Peugeot 307 cc problem przy uruchamianiu silnika

11 Lip 2019, 14:21

Witam

Mam problem podczas rozruchu w samochodzie Peugeot 307 cc, 2005r, HDI 2.0 136km. Otóż od pewnego czasu pojawia się komunikat Presence of water in diesel filter oraz w momencie uruchamiania silnika pojawia się pojedynczy sygnał dźwiękowy z tym że jest on trochę inny niż w przypadku np: kończącego się paliwa. Samochód przez np tydzień potrafi odpalać od strzała mimo błędu i tego dźwieku żeby kolejnego dnia już nie odpalić tzn. odpala i zaraz gaśnie aż w końcu akumulator pada. Po załadowaniu akumulatora samochód odpala ale dźwięk pozostaje. Dodam jeszcze, że dźwięk pojawia się przy każdym uruchomieniu silnika natomiast błąd od czasu do czasu. Filtr paliwa wymieniłem, paliwo całe spuściłem ale niestety to pomogło tylko na chwile. Następną rzeczą jaką zrobiłem to wymieniłem akumulator niestety to nie pomogło. Dziwne jest to że wcześniej już miałem taki problem ale znikł on na dobre kilka miesięcy w zasadzie sam z siebie, nie wyskakiwał żaden błąd, nie pojawiał się żaden dźwięk, samochód nie miał żadnych problemów z rozruchem, natomiast gdy tylko pojawia się sygnał dźwiękowy, wyskakuje błąd to po kilku udanych uruchomieniach silnika przy kolejnym samochód odpala ale zaraz gaśnie i po powiedzmy 3 próbach odpalenia akumulator pada.

Czy ktoś spotkał się może z takim problemem ? Będę wdzięczny za każde sugestie co może być przyczyną tego stanu rzeczy
pablo260001
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Lip 2019, 14:01

Filtr paliwa wymieniłeś a co z czujnikiem wody? W tym filtrze jest dodatkowo czujnik wody i teraz pytanie czy to nie wina samego czujnika jak go nie wymieniłeś?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Lip 2019, 20:11

Moze akumlator umiera przy zapalaniu i prad spada ponizej 9 V i komp głupieje.inny akumlator moze sprawdz
Dyrektor
lukaszmonika
Nowicjusz
 
Posty: 19

15 Lip 2019, 09:17

Podłaczyć pod Diagboxa, sprawdzić błąd, skasować. Ewentualnie sprawdzić czujnik wody w filtrze. Jest pod nim.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000