Pomocy dziwna sytuacja z silnikiem

26 Paź 2021, 20:33

Witam, mam nie typową sytuacje, miałem problemy z silnikiem Skoda Octavia2 2008r. 2.0 TDI 136km dałem auto do mechanika, podjął się on regeneracji głowicy i wymienił jeden wtrysk zapłaciłem 3100zl trwało to 2 miesiące. Oddał auto pojeździłem tydzień i zrobiła się dziura w boku (bloku) silnika. Teraz nie wiem czy to wina mechanika i czy naciskać na niego żeby oddawał kasę. Pomocy
Dawid889
Nowicjusz
 
Posty: 11

26 Paź 2021, 20:47

Panewka poszła? Tak przynajmniej wygląda.
LKempinski
Początkujący
 
Posty: 115
Zdjęcia: 2

26 Paź 2021, 21:22

Najpierw przeczytałem dziurę w tłoku, ale w boku.. W sensie korba wyszła na spacer czy jak?
Gość114260
 

26 Paź 2021, 21:47

Ja tu widzę błędna diagnozę, czyżby coś stukało wcześniej i owy mechanik postawił na wtrysk? A tu kiszka stukalo ale na dole, stukalo stukalo i się wystukało, a czemu odrazu nie wróciłeś do tego mechanika mówiąc ze jest praca i diagnoza były nietrafne bo problem dalej występuje?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Paź 2021, 21:56

Mechanik dopiero na dniach będzie rozbierał i sprawdzal co się dokładnie stało, trochę mu nie ufam, ja nie znam się na takich szczegółach, wypłynął mi cały olej wstępnie zobaczył pod maskę i powiedział że jest dziura gdzieś na dole silnika i trzeba silnik kupować, a tydzień temu wziął ponad 3 tyś za regeneracje głowicy i wtrysk, czy mogę ubiegać się o zwrot pieniędzy? I mieć podejrzenia że źle ocenił sytuacje i nie podjal się wymieniany silnika na początku?
Dawid889
Nowicjusz
 
Posty: 11

26 Paź 2021, 22:02

Nie nie mozesz się ubiegać bo niby z jakiego powodu?
Dawid889 napisał(a):dopiero na dniach będzie rozbierał i sprawdzal co się dokładnie stało,
ale tam nie ma co sprawdzać jak jest dziura w silniku to wniosek jeden, korbowód ją wybił a to wszystko za pośrednictwem panewki która była obrócona.
Mechanik postawił zła diagnozę, po "naprawie" napewno słyszał ze nic to nie zmieniło lecz auto oddal i trochę Cię wydymał, Ty laik laikiem ale w jakimś celu mu to auto do naprawy.

Powód był jaki? Stukanie silnika?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak jeździć po dziurach, wyrwach w nawierzchni?
    Nie zawsze kierowca ma możliwość ominięcia dziury w nawierzchni – czasem nie zdąży przed nią wyhamować, czasem jej ominięcie wiąże się ze zbyt gwałtownym i nagłym manewrem, który może zaskoczyć innych uczestników ...

26 Paź 2021, 23:59

Oddałem mu auto do naprawy bo spadł pasek rozrządu i zgięła się szpilka od rolki napinacza
Dawid889
Nowicjusz
 
Posty: 11

27 Paź 2021, 07:05

W takiej sytuacji jest jeszcze opcja że przy impecie tłoka o zawory ucierpiała rowniez panewka. Dziwię się tylko ze olałeś sprawę i jeździłeś ze stukającym silnikiem bo nie uwierzę ze tego nie było słychać.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Paź 2021, 09:59

Źle się rozumieliśmy, oddałem auto do naprawy bo spadł pasek rozrządu wcześniej nic nie stukało, mechanik podjął się regeneracji głowicy a tydzień po jeżdżeniu silnik się rozsypał
Dawid889
Nowicjusz
 
Posty: 11

27 Paź 2021, 10:01

Więc jak nie mogę się ubierać o zwrot kasy, gdyż zleciłem mu naprawę silnika zapłacilem 3 tys a teraz trzeba nowy silnika kupować
Dawid889
Nowicjusz
 
Posty: 11

27 Paź 2021, 10:08

Dawid889 napisał(a):Źle się rozumieliśmy, oddałem auto do naprawy bo spadł pasek rozrządu wcześniej nic nie stukało, mechanik podjął się regeneracji głowicy a tydzień po jeżdżeniu silnik się rozsypał
Nie powinieneś odebrać samochodu od Mechanik jak było słychać że coś stuka i puka skoro wcześniej tego nie było. Sam Mechanik powinien zastanowić się nad tym że coś jest nie tak i zaproponować że trzeba jeszcze dokładnie sprawdzić w czym jest problem. Teraz to raczej nic nie wskórasz i pozostanie Ci wymiana silnika chyba że jakoś się dogadasz jeszcze z tym mechanikiem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

27 Paź 2021, 10:43

A co z tą głowicą z regeneracji? Ona już do wyrzucenia jest? Nie dał jeszcze żadnej faktury. Zgłaszałem mechanikowi kapiący olej po paru dniach mówił że zobaczy w poniedziałek a w piątek silnik padł
Dawid889
Nowicjusz
 
Posty: 11

27 Paź 2021, 11:05

Ale kolega nic nie pisze o tym, że coś stukało mu w silniku po odebraniu auta. Jak Ci nie dał faktury czy paragonu, a kasę wziął, do tego nie będzie poczuwal sie do wziecia choć w polowie kosztów naprawy to bym postraszył go skarbówką.
LKempinski
Początkujący
 
Posty: 115
Zdjęcia: 2

27 Paź 2021, 11:12

Napisz może RAZ i KONKRETNIE całą historię, bo z każdym kolejnym postem wychodzi co innego.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Paź 2021, 11:23

Też nie rozumiem, ale najpewniej trafiłeś na cwaniaka, który standardowo żeruje na niewiedzy klientów.

Najważniejsze pytanie to czy jak odebrałeś auto i odpaliłeś go to stukało coś na zimnym lub rozgrzanym silniku?
Gość114260