Peugeot 508 - koszt założenia webasto

12 Lis 2023, 17:05

Witam , chciałem zapytać czy wciąż warto zakładać Webasto do samochodu i czy jest to kosztowne i łatwo dostępne?
model to peugeot 508 z 2012 r
blomba
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Lis 2023, 17:38

A w jakim celu?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Lis 2023, 18:33

W celu nagrzewania w zimie
blomba
Obserwowany
 
Posty: 2

12 Lis 2023, 21:24

Jak tylko chcesz, to pewnie, że warto. Rano jadąc do pracy wchodzisz do ciepłego auta, szyby rozmrożone. A tym bardziej warto, jak auto stoi pod chmurką. Poszukaj na Allegro - takie regenerowane, z gwarancją coś koło 1200 - 1500 zł będzie kosztować do twojego auta.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2023, 21:32

Przecież teraz w tych nowocześniejszych autach są 2 termostaty, krótkie obiegi, grzać zaczyna po 1-2km dodatkowo grzane stołki.
To się sprawdzało w autach z lat 80tych 90tych gdzie po 1 zimy były srogie a i ogrzewanie auta było liche.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Lis 2023, 11:40

Jak wyżej, nie widzę sensu... Do tego wiele aut ma PTC czy jak to się zwie, ciepło leci bardzo szybko bo dogrzewa elektrycznie.

Na przednią szybę założyć matę i nie będzie lodu, a boczne psiknąć odmrażaczem, chwila roboty.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Lis 2023, 11:44

Kao napisał(a):Przecież teraz w tych nowocześniejszych autach są 2 termostaty, krótkie obiegi, grzać zaczyna po 1-2km dodatkowo grzane stołki.

Ale autor nie pyta o nowocześniejsze auta, tylko pyta o Peugeota 508 z 2012...Może nie chce kupowac innego auta, tylko do tego co ma założyć webasto...
Kao napisał(a):To się sprawdzało w autach z lat 80tych 90tych gdzie po 1 zimy były srogie a i ogrzewanie auta było liche.

No własnie że nie jest tak jak piszesz...Zimy może faktycznie nie są srogie, ale rano o godz. np. 5 szyby są pomarznięte, a w aucie zimno i nieprzyjemnie. Nie musi być sroga zima. Wystarczy, że jest mróz -10 czy -15 stopni...Mając webasto jest wygoda.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Lis 2023, 08:50

A 2012 to nie jest juz zaawansowna technologia?
Jak sie dowie ile kosztuje zestaw I montaz to stwierdzi ze jednak tak jest spoko
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Lis 2023, 09:54

Nie musi kupować dedykowanego bo są takie gotowe które można podpiąć praktycznie do każdego samochodu tu jest np. Powermat [link do oferty na Allegro wygasł] który kosztuje 700zł i pozostaje tylko kwestia instalacji. Co do samego kosztu założenia to myślę, że trzeba by liczyć drugie tyle jak nie będziemy tego robić samemu.
Andy33
Początkujący
 
Posty: 51

14 Lis 2023, 10:28

Czy Ty widziałeś to z linku na oczy? Podejrzewam że nie. To ma dość duże rozmiary a montaż w osobówce praktycznie niemożliwy No bo gdzie?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Lis 2023, 11:17

Małe nie jest to fakt ale to tylko przykład :wink:
Andy33
Początkujący
 
Posty: 51

14 Lis 2023, 11:29

No bez jaj, 2012 to stare auto i wymaga webasto bo inaczej uziemione?

Chyba że mieszka w Norwegii, a nie Polsce to rozumiem. Tyle lat zimowałem auta pod chmurką i nigdy nie było problemu, wsiadasz, odpalasz i po chwili grzeje. Mamy świece nurnikowe, PTC i inne bajery.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Lis 2023, 14:52

Panowie... O czym wy piszecie :?: W temacie mowa o Peugeot 508 z 2012 roku. A wy piszecie o nowych technologiach ( 2 termostaty, zaczyna grzać po 2 km jazdy, o świecach nurnikowych itd ) ...Autor zadał proste pytanie, a wy zaczynacie pisać o cudach, których to auto nie widziało...
Autor nie pyta czy zakładać webasto czy kupić nowsze auto z grzałkami nurnikowymi itd...
Kao napisał(a):Jak sie dowie ile kosztuje zestaw I montaz to stwierdzi ze jednak tak jest spoko

Przecież napisałem - zestaw webasto do Peugeota 5008 kosztuje około 1200 zł. Montaż ? Nie wiem.
galakty napisał(a):Tyle lat zimowałem auta pod chmurką i nigdy nie było problemu, wsiadasz, odpalasz i po chwili grzeje. Mamy świece nurnikowe, PTC i inne bajery.

Hmmm. A ile wynosi ta chwila którą masz na myśli? Bo np. dla mnie chwila to jakaś minuta, dwie góra...A w tym czasie auto przy jakichś -15 raczej się nie zagrzeje... Świece nurnikowe w 508 z 2012 :?: Coś ci się chyba pomyliło....
galakty napisał(a):Jak wyżej, nie widzę sensu... Do tego wiele aut ma PTC czy jak to się zwie, ciepło leci bardzo szybko bo dogrzewa elektrycznie.

Ale 508 nie ma...
Kao napisał(a):Przecież teraz w tych nowocześniejszych autach są 2 termostaty, krótkie obiegi, grzać zaczyna po 1-2km dodatkowo grzane stołki.

Wróciłem raz jeszcze do tej wypowiedzi - zaczyna grzać po 1-2 km....Przy -10 czy -15 chyba nie...A jeżeli nawet jakimś cudem by się tak zdarzyło, to jak sam napisałeś zaczyna dopiero grzać....A do nagrzania droga jeszcze kolejnych kilka km...I pomijając ten fakt, zanim ruszymy, to trzeba jeszcze ogarnąć szyby. Jak ktoś wspomniał można założyć matę na przód, a boczne spryskać odmrażaczem. Tylko że przy -10 czy -15 ten odmrażacz nie zda się na wiele, a do tego zazwyczaj jest tak, że nawet jak ta szyba się odmrozi, to zaczyna parować od wewnątrz. I jak wewnątrz jest zimno, to robi się cieniutka warstwa lodu...Oprócz tego jak ta szyba się rozmrozi, to jak jest -15 stopni to po chwili ta cieniutka warstwa kóra zostaje na szybie zamarza spowrotem. To tak jakby spryskać przednią szybę odmrażaczem, poczekać aż śnieg/lód stopnieje i przejechać wycieraczkami...Szyba spowrotem jest zamarznięta. Walka z wiatrakami.
A z kolei mając webasto, nagrzewa się środek. Wsiadając do auta w środku jest cieplutko zanim uruchomimy silnik i ruszymy to już jest przyjemnie bo jest ciepło. A do tego wszystkie szyby bez tych odmrażaczy, mat itd mamy czyste. I zapewne o to chodziło autorowi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lis 2023, 10:42

MotoAlbercik napisał(a):Tylko że przy -10 czy -15 ten odmrażacz nie zda się na wiele, a do tego zazwyczaj jest tak, że nawet jak ta szyba się odmrozi, to zaczyna parować od wewnątrz. I jak wewnątrz jest zimno, to robi się cieniutka warstwa lodu...


Sorry ale opisujesz jakiegoś gruza z 1990 roku, a nie nowoczesne auto. Szron na szybie to ja miałem w Golfie 3 gdzie szyberdach przeciekał...

Posiadam diesla od 2 lat, nocuje pod chmurą, przeżyłem dwie zimy i nie miałem ani zaparowanych szyb, ani lodu od środka.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Lis 2023, 10:51

galakty napisał(a):Posiadam diesla od 2 lat, nocuje pod chmurą, przeżyłem dwie zimy i nie miałem ani zaparowanych szyb, ani lodu od środka.
Dokładnie, kwestia wilgoci w aucie. Jak tu jest ok to nie będzie problemu z szybami itd.

Autor tematu jednak napisał
blomba napisał(a):W celu nagrzewania w zimie
i może chodzi mu o to żeby wsiadać do już nagrzanego wnętrza, każdy ma inne wymagania :wink: a jeżeli tak to nic tu nie zastąpi webasto nawet najszybciej rozgrzewający się układ ogrzewania.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34