Szuranie w okolicach wałka rozrządu - Seat Leon 1.4

28 Paź 2021, 00:49

Witam chciałem zapytać czy ktoś miał podobny problem lub czy komuś te obiawy z czymś się łącza mianowicie odkąd zaczęło być chłodniej na zimnym silniku przy odpalaniu słychać szuranie powtarzające się tak jakby raz dwa trzy nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć wcześniej lekko piszczało tylko problem po rozgrzaniu znikał całkowicie teraz jest głośny i jakby coś szurało z dodatkiem cichego pisku dobiega z okolic wałka rozrządu również całkiem zanika po rozgrzaniu lub dodaniu gazu pierwsza myśl padła na pasek klinowy ale sam już nie wiem bo słychać go jakby gdzieś indziej rozrząd był wymieniany 2 miesiące temu ale wiadomo czasami i mechanikowi się zdąży coś nie dopatrzeć co o tym myślicie? Z góry dziekuje za odpowiedz :D
Dawi1203
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Wyszków
Prawo jazdy: 20 09 2020
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Seat Leon mk1
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Paź 2021, 10:45

Kiedyś w innym samochodzie miałem podobny problem. Jak zrobiło się zimniej to przez pewien czas po odpaleniu było słych takie czasem szuranie lub popiskiwanie. Jak silnik się rozgrzał było cicho. Okazało się, że w jednej z rolek prowadzących pasek wielorowkowy zaczęło siadać łożysko. Może warto je sprawdzić i u Ciebie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    DS E-TENSE FE 19 - bolid Formuły E nowej generacji
    Bolid Formuły E nowej generacji został zaprezentowany na torze. DS E-TENSE FE 19 ma za sobą pierwsze kilometry, które pokonał w pobliżu siedziby DS Performance w Wersalu. Próba nie była ścisłym testem – ...
    SsangYong Rexton G4 - nowa odsłona
    Jest to prawdziwy samochód terenowy gdyż zachowano konstrukcję opartą na ramie (Quad frame), co w dobie samonośnych nadwozi w klasie SUV jest rzadkością. W stosunku do poprzedniego modelu nadwozie jest dłuższe (4850 ...