Samochod do 12 tys .

02 Sty 2019, 19:03

Witam !
Pisze z prośba o pomoc w wyborze samochodu , moje poszukiwania juz trwają z miesiąc i zawsze coś .
Jestem kobieta więc przywiązuje wage do wyglądu .
Moim poprzednim było bmwe46 z 2003-go , oprócz tego że tankowałam praktycznie tyle samo oleju co paliwa ;/ wszystko bylo :ok: , lecz po 7 miesiącach mój mechanik stwierdził ze silnik jest do wymiany . :shock:
auto mialam z komisu ;/ .
Teraz już bardziej uważam z zakupem i może dlatego tak wymyślam .
Zalezy mi na benzynie lub bezynie z gazem , żeby dobrze trzymał się drogi ( miałam przyjemność przejechać się niegdys seatem leonem bodajże , ktory na drodze radził sobie świetnie ale widoczność już była ogarniczona) i na dynamice jazdy .
Patrzylam na toyote Corolle z 2007 ale nie ma wiele ciekawych ofert w okolicy ( Opolskie , Slaskie , Dolnoslaskie )
oraz Opla Astre GTC .
Z góry dziękuje za każdy pomocny komentarz :) :)
Ostatnio edytowany przez Kao, 02 Sty 2019, 19:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Przeniosłem do odpowiedniego działu, następnym razem proszę zwrócić na to wiekszą uwagę gdzie założyć temat.
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

02 Sty 2019, 20:20

femmefatale napisał(a):Patrzylam na toyote Corolle z 2007 ale nie ma wiele ciekawych ofert w okolicy ( Opolskie , Slaskie , Dolnoslaskie )
oraz Opla Astre GTC .


Za 12k to możesz kupić zadbaną corollę z 2003-4 a nie nowszy model. Astra GTC również będzie miała "bliżej niż dalej" na szrot.
Także z takimi typami i takim budżetem delikatnie mówiąc sama prosisz się o kłopoty.

Leon może być. Corolla może być ale e12. Sprawdź civic'a 7. Z mniejszych i przy okazji tańszych w serwisie zerknij na grande punto.
Z w miarę rozsądnych wyborów w tym budżecie najlepsze właściwości jezdne będzie miał focus 2 - ale budżet też nie pozwala na wybrzydzanie.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Sty 2019, 16:22

Corolla z 2007 byla akurat dostepna w mojej okolicy w przystepnej cenie , ale nie zdazylam sie zalapac nawet na jazde probna :( .
Toyoty nie maja przypadkiem silnikow z bmw ? pamietam , ze ktos chciał mnie kiedys zniechecic tym wlasnie do tej marki ..
Budżet nie jest jakimś wielkim problemem tylko po prostu szkoda mi wydac wiecej pieniedzy na kawalek zlomu ktory i tak sie popsuje znajac moje szczescie, ktory traci na wartosci z kazda minuta i ktory jest skarbonką bez dna . :D
Czytajac inne posty i tak dochodze do wniosku ze jako kobieta nie mam jakiś wyimaginowanych oczekiwan co do mojego przyszlego srodku transportu . :happy:
Męska strona moich znajomych wciąż probuje wcisnąć mi passaty albo jakieś inne VW :bored: - tlumaczac sie sa niezniczalne ;/

Gramde punto odpada , bo odpada jesli chodzi o mnie ,
o fordach sie naczytalam dzisiaj troche i owszem , wychwalali
jak to auto zachowuje sie na drodze ale uwag odnosnie co sie psuje bylo
az nadto - pocieszali tanimi czesciami .
Wyboru w mojej okolicy praktycznie nie ma jesli chodzi o te auta
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Sty 2019, 17:55

Skąd dokładnie jesteś i ile mniej więcej kilometrów robisz miesięcznie/rocznie?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Sty 2019, 19:07

Cale Opolskie biore pod uwage .
Wrócilam na jakiś czas do pl wiec teraz nie jestem w stanie okreslic , wczesniej co 3mies 2000 tys km + plus przez te 3 mies spokojnie tysiąc mogł wpaść . Lubie jeździc .
Znalazłam teraz garbusa do 10 tys .
spalanie wysokie ;/
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Sty 2019, 20:22

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

??
Zdaje sobie ze podejrzanie tanie ale tlumacze to zazwyczaj okazja :naughty:
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Model studyjny BMW Gina Light 2008
    BMW Group Design przedstawiło model studyjny BMW Gina Light w odpowiedzi na debatę dotyczącą cech, które ukształtują motoryzacyjny krajobraz jutra. Pojazd zbudowany jako projekt doświadczalny prezentuje wizję przyszłości ...
    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...

03 Sty 2019, 21:22

femmefatale napisał(a):Toyoty nie maja przypadkiem silnikow z bmw ?
są, ale w nowych modelach
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Sty 2019, 18:38

femmefatale napisał(a):Zdaje sobie ze podejrzanie tanie ale tlumacze to zazwyczaj okazja


U nas coś takiego praktycznie wcale nie istnieje..

Focus od handlarza i standardowo ohhhy ahhy i na pewno nie jest jego właścicielem do tego trochę odcieniowy się wydaje,jak masz niedaleko to możesz obejrzeć ale na pewno bym się nie napalał no i zobacz sobie liczbę wyświetleń ogłoszenia i nikt jeszcze nie kupił tej "perełki"?
Astra H za te pieniądze to nic innego jak szrot i facet to też handlarz..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Sty 2019, 10:52

Mi juz numery blach nie pasowały jak na 3 letnie auto w Polsce zajerestrowane , ale co ja tam wiem ;P
Mowil ze malowany błotnik był i drzwi rok temu i ma zdjecia ze szkody .
Twierdzi ze auto prywatne , wiem ze uzytkuje go caly czas gdyz raz dostepny jest w Warszawie raz we Wrocławiu do obejrzenia .
Z tego co sie orientuje to mam 2 tyg na ' reklamacje ' - oddanie go w razie jakis ukrytych wad .. ?
Jutro jade zobaczyć nic mi nie zaszkodzi sie przejechać zwlaszcza , ze ciekawa jestem jak w srodku wyglada .
Na ogłoszeniu są tylko 1 moze 2 zdjecia .. ;/
Co do Astry to byl to firmowy samochod , odpadl od razu .
:)
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 10:56

femmefatale napisał(a):Co do Astry to byl to firmowy samochod , odpadl od razu .
:)


A to z jakiego powodu?
Od kilku lat użytkuję "firmowe" samochody i jeśli chodzi o stan techniczny i bieżące serwisowanie to założę się, że jest o niebo lepiej niż w przypadku prywatnych osób. Te auta mają zarabiać pieniądze a nie stać co drugi dzień na poboczu z podniesioną maską więc o ich stan po prostu się dba.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Sty 2019, 11:09

Pan od Astry od razu zaznaczyl ze byl firmowy, wiele ludzi nim jezdzilo co odbiło na wyglądzie wewnętrzym .
Nie wydam pieniędzy na samochod smierdzacy od papierosow z wypalonymi dziurami .
Wspomnial rowniez o korozji .
Ja wychodze z zalozenia ze samochod lubi 1 kierowce , a nie gdy w ciagu miesiaca 10 osob nim bedzie jezdzilo na zmiane , nie musze chyba zaznaczac ze kazdy jezdzi inaczej i nie kazdy tez dba o auto :)
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 11:10

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
byłby idealny gdyby nie spalanie ;/
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 13:06

femmefatale napisał(a):Jutro jade zobaczyć nic mi nie zaszkodzi sie przejechać zwlaszcza , ze ciekawa jestem jak w srodku wyglada .


A co to ma do rzeczy? Nawet jak będzie zadbany to co? No chyba że chodzi Ci o jakość wykończenia ale to też sprawa drugorzędna..

femmefatale napisał(a):Mi juz numery blach nie pasowały jak na 3 letnie auto w Polsce zajerestrowane , ale co ja tam wiem


Na to nie ma co tak do końca patrzeć,kolega kiedyś miał Passata zarejestrowanego na ojczyma (jeżdził na tablicach KDA a auto jeżdziło po Jaworznie i tutaj też zostało sprzedane),drugi kolega przez jakieś 2-3lata miał Alfe 145 i od dnia kupna jej w ogóle nie przerejestrował (auto do dnia sprzedaży przez niego jeżdziło na opolskich tablicach).

femmefatale napisał(a):Ja wychodze z zalozenia ze samochod lubi 1 kierowce , a nie gdy w ciagu miesiaca 10 osob nim bedzie jezdzilo na zmiane


No i tutaj się mylisz bo nie do końca tak jest,sam pracowałem wcześniej w firmie gdzie były trzy auta firmowe i dwa były użytkowane przez tylko i wyłącznie jednego kierowce i na bieżąco były serwisowane.

New Beetle z Twojego linku co tu dużo mówić wygląda ok ale więcej ma wad niż zalet.. standardowa śpiewka ohhy ahhy jakże to auto jest mega zaje... idealne a w realu jest o 180 stopni odwrotnie.. przebieg standardowo przemilczę bo na 90% jest skręcony (wystarczy spojrzeć na stan lewarka zmiany biegów i kierownicę) .. następna kwestia to taka że te silniki lubią wcinać olej..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Sty 2019, 13:57

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

?
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 14:45

Stan techniczny samochodu jest wazny ale majac swoja niewielka wiedze , kieruje się wskazówkami - na co zwracac uwage i na wyglad wizualny .
Jesli ktos nie zamiescil zdjec wnetrza samochodu to wiadomo ze ma cos do ukrycia a to tez wplywa na cene i mozna sie potargowac pozniej :)
Co do tych blach to moze i racja :D

Z powazniejszych propozycji bo czas mnie nagli , znalazlam audi a3 .
Znajomi , psudo mechanicy mowili ze nalepiej nie kupywac z tamtych stron gdyz sciagaja auta , robia ' na bostwo ' i sprzedaja , a automaty sa drogie w naprawie .
Kolejne komenatrze byly typu " bedzie mułowaty " , " zobacz koszt naprawy skrzyni biegów " , " focus jest 5 lat młodszy " .
Z tych stron na ktorych szukam na razie tylko to audi i focus wydaje mi sie w miare rozsadnym zakupem .
Na dodatek napalilam sie na benzyne + LPG a obydwa samochody posiadaja taki rodzaj paliwa .

:(
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13