Mitsubishi Eclipse 1g, Ford Probe, coś innego z światłami pop-up?

06 Sty 2019, 23:09

Witam, krótko i na temat. Szukam samochodu stylistycznie podobnego do modeli wymienionych w nazwie tematu. Budżet 4-10 tysięcy, zależnie od konkretnego modelu i stanu utrzymania.

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Eclipsa 1 generacji i Forda probe? Chodzi mi tutaj o ocenę/porównanie awaryjności, kosztów eksploatacji i ogólnej oceny samochodu.

Udało mi się znaleźć coś takiego : [link do oferty na Olx wygasł] tylko dziwi mnie dość niska cena.

Ewentualnie może moglibyście zaproponować coś innego w podobnym typie ? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
Blutbad
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

06 Sty 2019, 23:55

Toyota Cellica V
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Sty 2019, 00:10

Temat rzeka...szukaj celiny 5 bo szanse znalezienia eclipsa do kazdy są małe a do tego celin jest więcej i łatwiej jest z serwisem.
Probe hmmm podobno na 10szt 11szt.było zepsute :ok: a do tego wersja 2,0 mówiąc delikatnie była obciachem :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Sty 2019, 00:13

Probe miałem więc mogę co nieco powiedzieć, ogólnie fajne auto dość niedocenione, zawias i silnik Mazda, ciężko znaleźć coś z klimą i silnikiem 2.5 bo 2.0 to takie jakieś nie za bardzo, słabe to. Totalnie nie ma miejsca dla pasażerów z tyłu za to bagażnik jest wielki, dlaczego tak? nie wiem. Korozja podjada progi i tylna część podłogi. Sam chętnie jeszcze raz bym sobie kupił probe ale tym razem 2.5
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Sty 2019, 01:34

Cóż, skoro odradzacie eclipsa (widziałem tak dużo negatywnych opinii na temat koszów utrzymania, że trochę nie mogłem w to uwierzyć) i polecacie faktycznie Celicę to pytanie z innej beczki.

Na portalach aukcyjnych dominujące są jak rozumiem najsłabsze wersje, a mianowicie 1.6 105 km, jak to jedzie? Nie mam dużego ciśnienia na moc samochodu, zależy mi dużo bardziej na stylistyce. Jeżdżę około 1400-1800 km miesięcznie z stosunkiem trasa 80% miasto 20, więc zależy mi żeby auto się chociaż znośnie zbierało.
Blutbad
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

07 Sty 2019, 01:42

1600 jedzie normalnie, jest to zwykły silnik serii fe czyli w razie godziny 'w' łatwy w naprawie. Oczywiście na doznania nie ma co liczyć ale zawali drogą nie będziesz.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Sty 2019, 17:15

Śliczne dzięki za wszelkie informacje, w mojej okolicy niestety są tylko dwie sztuki w moim budżecie (bo z kasą poniżej 10k to na 2.0 nawet nie próbuję się rzucać) :

#1 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

#2 [link do oferty na Olx wygasł]

Ja wiem,że to trzeba jechać i obejrzeć na miejscu, ale mam do obu miejsc trochę ponad 100km i zastanawiam się czy w ogóle jest sens jechać. Mógłby ktoś zaznajomiony rzucić okiem? (Mam świadomość,że nie są to "igły" bardziej chodzi mi o nie wbijanie się na oczywiste miny)
Blutbad
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam