Paliwo 95E10 w Renault Megane Scenic 1.6 z 1997 roku

Paliwo 95E10 w Renault Megane Scenic 1.6 z 1997 roku

25 Paź 2017, 18:11

WITAJCIE MAM POWŻNY PROBLEM.PROSZĘ O RADĘ .
Mam taki problem pożyczyłem auto koledze, który zabrał auto do Niemiec na około 7 dni tankował tam 95-tke ale z napisem e10 mój silnik chodzi ciszej niż na polskiej 95 NIBY NIC SIE NIE DZIEJE . Pytanie czy coś grozi mojemu silnikowi bo czytałem w necie że niby starsze auta nie mogą tego tankować ?
Czy mogę zmieszać te paliwo z polską 95tką ?

Z góry dziękuje za odpowiedź

P.S. auto ma również zamontowane LPG
BRAYANB3
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 03 1993
Auto: reault

Re: Paliwo 95E10 w Renault Megane Scenic 1.6 z 1997 roku

26 Paź 2017, 08:55

To nic innego jak biopaliwo. Z tego co pamiętam wprowadzane już było na stacje od 2012 roku oczywiście za granicami Polski. Niestety są to paliwa tzw. bardziej ekologiczne które niestety gorzej wpływają na silnik i nie zaleca się stosowania tych paliw w starszych modelach samochodów dla własnego spokoju i pełnej sprawności, wydajności silnika.
Co dokładnie oznacza E10? Jest to: E - czyli etanol, a liczba 10 oznacza 10% udział bioetanolu w paliwie.

Nowe samochody w większości mają silniki przystosowane do takich paliw jednak moim zdaniem lepiej używać zwykłych tak jak w przypadku innych podzespołów silnika ukierunkowanych na ekologie może się okazać że w silniku będzie nam się odkładało więcej nagaru co może skutkować problemami w późniejszym czasie. Musimy pamiętać o tym że nie wszystko co dla ekologii jest lepsze to dla naszych pojazdów też ;/

Jakiś czas temu brytyjski magazyn motoryzacyjny "What car?" przeprowadzał testy, tankując paliwo E10. Według nich wyszło że można pogorszyć wydajność samochodu nawet o ponad 11 proc. (małe silniki o niskich mocach) tankując tylko to paliwo w stosunku do benzyny nie zawierającej etanolu.

W twoim przypadku kupiłbym dodatek do benzyny i zaaplikował do baku oraz zatankował trochę benzyny nawet Pb98. Nie wiem ile masz jej aktualnie w baku ale musisz mieć świadomość że samochód na niej pracuje przeważnie wtedy kiedy jest zimny, niedogrzany bo masz LPG a to są ciężkie warunki.
Druga opcja to wyjeździć jak najszybciej to co masz i zatankować normalnej benzyny. Tu oczywiście też warto zaaplikować jakiś dobry uszlachetniacz do benzyny.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka
    Brytyjski oddział jednej z wiodących marek zaprosił swoich klientów do przeprowadzenia szeroko zakrojonego testu samochodów hybrydowych. Okazało się, że samochody hybrydowe poruszały się na samym silniku elektrycznym ...
    15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50