Peugeot 307, Seat Toledo, Laguna II? Coś innego do 6k pln?

05 Sty 2019, 16:26

Witam. Potrzebuje pewnej porady, we wtorek sprzedaje swoje obecne auto, auto juz zostalo zadatkowane i jest gotowe do odbioru przez potencjalnego nabywcę. Teraz pytanie, na jakie auta zwracać w ogólę uwagę?

Dysponuje kwotą około 6000-6500PLN.

Moje wymagania: Koniecznie LPG ważne przynajmniej na 2-3 lata, dobrze aby miało klimatyzację, 5 drzwi, i opłaty przynajmniej na 2-3mc... To chyba tyle.

W oko wpadło mi do tej pory coś takiego, co myślicie?

1. [link do oferty na Olx wygasł] ( Wiem, powszechna opinia królowa lawet)
2. [link do oferty na Olx wygasł] ( OC ważne TYLKO 20dni...)
3. [link do oferty na Olx wygasł]
4. [link do oferty na Olx wygasł]
5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
6. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

Dziękuje za porady.
damixxx
Nowicjusz
 
Posty: 9

05 Sty 2019, 18:15

Z powyższych a3 ew Toledo i 307, reszta tak średnio.
W tym budżecie i tak nie ma co oceniać po zdjęciach, jedź i oglądaj
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Sty 2019, 18:34

mike napisał(a):Z powyższych a3 ew Toledo i 307, reszta tak średnio.
W tym budżecie i tak nie ma co oceniać po zdjęciach, jedź i oglądaj

307 oglądałem. Wygląda spoko, lekko wgnieciony próg Z tym ze sprzedający troche w kulki poleciał, w ogłoszeniu przebieg 210tys km - W rzeczywistości 370tys.
damixxx
Nowicjusz
 
Posty: 9

05 Sty 2019, 20:08

A3 zalatuje handlarzem ale wygląda sensownie.
307 jak w dobrym stanie to warto się zastanowić a przebieg przynajmniej wygląda na autentyczny.

Tutaj dość ciekawe ogłoszenie tylko zastanawia mnie czy to nie przypadkiem handlarz,na podwórku stoi jeszcze Laguna II która jest wystawiona w innym ogłoszeniu..
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Sty 2019, 20:21

Barol napisał(a):Re: Peugeot 307, Seat Toledo, Laguna II? Coś innego do 6k pln?
11 minut temu A3 zalatuje handlarzem ale wygląda sensownie.
307 jak w dobrym stanie to warto się zastanowić a przebieg przynajmniej wygląda na autentyczny.

Tutaj dość ciekawe ogłoszenie tylko zastanawia mnie czy to nie przypadkiem handlarz,na podwórku stoi jeszcze Laguna II która jest wystawiona w innym ogłoszeniu..
[link do oferty na Olx wygasł] ... 17a526a938


Z tego co rozmawiałem, jest to osoba prywatna - Jutro jadę obejrzeć tą A3, jedyny mankament tej A3, to fakt iż oc kończy sie za kilkanaście dni...

Miałeś rację, ta osoba z tej Renówki, to niestety handlarz.
damixxx
Nowicjusz
 
Posty: 9

05 Sty 2019, 20:24

A dlaczego tak szybko sprzedaje?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris Hybrid-R concept
    Rok po rynkowej premierze Toyoty Yaris Hybrid, na targach we Frankfurcie 2013 zadebiutował 420-konny Yaris Hybrid-R concept z napędem 4x4. Był to kolejny po wyścigówce Toyota TS030 Hybrid samochód, który ...

05 Sty 2019, 20:28

Barol napisał(a):A dlaczego tak szybko sprzedaje?


Nie mam pojęcia, zgaduje że dlatego że wyszło, a praktyczniej rzecz ująć to wychodzi OC.

Do negocjacji jest nie chętny, powiedział że jedynie 200zł może zejść z powodu wymiany pompki centralnego, oraz wychodzącego OC. Bo auto jest dość mocno doinwestowane
damixxx
Nowicjusz
 
Posty: 9

05 Sty 2019, 21:01

Może ja jestem dziwny (w porównaniu do fanatyków vag na tym forum :ok: ), ale uważam, że wymiana rzeczy, które się po prostu zużyły/zepsuły nie oznacza "doinwestowania" auta. Tarcze się skończyły to się wymienia, cieknie olej spod pokrywy to się wymienia, wentylatory się spaliły to się wymienia, biegi nie wchodzą to też trzeba coś z tym zrobić bo inaczej nie da się jeździć :mrgreen:
Osobiście nie zapłaciłbym 7k+kilka stów ubezpieczenia na start za 20 letnie auto z niejadącym silnikiem tylko dlatego, że ma 4 zera na masce
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Sty 2019, 21:23

Ciekawe jak będzie w rzeczywistości :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Sty 2019, 22:47

Barol napisał(a):Ciekawe jak będzie w rzeczywistości

Laguny w ogóle są warte uwagi? Bo powszechnie się je uważa " za królowe lawet" aczkolwiek nie wiem czy słusznie. Słyszałem ze tylko diesle takie są, benzyny nieco lepsze?
damixxx
Nowicjusz
 
Posty: 9

05 Sty 2019, 23:08

Laguna I generacji jest ok,II tez ale poliftowa czyli po 2005roku a to i tak nie ten budzet.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2019, 13:41

Barol napisał(a):A3 zalatuje handlarzem ale wygląda sensownie.
307 jak w dobrym stanie to warto się zastanowić a przebieg przynajmniej wygląda na autentyczny.

Tutaj dość ciekawe ogłoszenie tylko zastanawia mnie czy to nie przypadkiem handlarz,na podwórku stoi jeszcze Laguna II która jest wystawiona w innym ogłoszeniu..
[link do oferty na Olx wygasł] ... 17a526a938Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrz

A3 odpadłą, ze względu na wysoką cene, sprzedający buc, ledwo co zezwolnił aby się 1km przejechać...

Natomiast Safranka, nigdy nie znałem tego modelu, ale bardzo fajnie się nią jezdziło, zero stuków, zero puków, do zrobienia tak na prawdę na chwile obecną nic nie ma. Jedynie kluczyk w stacyjce się nie cofa po odpaleniu i trzeba cofnąć ręcznie.
damixxx
Nowicjusz
 
Posty: 9

06 Sty 2019, 14:01

W brew powszechnej opinii samochód w cale nie jest taki awaryjny jak co niektórzy by chcieli. Jest to jeden z lepszych modeli Renault.

Swoją drogą zastanawia mnie to aby na pewno handlarz..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Sty 2019, 14:21

Barol napisał(a):W brew powszechnej opinii samochód w cale nie jest taki awaryjny jak co niektórzy by chcieli. Jest to jeden z lepszych modeli Renault.

Swoją drogą zastanawia mnie to aby na pewno handlarz..


Nie mam pojęcia, powiedział mi ze sprzedaje te dwa auta bo ma inne i są mu nie potrzebne, a ile w tym prawy to nie wiem.
Spodobała mi sie ta Safrana, i myślę że wybiore się nią jutro na stacje diagnostyczną. Powiedział wszystko uczciwie, ze do zrobienia na pewno na start bedzie rozrząd ( stad go sprzedaje bo rozrzad wypadałoby już wymienić, gdyby sam go zrobił nie sprzedałby go)

Auto jest raczej użytkowane na codzień, z tyłu były dwa foteliki dla dziecka.
damixxx
Nowicjusz
 
Posty: 9

06 Sty 2019, 15:24

Ma jeszcze jedno auto na sprzedaz Vito dostawcze ale tam jest inny numer telefonu,po wpisaniu w google wyskakuje jakas firma wiec raczej nie jest to handlarz..
Jedz jutro na stacje,jak wyjdzie ok to ja bym bral.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012