Pęknięcie na bieżniku opony, czy da się jezdzić

Pęknięcie na bieżniku opony, czy da się jezdzić

27 Lip 2017, 19:30

Witam zauważyłem ze na przedne oponie mam takie pekniecie jak na zdjęciach. Opona 2014 r czy mozna na takiej oponie jezdzic?
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
sucre22
Nowicjusz

Prawo jazdy: 27 10 2012
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: ---

Re: Pekniecie na bieżniku opony, czy da sie jezdzic

27 Lip 2017, 22:04

To nie ze starości a raczej coś się wbiło i wyrwało np kawałek metalu. Możesz na tym jeździć tylko obserwuj czy guz się nie robi bo nie wiadomo jak głęboko i mocno to się rozcieło ale myślę że nie powinno się nic pojawić
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Pekniecie na bieżniku opony, czy da sie jezdzic

28 Lip 2017, 08:26

Nie wygląda bardzo źle, aczkolwiek jeżeli masz wątpliwości to podjedź do wulkanizatora, aby sprawdził stan opony w sensie czy powietrze nie ucieka i ewentualnie dał łątkę. Nie jest to duży koszt a przynajmniej będziesz miał spokój.
Salko
Aktywny

Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach
    31 sierpnia upłynęło piętnaście lat od dnia, w którym w z linii produkcyjnej zakładu GM Manufacturing Poland w Gliwicach (wtedy Opel Polska) zjechał pierwszy samochód: biała Astra Classic. Przez kolejne lata ...

•