Peugeot 807 2.0 136 KM jaka instalacja LPG

05 Lip 2018, 08:21

Eee nie moim głównym kryterium z pewnością nie jest mamona. Ale jak zwrócisz uwagę żaden z powyższych zestawów nie do końca odpowiada informacjom które tu uzyskałem. Jasne że w sumie powinienem zaufać instalatorowi ale nie raz słyszałem że ktoś nie dopilnował czegoś bo nie wiedział ... Więc pytam i w sumie przedkładam wasza wiedze nad wiedzę instalatora. Jasne że600- 800PLN różnicy to sporo i z chęcią bym tą kasę zostawił w kieszeni ale jeżeli od tego ma zależeć niezawodność instalacji to jednak wolę te kasę oddac(a nie siedzę w tym nie mam zielonego pojęcia i nie wiem czy różnica w cenie pochodzi z różnicy instalacja w Krakowie czy w Wieliczce czy z ceny samych części skladowych)...

Ale dzięki za pomoc. W sumie racja niech Instalator zdecyduje a o instalatorze niech zdecydują opinie z google.
Luk807
Nowicjusz
 
Posty: 14

05 Lip 2018, 08:28

Różnica w cenie między Krakowem a Wieliczka pewnie będzie nawet na tych samych komponentach. Więc czasem warto kawałek podjechać. Znam taki jeden serwis na Pomorzu do ktorego przyjeżdżają ludzie nawet po 100 km. Bo im się opłaca. Po pewność i fachowość jada. Powodzenia w wyborach.
MareKa
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 14 06 2004
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mercedes S211
Paliwo: Benzyna + LPG

05 Lip 2018, 08:37

No i otóż to. Ta ostatnia wycena była z Wieliczki ale mało opinii gazowaniu za to dużo poleca jako mechanika. No zobaczymy co tego wszystkiego wyjdzie.
Luk807
Nowicjusz
 
Posty: 14

05 Lip 2018, 09:19

Upewnij się tylko czy uwzglednili ci emulator poziomu paliwa, bo to francuz i bez tego będzie ci przeklamywalo aktualny poziom beznyny w zbiorniku. Pisał zreszta o tym ktoś juz wcześniej w wątku.
MareKa
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 14 06 2004
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mercedes S211
Paliwo: Benzyna + LPG

05 Lip 2018, 09:46

Tak zgadza się pisano już o tym . A ten komplet ostatni to w ogóle jest w porządku ? Nazwy nowe się w nim pojawiły hehe. Skłaniam się co prawda pomiędzy zestawem 1 a 2 ale jeżeli 9 byłby dobry to po co przepłacać...
Luk807
Nowicjusz
 
Posty: 14

05 Lip 2018, 10:17

ta ostatnia propozycja to już taka totalnie zbieranina - każdy element od innego producenta, ale jak się dobrze ułoży to będzie działać. herculesy... różnie z opiniami, zdarza im się kleić zimą. no... im bardziej wnikasz, tym więcej wątpliwości się rodzi.
MareKa
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 14 06 2004
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mercedes S211
Paliwo: Benzyna + LPG

05 Lip 2018, 10:50

Haha no nic skupie się na 1 lub 2. Gość z 1 pisał że nie montuje barracud bo miał jakieś problemy z nie uznana gwarancja

Wolę nie wnikać bo zacznę czytać specyfikację do każdego produktu a wtedy to zagazuje za rok może dwa... Ale pomocna dłoń zawsze mile widziana :)
Luk807
Nowicjusz
 
Posty: 14

05 Lip 2018, 10:55

Problem z gwarancją to chyba Han dotyczył... Ale może to ja źle zrozumiałem...
MareKa
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 14 06 2004
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mercedes S211
Paliwo: Benzyna + LPG

05 Lip 2018, 11:16

No właśnie pisał że montuje han bo z barracudami jakieś problemy z gwarancją miał...
Luk807
Nowicjusz
 
Posty: 14

05 Lip 2018, 21:10

Luk807 napisał(a):Jasne że600- 800PLN różnicy to sporo i z chęcią bym tą kasę zostawił w kieszeni ale jeżeli od tego ma zależeć niezawodność instalacji to jednak wolę te kasę oddac

Abyśmy mieli jasność nie ma ludzi co się nie mylą każdy popełnia błędy tak samo jak nie ma rzeczy co się nie psują pytanie tylko jest jak często się to zdarza. Warsztat oddalony o 100km od miejsca zamieszkania strzał w stopę, nawet jak wszystko z instalacją będzie OK to na przeglądy i tak trzeba tam jeździć. Hany sobie odpuść straciły na jakośći, herculesy się nie kleją nie wiem skąd takie stwierdzenie, bracudy mogą być ale tak jak już pisałem wszystko może się zepsuć.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

05 Lip 2018, 22:00

No tak , wiadomo , że zawsze można pechowo tracić z tym się całkowicie zgadzam. Można tylko próbować zminimalizować ryzyko poprzez inwestycję w statystycznie mniej zawodne komponenty. Co do ludzi to już jak zawieje ale znów można przynajmniej poczytać.

Gazownik z Opcji 1 ma dobre opinie ale jednak ładuje mi te hany lub acw (chociaż tu zaznacza , że sam na nich jeździ i testuje...) . Nie wiem czy jestem w stanie go przekonać do czegoś innego (tzn wiadomo ze zamontuje to o co go poproszę , ale jak się człowiek nie zna to łatwo go przekonać do czegoś innego...).
Luk807
Nowicjusz
 
Posty: 14

09 Lip 2018, 21:01

Te opinie są z internetu czy od zadowolonych użytkowników auta których miałeś okazje spotkać i porozmawiać bo to np. kolega ma instalację w aucie montowaną właśnie w tym warsztacie?
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002