Na jakie funkcjonalności zwracać uwagę, wybierając system TMS do firmy transportowej?

20 Paź 2023, 11:50

Współczesny rynek transportowy zmienia się w niezwykle dynamicznym tempie, przez co jest on niezwykle konkurencyjny. Aby firma transportowa mogła odnieść sukces, konieczna jest sprawna organizacja codziennej pracy. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które mogą w tym pomóc, jest system TMS (Transport Management System).

Najważniejsze funkcjonalności systemów TMS

Dzięki systemowi TMS zarządzanie flotą i przesyłkami jest znacznie prostsze i obarczone mniejszym ryzykiem błędów. Wybór odpowiedniego systemu TMS do swojej firmy może mieć ogromny wpływ na efektywność całego przedsiębiorstwa, dlatego podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego systemu, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych funkcjonalności.
Na jakie funkcjonalności zwracać uwagę, wybierając system TMS do firmy transportowej? Oferowane obecnie na rynku systemy TMS różnią się od siebie pod wieloma względami. Niektóre z nich przeznaczone są dla małych i średnich firm, z kolei inne dla dużych przedsiębiorstw, które od tego typu rozwiązań oczekują znacznie bardziej zaawansowanych funkcji.

Jednak bez względu na to, jakie są aktualne potrzeby danej firmy działającej w sektorze TSL, nawet najbardziej podstawowy system do zarządzania transportem powinien być wyposażony w kilka najbardziej znaczących funkcjonalności. Oto niektóre z nich, na które w szczególności warto zwrócić uwagę. Znaleźć je można m.in. w popularnym systemie SNAP. Jeżeli chcemy uzyskać więcej szczegółowych informacji na ten temat, warto odwiedzić stronę https://www.snapacc.com/.

  1. Sprawne zarządzanie trasami i planowanie dostaw

    Zdolność do efektywnego zarządzania trasami i planowania dostaw to absolutna podstawa, jeśli szukamy systemu TMS do naszej firmy. Warto stawiać na takie rozwiązania, które umożliwiają efektywną optymalizację, z uwzględnieniem takich czynników, jak m.in. dystans, ruch uliczny, ograniczenia czasowe płynące z określonych norm czasu i pracy jazdy kierowcy i koszty paliwa. Dzięki tej funkcjonalności przedsiębiorstwo będzie mogło zaoszczędzić znaczną ilość czasu i pieniędzy, jednocześnie przyczyniając się do redukcji szkodliwych spalin do atmosfery.

  2. Monitorowanie frachtów

    Dobry system TMS powinien umożliwiać firmom śledzenie i monitorowanie przesyłek w czasie rzeczywistym. Taka opcja daje możliwość nadzorowania postępu dostawy, reagowania na nieprzewidziane sytuacje i zapewnienia klientom dokładnych informacji na temat statusu ich ładunku. Ostatnia kwestia jest szczególnie ważna, ponieważ znacząco wpływa na budowanie zaufania i zadowolenia wśród odbiorców danej firmy transportowej.

  3. Zarządzanie magazynem

    Zarządzanie magazynem to kolejna bardzo ważna funkcjonalność systemów TMS, która będzie odgrywać szczególną rolę zwłaszcza w przypadku firm posiadających własny magazyn. System TMS umożliwia kompleksowe zarządzanie przesyłkami, a w tym kontrolę stanów magazynowych, śledzenie ruchu towarów i efektywne kompletowanie zamówień. Dzięki temu będzie można zminimalizować koszty i poprawić jakość obsługi klienta.

  4. Integracja z innymi systemami

    Warto wspomnieć również o tym, że dobry system TMS powinien być łatwy w integracji z innymi powszechnie wykorzystywanymi przez firmy transportowe narzędziami. Mowa tu przede wszystkim o rozwiązaniach dla księgowości, zarządzania flotą i elektronicznych platform zamówień.

źródło: artykuł zewnętrzny | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

20 Paź 2023, 13:55

Ciekawe jak kiedyś takie firmy funkcjonowały jak nie było tego typu rozwiązań? Dzisiaj wszystko jest takie proste jak się czyta, czasem wystarczy tylko smartfon :)

Redakcja napisał(a):Warto stawiać na takie rozwiązania, które umożliwiają efektywną optymalizację, z uwzględnieniem takich czynników, jak m.in. dystans, ruch uliczny, ograniczenia czasowe płynące z określonych norm czasu i pracy jazdy kierowcy i koszty paliwa. Dzięki tej funkcjonalności przedsiębiorstwo będzie mogło zaoszczędzić znaczną ilość czasu i pieniędzy, jednocześnie przyczyniając się do redukcji szkodliwych spalin do atmosfery.
Bardzo ciekawe jak to się ma do rzeczywistości. Co z oszczędnościami jak okaże się że parking gdzie miał mieć pauzę będzie przepełniony i nie uda mu się zaparkować? A o co chodzi z tym zaoszczędzeniem czasu? Bo kierowca przecież szybciej nie pojedzie niż na np. innej nawigacji dla samochodów ciężarowych.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34