest Renault Espace, ale jak patrzę na ogłoszenia to większość aut jest mocno zjechana (tak jak wszystkie minivany). Z trójki Sharan/Alhambra/Galaxy wziąłbym Forda lub Seata, bo technicznie to to samo, a kupisz młodszy i mniej wyeksploatowany egzemplarz niż VW.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002