Samochód do 25 tys.

Samochód do 25 tys.

07 Sty 2019, 10:20

Witam, jestem nowy na forum więc chciałbym przywitać się ze wszystkimi użytkownikami.
Więc tak na wiosnę planuje zakup nowego samochodu w granicach 25 tys zł. Głównie zależy mi na tym aby autem w miarę sprawnie i komfortowo się jeździło, gdyż do pracy mam około 50 km w jedną stronę. Najlepiej jeśli auto byłoby z silnikiem diesla, oraz posiadało automatyczną skrzynię biegów, benzyna też wchodzi w grę o ile nie spala 15l/100km. Z aut które mam na uwadze to Alfa Romeo 159 2.4 jtd, oraz peugeot 407 2.7 HDi ( chociaż z tego co przeczytałem to trochę obawiam się tego silnika). Co sądzicie o tych propozycjach, rozważę też inne propozycje.
PanJanusz
Obserwowany

Re: Samochód do 25 tys.

07 Sty 2019, 13:21

mam wyspecyfikowaną przez ciebie alfę. silnik jest ok to znaczy trapią go typowe przypadłości nowoczesnych diesli. Ja już jestem po regeneracji wtrysków i usunięciu dpf, Wymieniałem też kolektor ssący i regenerowałem maglownicę. pozostała jeszcze turbina ale na razie nie wykazuje problemów. Skrzynia ma wymieniony olej co 60 tys (wymiana tylko dynamiczna - to jest około 12 literków oleju po 80 zetów za liter) i jeździ bez zarzutu. Jedyny problem - spalanie - 9 litrów w trasie to standard a w mieście to tak 11
diddy79
Aktywny

Prawo jazdy od: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2,4 JTDM 200KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

07 Sty 2019, 13:27

Spalanie to nie problem i tak w pracy zwracają mi pieniądze za dojazd. Jak z miesięcznym kosztem utrzymania takiej alfy? Nie chciał bym pół wypłaty wydać na taki samochód.
PanJanusz
Obserwowany

07 Sty 2019, 14:31

punkt widzenia zależy od punku siedzenia. Nie ma się co oszukiwać. naprawy i serwis są dosyć drogie choć już lepiej niż kiedyś (już są zamienniki i są rozsądnie skalkulowane) ale ogarnięcie diesla to tak 4 tys trzeba liczyć skrzynia - wymiana oleju to tak 1200, głupie łożyska do tyłu po 500 za sztukę a do zawieszenia jeszcze nie doszliśmy. Części są drogie i mnóstwo pierdołek z którymi można żyć ale ... Czujniki cofania wymieniam już drugi raz (jadę drugie okrążenie) a każdy z nich 100, moduł świec żarowych 300, naprawa radia 300, nawigacja rzadko czyta piracką płytę z aktualnymi mapami, oryginalna ma w Bydgoszczy może 10 ulic, zmieniarka się zawiesza przy mrozie a ksenonowe żarówki wytrzymują dwa lata (oryginały od philipsa). logo z tyłu mam już trzecie.
Alfę trzeba kochać, sporo jej trzeba wybaczyć, nie oglądać każdej stówki z trzech stron bo potrafi zrekompensować wydatki stylem i prowadzeniem
diddy79
Aktywny

Prawo jazdy od: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2,4 JTDM 200KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy na świecie elektryczno-hydrauliczny system wspomagania Pierwszy na świecie elektryczno-hydrauliczny system wspomagania
    Pierwszy na świecie seryjny elektryczno-hydrauliczny system wspomagania układu kierowniczego – Toyota MR2 – wrzesień 1989. Electro Hydraulic Power Steering (EHPS) to dzieło inżynierów koncernu Toyota. Przez ...
    Buty inspirowane Lexusem CT Buty inspirowane Lexusem CT
    Od prawie trzydziestu lat ludzie wybierają samochody Lexusa, by wygodnie podróżować na większych i mniejszych dystansach. Okazuje się, że od teraz w Lexusach można również… chodzić. A to za sprawą butów ...

•