Peugeot 407 - wycieraczki żyją własnym życiem.

19 Paź 2023, 06:56

Witam. Mam problem z wycieraczkami w Peugeocie 407 . Jest to wersja z sensorem na przedniej szybie. Zawsze po przekręceniu kluczyka wycieraczki robią bezmyślnie jeden cykl pracy, i o ile gdy jest ciepło za oknem, to w sumie nie jest to irytujące ale jak odpalają się na zamrożonej szybie, to już zaczyna trochę drażnić :lol:
Tryb auto wycieraczek włącza się samoczynnie, gdy czujnik wykryje wilgoć na przedniej szybie, nawet gdy wyłączę go manetką.
Najpierw wchodzi w tryb MAN po czym samoczynnie przełącza się na AUTO i wycieraczki zasuwają bezmyślnie po szybie .
Podpiąłem samochód pod komputer, wyłączyłem kompletnie czujnik zmierzchu i deszczu, co zawsze skutkuje tym, że wycieraczki już po przekręceniu kluczyka pracują ciągle na niskiej prędkości i nie da się ich kompletnie wyłączyć.. Przez to czujnik musi być aktywny.. :?
Szukałem coś w internecie - ktoś pisał o przełączniku zespolonym z manetkami, ale z opisu problem był nie do końca ten sam..
Spotkał się ktoś z czymś takim? Jak to zwalczyć ? :no:
Fred0004
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • 19 Paź 2023, 07:18

    Fred0004 napisał(a):Szukałem coś w internecie - ktoś pisał o przełączniku zespolonym z manetkami

    Może to być wina tego przełącznika albo taśmy
    Może to być też wina przekaźnika.
    Podłącz pod kompa i sprawdź kalkulator wycieraczek.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    19 Paź 2023, 08:01

    Zobacz jeszcze z ciekawości co się będzie działo jak całkowicie zasłonisz czujnik deszczu na przedniej szybie (możesz go zakleić taśmą na szybie).
    Fred0004 napisał(a):Podpiąłem samochód pod komputer, wyłączyłem kompletnie czujnik zmierzchu i deszczu, co zawsze skutkuje tym, że wycieraczki już po przekręceniu kluczyka pracują ciągle na niskiej prędkości i nie da się ich kompletnie wyłączyć..
    A prędkość ich można zwiększyć?
    Fred0004 napisał(a):Tryb auto wycieraczek włącza się samoczynnie, gdy czujnik wykryje wilgoć na przedniej szybie, nawet gdy wyłączę go manetką.
    Obstawiam przełącznik zespolony ale trzeba to dobrze sprawdzić.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34

    19 Paź 2023, 10:03

    Więc po podłączeniu pod komputer
    Fred0004
    Nowicjusz
     
    Posty: 18
    Prawo jazdy: 01 01 2009
    Auto: Nissan Micra
    Silnik: 1.2
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    19 Paź 2023, 13:15

    Ten błąd wskazuje na uszkodzenie przełącznika manetki. Włącznik z taśmą nie jest drogi. Można by zaryzykować kupić w sklepie na allegro, podłączyć i sprawdzić. W razie czego oddać.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000