Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

14 Sty 2013, 00:32

Octavia jest podstawą powodzenia SKODY. Model ten przyniósł sukces marce w ciągu ostatniego dwudziestolecia. W 2012 roku auto zostało uznane za bestseller SKODY, stanowiąc aż 44 proc. jej światowych dostaw.

Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

SKODA Octavia to auto produkowane od 1996 roku i oferowane w ponad 100 krajach świata. Drugą generację tego modelu zaprezentowano w 2004 roku, a jej facelifting przeprowadzono 4 lata później. Samochód stanowi 41 proc. całej sprzedaży marki w latach 1996-2012, a tym samym jest niekwestionowanym bestsellerem w 117-letniej historii firmy.

Nowa SKODA Octavia zadebiutuje na polskim rynku już marcu 2013 roku.

"Wraz z rozpoczęciem produkcji Octavii w 1996 roku, marka zaczęła znowu intensywnie rosnąć" - mówi prezes SKODY, Winfried Vahland. "Bez Octavii nasze sukcesy byłyby nie do pomyślenia. To auto jest symbolem oraz sercem SKODY. Przy jego tworzeniu myśleliśmy przede wszystkim o potrzebach Klientów. Naszym obowiązkiem było więc, by trzecia generacja tego modelu była jeszcze bardziej doskonała. Efektem jest najlepsza Octavia wszystkich czasów" – dodaje Vahland.
Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia
SKODA Octavia I generacji zadebiutowała na światowym salonie "Mondial de l’Automobile" w Paryżu w 1996 roku. Była pierwszym, całkowicie nowym opracowaniem marki od połączenia z Volkswagenem i od upadku żelaznej kurtyny. Samochód ze swoim obszernym wnętrzem i z najnowocześniejszą techniką natychmiast przekonał krytyków i Klientów.

Octavia II generacji okazała się godnym następcą tego wyjątkowego modelu. Całkowicie nowy samochód przekonał do siebie świeżym wyglądem, jeszcze większym wnętrzem i bagażnikiem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Octavia II została wyróżniona m.in. "Złotą Kierownicą" przyznaną tuż po wprowadzeniu na rynek.

Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

Dziś auto oferowane jest w ekologicznym wariancie GreenLine, sportowym RS, luksusowym Laurin & Klement, "uterenowionym" Scout oraz z napędem 4x4.

Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

Popularność auta sprawiła, że po zmianie modelowej było ono dalej produkowane i sprzedawane. Octavia Tour I wytwarzana była do końca 2010 roku, a Octavia Tour II do końca 2012 roku.

O tym, jak popularny jest ten samochód, świadczy fakt, że już w pierwszym roku sprzedaży (1996-1997) SKODA dostarczyła aż 47 900 Octavii. Rok później sprzedaż wzrosła do ponad 100 000 szt. rocznie. Łącznie Klienci kupili aż 1,45 mln Octavii I generacji i 2,3 mln Octavii II generacji.

Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

W Polsce ten przestronny i rodzinny samochód od początku cieszy się ponadprzeciętnym powodzeniem. Octavia jest najlepiej sprzedającym się modelem z gamy SKODY w naszym kraju od lat. W 2005 roku zarejestrowano 9 676 egzemplarzy. Rekordowy wynik odnotowano w 2010 roku, kiedy to w Polsce zarejestrowano aż 17 512 Octavii.

Liczba rejestracji Skody Octavia w latach 2005-2012
Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2926
Zdjęcia: 11176
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Od maja wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży Od maja wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży
    Od lat nasilenie wypadków komunikacyjnych z udziałem młodych uczestników ruchu (7-14 lat) rozpoczyna się już w maju i trwa do września(1). Maj, lipiec i wrzesień to także miesiące z najwyższą liczbą ofiar wśród ...
    Kuba Przygoński - świetny początek sezonu 2016 Kuba Przygoński - świetny początek sezonu 2016
    Kuba Przygoński ma za sobą intensywny sportowy weekend. Pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski zbiegła się w czasie z Orlen Warsaw Marathon, w którym Przygoński także chciał wziąć udział. To zaowocowało prawdziwym ...

  •