Peugeot 407 odczyt temp. cieczy

29 Paź 2021, 09:03

Witajcie. Potrzebuję informacji odnośnie temp. cieczy chłodzącej. Jeżeli ktoś ma możliwość odczytu tej temp. po całonocnym postoju pod chmurką, przed uruchomieniem silnika, to byłbym wdzięczny. Chcę porównać odczyty z moim.
W czym jest problem? Ano jak jest chłodno, to po całonocnym postoju, po uruchomieniu silnika, jak ruszam, jest takie przydławienie - daję mu gazu delikatnie, żeby na jedynce ruszyć, a on przymula ( tak jakby podczas normalnej jazdy LPG brakowało - tylko przykład dla zrozumienia sytuacji, bo dzieje się to na benzynie ). Muszę mu dać buta w podłogę i dopiero jedzie, ale jak odpuszczę, żeby zmienić z jedynki na dwójkę, to znowu to samo - przydławienie i znowu muszę dać buta w podłogę, żeby jechać. Ale jak już się rozpędzę, wrzucę, 3, 4, 5 to już jedzie normalnie. Jest to krótkotrwałe. Zauważyłem, że ma to chyba związek z nagrzewaniem silnika. I wczoraj z ciekawości sprawdziłem rano, przed uruchomieniem silnika temp. cieczy chłodzącej i przy temp. zewnętrznej 9 stopni, tem. cieczy chłodzącej była 26 stopni. Wieczorem, po 9 godzinach postoju, na zewnątrz było 7 stopni, a temp. cieczy chłodzącej 26 stopni... Oczywiście po uruchomieniu silnika, temp. normalnie zaczyna rosnąći to dość szybciutko. Odczyt z interfejsu zgadza się z tym co pokazuje wskaźnik. Pokrywają się idealnie.
I tak się zastanawiam, czy czasem czujnik tej temp. nie jest uszkodzony w dolnym zakresie temperatur i sterownik silnika widzi 26 stopni i daje mieszankę paliwa dostosowaną do tej temp. A w rzeczywistości ta temp. cieczy może być niższa i dlatego takie przymulenia na zimnym silniku są.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1192
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    TVR Sagaris - końcówki wydechu rozchodzące się na boki
    Brytyjski TVR nigdy nie był popularną marką, ale stylistyka jego samochodów jest znana wszystkim fanom sportowych aut. Doskonałym przykładem, na co stać Brytyjczyków jest model Sagaris. To produkowane jedynie ...

•