Pierwsze autko za ok. 8-9 tys.

15 Gru 2011, 00:55

Witam wszystkich użytkowników ;)
Jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post, dlatego też mam nadzieję na wiele konstruktywnych wypowiedzi ;) Otóż mam zamiar zakupić swoje pierwsze autko za ciężko zarobione pieniądze, kwota jaką zamierzam przeznaczyć, to około 8 tys. złotych. Poszukuję autka przynajmniej klasy średniej niższej. Zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie, komforcie jazdy i bezawaryjności.Mam kilka swoich typów:
Renault Laguna II (strasznie mi się podoba, pozostaje kwestia awaryjności)
Renault Megane I po FL (też ekstra francuz ;))
Opel Astra II
No i właśnie, co możecie mi jeszcze polecić, lub ewentualnie doradzić zakupie któregoś z powyższych aut.Dodam, że auto zamierzam sprowadzić z Holandii i te 8k nie obejmuje kosztów związanych z przerejestrowaniem itd.

Pozdrawiam;)
Azerios
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 17 01 2011

15 Gru 2011, 10:26

Lagunę to sobie odpusc,za tą kasę to chyba najciekawsza jest własnie astra ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

15 Gru 2011, 10:52

Dokładnie,Lagune II za te pieniądze sobie odpuść bo bankowo będzie to królowa lawet.
Ja też jestem za Astrą,kumpel sobie taką sprawił nie dawno,z silniczkiem Isuzu i całkiem dobrze sie nią jeżdzi i silnik nawet wystarcza.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Gru 2011, 18:40

szkoda lagunki ;/ no ale macie rację. A co myślicie o megance? warto za tę cenę? czy może szukać jeszcze czegoś innego?
Azerios
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 17 01 2011

15 Gru 2011, 20:04

Meganka tez zła nie jest jednak wydaje mi się że astra będzie lepszym wyborem :)Jeszcze bym rozważył na twoim miejscu skodę octavię
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

15 Gru 2011, 22:12

Megane jest ok,z innych propozycji przychodzi mi jeszcze do głowy Opel Corsa C.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


15 Gru 2011, 22:20

Z tych do napisałeś to brałbym astrę, bo do niej masz więcej i o wiele tańszych części niż do francuza
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

15 Gru 2011, 23:54

dzięki za liczne sugestie ;)
barol91: a corsa nie będzie przypadkiem znacznie mniejsza od aut klasy C?
vwmaniak: masz więcej informacji na temat octavii? wydaje się również dość kuszącą alternatywą ;)

P.S A może focus?
Azerios
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 17 01 2011

16 Gru 2011, 10:20

No będzie troche mniejsza ale niewiem zależy Ci na dość dużym środkiem?
Focus ok ale blacha strasznie szybko pada (tzn gnije).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Gru 2011, 10:32

No więc co do octavi,ten samochód własciwie nie ma większych wad,rozwiązania z golfa IV,prosta konstrukcja,jedynym poważnym mankamentem jest własnie mało miejsca na nogi na tylnej kanapie,ale za to obsługa auta tania,i olbrzymi kufer,no i jeszcze by można się czepiac kokpitu w wersjach przed liftem bo nie jest wykonany z zaciekawych tworzyw...No i w sumie to tyle ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

16 Gru 2011, 13:06

No z tym miejscem z tyłu bywa różnie,ja sie troche tam nasiedziałem więc wiem coś na ten temat :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Gru 2011, 23:00

Mała ilość miejsca z tyłu mi kompletnie nie przeszkadza, na razie rodziny nie planuje xD No to w takim razie do zestawienia dołączyła skoda. Z corsy zrezygnuje ze względu na wielkość. Czuję się pewniej w dużym aucie ;) No i wiadomo,że bezpieczeństwo też jest większe. O fokach słyszałem że gniją, chociaż z tego co mi wiadomo,to nie jest to nagminne. Właściwie zostaje megane vs astra II vs octavia i ewentualnie focus. Panowie śledzący temat i ewentualnie nowi. Największe plusy i minusy tych aut, jakich silników unikać, czego się ustrzec. Wiem, że jest mnóstwo info w necie, ale są to tak rozbieżne informacje, że ciężko wyłowić coś konkretnego i sprawdzonego.
Azerios
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 17 01 2011

17 Gru 2011, 10:53

Niewiem czy chcesz benzyne czy diesla ale napisze to i to.Mianowicie,w Astrze najlepszy silnik diesla to produkcja Isuzu ale w tej kwocie raczej będziesz miał ciężko go kupić nie zajechanego,benzyna jest ok,silniki dobrze znoszą gaz ale pod warunkiem że gaz był zakładany w profesjonalnym serwisie a nie u pana mietka w szopie (wtedy są problemy z wypalaniem gniazd zaworów).
Octavia to tu nie ma żadnych przeciwskazan praktycznie,zarówno silniki benzynowe jak i diesla cieszą sie dobrą opinią (większość silników pochodzi z gamy VW).
Focusem też sie troche nawoziłem :mrgreen: diesla też bym sobie odpuścil w tych pieniądzach ale o benzyne możesz sie pokusić,wszystko by było ok gdyby nie ta blacha.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Gru 2011, 11:41

Strasznie focus gnije. :? ..normalnie kawalek na drzwiach i na klapie od bagaznika w dodatku w zadbanych focusach w ogole tego nie ma..ale nie pierdolcie ze gnije.

po drugie nawet jak wystapi korozja mozna to za nie duzo kwote zakonserwowac.
labtec123
Początkujący
 
Posty: 94
Auto: brak

17 Gru 2011, 18:24

No wiadome że jaki egzemplarz sie trafi ale za te pieniądze rewelacji bym sie nie spodziewał,choć może sie trafić zadbany egzemplarz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012