Peugeot 307 Szarpnięcia/Skoki przy puszczaniu gazu

18 Kwi 2017, 19:58

Witajcie!
Mam pewien problem z autem (Peugeot 307 2003 1,6 benzyna), otóż przy jeździe na obojętnie jakim biegu i płynnym puszczaniu gazu występuje w pewnym momencie (końcowej fazie) szarpnięcie/skok, jaka może być tego przyczyna? Znajomy twierdzi że mogą to być końcówki drążków które zalecano mi wymienić przy ostatnim przeglądzie. Proszę o radę
kwi4tek
Nowicjusz
 
Posty: 18
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 09 2015
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Peugeot 307
Silnik: 1.6 DOHC 109 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

19 Kwi 2017, 08:58

kwi4tek napisał(a):Znajomy twierdzi że mogą to być końcówki drążków które zalecano mi wymienić przy ostatnim przeglądzie.
Końcówka drążków kierowniczych raczej nie będzie powodowała takich problemów. Możesz wtedy wyczuwać luzy, stuki na kierownicy ale nie szarpnięcia.

Czy nie masz problemu z włączaniem biegów?

Sprawdź poduszki silnika i skrzyni.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...
    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...