Passat 1999 1.9TDI AJM Nie działa centralny zamek.

12 Paź 2017, 20:29

Hej, na wstępie chciałbym przeprosić jeśli piszę w nie odpowiednim dziale.
Mój samochód był u mechanika, była wymieniana uszczelka pod głowicą i zawieszenie. Samochód miał odłączony akumulator na ponad tydzień. Po remoncie i podłączeniu akumulatora przestał działać centralny zamek. Baterie w pilocie wymienione, Samochód nie reaguje na przyciski pilota, nie miga alarm który również się nie załącza. Przekręcenie kluczyka w zamku kierowcy nie otwiera wszystkich drzwi. Nie załącza się oświetlenie po otwarciu drzwi. Mechanik który robił ten samochód mówił coś o układzie sterującym i o zimnych lutach i że trzeba coś tam wymienić (jakieś krańcówki czy coś takiego). Mówił że takie urządzenie (sory nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało) kosztuje nowe około 300zł. Raczej nie jest to moduł komfortu, Wszystkie szyby elektryczne działają, oświetlenie jak się ręcznie włączy lampki też, nic nie wariuje i nie szaleje. Raczej mokro w środku nie mam. Dziwna sprawa, raczej nie grzebał nic w drzwiach, nie miał po co, robił silnik :).
Pytanie brzmi, co to może być, i czemu tak drogo? widziałem na allegro zamki kosztują do 100zł max. Chciałbym się zapytać tutaj na forum co to dokładnie może być, nie chcę wydawać masy pieniędzy na głupi centralny.
Dziękuję za odpowiedzi.
rafalovy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Passat '99 1.9TDI
Silnik: AJM 115
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Paź 2017, 00:54

Mógł się rozpracować z racji na wymianę baterii w płocie i długie odłączenie akumulatora. Spróbuj zakodować je znowu, mianowicie wyjmij baterię, poczekaj chwile, włóż ją spowrotem następnie podejdź do samochodu i przytrzymaj ok. 5 sekund przycisk odpowiedzialny za otwieranie drzwi. Sprawdź czy to pomoże. Jak nie to spróbuj jeszcze włożyć kluczyk do stacyjki przy zamkniętych wszystkich drzwiach, przekręcić do zapłonu i następnie wcisnąć przycisk zamykania na pilocie. Zobacz czy będzie jakaś reakcja.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

13 Paź 2017, 15:29

Hej, nie działa programowanie na wszelkie sposoby, dzisiaj zapisałem samochód do elektryka, za kilka dni będę już miał zrobione, zoabczymy co się stało.
rafalovy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Passat '99 1.9TDI
Silnik: AJM 115
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Paź 2017, 22:07

Ok, daj zatem znać co tam się stało jak już będziesz wiedział.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

17 Paź 2017, 14:53

Uszkodzony zamek kierowcy, sterujący centralnym.
Pilot się jakimś cudem rozprogramował. Zaprogramował go po podpięciu do kompa i działa. 70zł
rafalovy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Passat '99 1.9TDI
Silnik: AJM 115
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999