Samochod do 12 tys .

02 Sty 2019, 19:03

Witam !
Pisze z prośba o pomoc w wyborze samochodu , moje poszukiwania juz trwają z miesiąc i zawsze coś .
Jestem kobieta więc przywiązuje wage do wyglądu .
Moim poprzednim było bmwe46 z 2003-go , oprócz tego że tankowałam praktycznie tyle samo oleju co paliwa ;/ wszystko bylo :ok: , lecz po 7 miesiącach mój mechanik stwierdził ze silnik jest do wymiany . :shock:
auto mialam z komisu ;/ .
Teraz już bardziej uważam z zakupem i może dlatego tak wymyślam .
Zalezy mi na benzynie lub bezynie z gazem , żeby dobrze trzymał się drogi ( miałam przyjemność przejechać się niegdys seatem leonem bodajże , ktory na drodze radził sobie świetnie ale widoczność już była ogarniczona) i na dynamice jazdy .
Patrzylam na toyote Corolle z 2007 ale nie ma wiele ciekawych ofert w okolicy ( Opolskie , Slaskie , Dolnoslaskie )
oraz Opla Astre GTC .
Z góry dziękuje za każdy pomocny komentarz :) :)
Ostatnio edytowany przez Kao, 02 Sty 2019, 19:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Przeniosłem do odpowiedniego działu, następnym razem proszę zwrócić na to wiekszą uwagę gdzie założyć temat.
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

02 Sty 2019, 20:20

femmefatale napisał(a):Patrzylam na toyote Corolle z 2007 ale nie ma wiele ciekawych ofert w okolicy ( Opolskie , Slaskie , Dolnoslaskie )
oraz Opla Astre GTC .


Za 12k to możesz kupić zadbaną corollę z 2003-4 a nie nowszy model. Astra GTC również będzie miała "bliżej niż dalej" na szrot.
Także z takimi typami i takim budżetem delikatnie mówiąc sama prosisz się o kłopoty.

Leon może być. Corolla może być ale e12. Sprawdź civic'a 7. Z mniejszych i przy okazji tańszych w serwisie zerknij na grande punto.
Z w miarę rozsądnych wyborów w tym budżecie najlepsze właściwości jezdne będzie miał focus 2 - ale budżet też nie pozwala na wybrzydzanie.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Sty 2019, 16:22

Corolla z 2007 byla akurat dostepna w mojej okolicy w przystepnej cenie , ale nie zdazylam sie zalapac nawet na jazde probna :( .
Toyoty nie maja przypadkiem silnikow z bmw ? pamietam , ze ktos chciał mnie kiedys zniechecic tym wlasnie do tej marki ..
Budżet nie jest jakimś wielkim problemem tylko po prostu szkoda mi wydac wiecej pieniedzy na kawalek zlomu ktory i tak sie popsuje znajac moje szczescie, ktory traci na wartosci z kazda minuta i ktory jest skarbonką bez dna . :D
Czytajac inne posty i tak dochodze do wniosku ze jako kobieta nie mam jakiś wyimaginowanych oczekiwan co do mojego przyszlego srodku transportu . :happy:
Męska strona moich znajomych wciąż probuje wcisnąć mi passaty albo jakieś inne VW :bored: - tlumaczac sie sa niezniczalne ;/

Gramde punto odpada , bo odpada jesli chodzi o mnie ,
o fordach sie naczytalam dzisiaj troche i owszem , wychwalali
jak to auto zachowuje sie na drodze ale uwag odnosnie co sie psuje bylo
az nadto - pocieszali tanimi czesciami .
Wyboru w mojej okolicy praktycznie nie ma jesli chodzi o te auta
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Sty 2019, 17:55

Skąd dokładnie jesteś i ile mniej więcej kilometrów robisz miesięcznie/rocznie?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Sty 2019, 19:07

Cale Opolskie biore pod uwage .
Wrócilam na jakiś czas do pl wiec teraz nie jestem w stanie okreslic , wczesniej co 3mies 2000 tys km + plus przez te 3 mies spokojnie tysiąc mogł wpaść . Lubie jeździc .
Znalazłam teraz garbusa do 10 tys .
spalanie wysokie ;/
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

03 Sty 2019, 20:22

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

??
Zdaje sobie ze podejrzanie tanie ale tlumacze to zazwyczaj okazja :naughty:
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Świeć przykładem i odblaskiem poruszając się po drogach
    Jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa jest zasada widoczności. Uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o to, by być widocznym dla innych i sami być jak najlepiej przygotowani do tego, by obserwować drogę i jej otoczenie. ...
    McLaren P1 hybrid - 2,8 sek., 903 KM
    Propozycja z Wielkiej Brytanii to jeden z najmocniejszych samochodów, obecnych na światowym rynku, zastępująca legendarny model F1. Postanowiono w niej sięgnąć po najnowsze, dostępne rozwiązania. Z tego powodu pod ...

03 Sty 2019, 21:22

femmefatale napisał(a):Toyoty nie maja przypadkiem silnikow z bmw ?
są, ale w nowych modelach
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Sty 2019, 18:38

femmefatale napisał(a):Zdaje sobie ze podejrzanie tanie ale tlumacze to zazwyczaj okazja


U nas coś takiego praktycznie wcale nie istnieje..

Focus od handlarza i standardowo ohhhy ahhy i na pewno nie jest jego właścicielem do tego trochę odcieniowy się wydaje,jak masz niedaleko to możesz obejrzeć ale na pewno bym się nie napalał no i zobacz sobie liczbę wyświetleń ogłoszenia i nikt jeszcze nie kupił tej "perełki"?
Astra H za te pieniądze to nic innego jak szrot i facet to też handlarz..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Sty 2019, 10:52

Mi juz numery blach nie pasowały jak na 3 letnie auto w Polsce zajerestrowane , ale co ja tam wiem ;P
Mowil ze malowany błotnik był i drzwi rok temu i ma zdjecia ze szkody .
Twierdzi ze auto prywatne , wiem ze uzytkuje go caly czas gdyz raz dostepny jest w Warszawie raz we Wrocławiu do obejrzenia .
Z tego co sie orientuje to mam 2 tyg na ' reklamacje ' - oddanie go w razie jakis ukrytych wad .. ?
Jutro jade zobaczyć nic mi nie zaszkodzi sie przejechać zwlaszcza , ze ciekawa jestem jak w srodku wyglada .
Na ogłoszeniu są tylko 1 moze 2 zdjecia .. ;/
Co do Astry to byl to firmowy samochod , odpadl od razu .
:)
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 10:56

femmefatale napisał(a):Co do Astry to byl to firmowy samochod , odpadl od razu .
:)


A to z jakiego powodu?
Od kilku lat użytkuję "firmowe" samochody i jeśli chodzi o stan techniczny i bieżące serwisowanie to założę się, że jest o niebo lepiej niż w przypadku prywatnych osób. Te auta mają zarabiać pieniądze a nie stać co drugi dzień na poboczu z podniesioną maską więc o ich stan po prostu się dba.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Sty 2019, 11:09

Pan od Astry od razu zaznaczyl ze byl firmowy, wiele ludzi nim jezdzilo co odbiło na wyglądzie wewnętrzym .
Nie wydam pieniędzy na samochod smierdzacy od papierosow z wypalonymi dziurami .
Wspomnial rowniez o korozji .
Ja wychodze z zalozenia ze samochod lubi 1 kierowce , a nie gdy w ciagu miesiaca 10 osob nim bedzie jezdzilo na zmiane , nie musze chyba zaznaczac ze kazdy jezdzi inaczej i nie kazdy tez dba o auto :)
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 11:10

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
byłby idealny gdyby nie spalanie ;/
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 13:06

femmefatale napisał(a):Jutro jade zobaczyć nic mi nie zaszkodzi sie przejechać zwlaszcza , ze ciekawa jestem jak w srodku wyglada .


A co to ma do rzeczy? Nawet jak będzie zadbany to co? No chyba że chodzi Ci o jakość wykończenia ale to też sprawa drugorzędna..

femmefatale napisał(a):Mi juz numery blach nie pasowały jak na 3 letnie auto w Polsce zajerestrowane , ale co ja tam wiem


Na to nie ma co tak do końca patrzeć,kolega kiedyś miał Passata zarejestrowanego na ojczyma (jeżdził na tablicach KDA a auto jeżdziło po Jaworznie i tutaj też zostało sprzedane),drugi kolega przez jakieś 2-3lata miał Alfe 145 i od dnia kupna jej w ogóle nie przerejestrował (auto do dnia sprzedaży przez niego jeżdziło na opolskich tablicach).

femmefatale napisał(a):Ja wychodze z zalozenia ze samochod lubi 1 kierowce , a nie gdy w ciagu miesiaca 10 osob nim bedzie jezdzilo na zmiane


No i tutaj się mylisz bo nie do końca tak jest,sam pracowałem wcześniej w firmie gdzie były trzy auta firmowe i dwa były użytkowane przez tylko i wyłącznie jednego kierowce i na bieżąco były serwisowane.

New Beetle z Twojego linku co tu dużo mówić wygląda ok ale więcej ma wad niż zalet.. standardowa śpiewka ohhy ahhy jakże to auto jest mega zaje... idealne a w realu jest o 180 stopni odwrotnie.. przebieg standardowo przemilczę bo na 90% jest skręcony (wystarczy spojrzeć na stan lewarka zmiany biegów i kierownicę) .. następna kwestia to taka że te silniki lubią wcinać olej..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Sty 2019, 13:57

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

?
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Sty 2019, 14:45

Stan techniczny samochodu jest wazny ale majac swoja niewielka wiedze , kieruje się wskazówkami - na co zwracac uwage i na wyglad wizualny .
Jesli ktos nie zamiescil zdjec wnetrza samochodu to wiadomo ze ma cos do ukrycia a to tez wplywa na cene i mozna sie potargowac pozniej :)
Co do tych blach to moze i racja :D

Z powazniejszych propozycji bo czas mnie nagli , znalazlam audi a3 .
Znajomi , psudo mechanicy mowili ze nalepiej nie kupywac z tamtych stron gdyz sciagaja auta , robia ' na bostwo ' i sprzedaja , a automaty sa drogie w naprawie .
Kolejne komenatrze byly typu " bedzie mułowaty " , " zobacz koszt naprawy skrzyni biegów " , " focus jest 5 lat młodszy " .
Z tych stron na ktorych szukam na razie tylko to audi i focus wydaje mi sie w miare rozsadnym zakupem .
Na dodatek napalilam sie na benzyne + LPG a obydwa samochody posiadaja taki rodzaj paliwa .

:(
femmefatale
Nowicjusz
 
Posty: 13