Pierwsze auto dajace frajde, dla fana motoryzacji.

12 Gru 2015, 23:18

Witam, niedawno zdałem prawo jazdy a ponieważ od długiego czasu zbieram na swój pierwszy samochód (od zawsze moje marzenie) to wreszcie postanowiłem go sobie kupić :naughty: Mam dosyć pożyczania auta od ojca, chciałbym mieć wreszcie tą swoją upragnioną maszynę :D Problem w tym że nie wiem co wybrać. Interesuje mnie kilka modeli, zależy mi na tym żeby samochód dawał przyjemność z jazdy i był możliwe rozsądnym wyborem (spalanie ,ceny części, awaryjność itp) :D
Mój budżet to 8 tys na sam samochód (bez ubezpieczenia, przeglądu itp ) ale jest dosyć elastyczny.
Auto nie musi być bardzo praktyczne ale chciałbym żeby miało klimatyzację, dobrze wyglądało i przede wszystkim żeby dawało frajdę z jazdy :yes: nie musi i nawet nie powinno być szybkie ale nie chciałbym żeby było mułowate. Absolutnie odrzucam wszelkie diesle bo ich zwyczajnie nie znoszę :P Samochody które jak narazie mnie interesują to

Peugeot 206 1.6 16v 109km (mój numer 1 na tą chwilę )
Honda civic 6gen 1.4is , 1.5 lub 1.6 ale raczej 1.4 :P
mg zr 1.4 105 km :sly:
Ford puma 1.7 chociaż nie do końca mi się podoba jego wygląd ale za to jak to coś jeździ :mrgreen: (być może trochę za szybki na początek :P )
honda crx del sol (chyba zły pomysł :P oceńcie :oops: )

Jeśli mieliście doświadczenie z którymś z tych samochodów to proszę napiszcie co o nim sądzicie :ok:
Liczę na wasze ciekawe propozycję bo o to chodzi że to tej listy chciałbym dodać coś więcej by mieć większy wybór, jestem otwarty na wszelkie propozycje :ok:
Ramzess
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 03 1997
Auto: BRAK

13 Gru 2015, 00:52

Civic VI 1.6 (ta dynamika!) albo szukaj Astry F z silnikiem 2.0 150KM - oryginalne GSI cud znaleźć (roczniki tak stare, że na 95% zjedzone już przez rdzę) ale zwykłą Fkę 97-00 po swapie można spokojnie trafić za 5-6k w świetnym stanie i z klimą, a frajda z jazdy przednia. Podobnie jak Civic VI Type-R, ale to już troszkę wyższy budżet :)
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

13 Gru 2015, 08:14

A co powiesz na Citroena Saxo VTS?
[link do oferty na Olx wygasł]
lekka buda,mocny silnik i jest przecinak :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Gru 2015, 10:12

Myślałem też o citroenie saxo właśnie albo peugeocie 106 gti :ok: dobra opcja chyba :naughty:
Ramzess
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 03 1997
Auto: BRAK

13 Gru 2015, 10:19

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

13 Gru 2015, 10:31

[link do oferty na Olx wygasł] - można pomyśleć o założeniu gazu za resztę kasy
[link do oferty na Olx wygasł] - tutaj kierownica do zamiany na fabryczną z poduchą (chyba, że uważasz, że nie potrzebujesz takowej) i pewnie coś poza sprzęgłem do roboty będzie - wydaje mi się, że jakoś tak dziwnie krzywo stoi, można by też większe hamulce włożyć, choć Astry z 2.0 już w standardzie miały nieco lepsze heble.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - trochę wieśniacki, ale podobno to fabryczny pakiet, a nawet jeśli można zmienić na standardowe. Cena wydaje się przyzwoita, wyposażenie pewnie lepsze jak w Astrach.
[link do oferty na Allegro wygasł] - a to Civic VI w ładnym opakowaniu i z ciekawym silnikiem - choć to bez gazu, więc koszty utrzymania rosną solidnie w porównaniu do R4 z poprzednich aut.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda Civic - I generacja
    Jednym z najdłużej produkowanych na świecie modeli samochodów osobowych jest aktualnie Honda Civic. Obecnie możemy już kupować auta zarówno z ósmej jak i dziewiątej generacji, warto jednak poznać historię ...

13 Gru 2015, 11:07

Zobacz na tą Astre
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Gru 2015, 12:33

A co sądzicie o peugeocie 206 z 16-zaworowym silnikiem 1.6 (110km) :oops:
Jest w zasadzie idealny dla mnie, podobno bardzo przyjemnie sie nim jeździ :) Ktoś miał może i coś powie na ten temat ? :ok:
Ramzess
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 03 1997
Auto: BRAK

13 Gru 2015, 13:03

Taka popierdółka a nie killer, bez 150KM to nie samochód :D Małe to-to, na trasy się nie nada (bardzo niewygodne), po mieście też szacunku nie wzbudzi, nietuzinkowość na poziomie 2 (niżej jest tylko Astra F, ale ona chociaż ma trochę miejsca w środku)...

Tak przeglądając ogłoszenia trafiłem jeszcze coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł] - ma spory potencjał, silnik fajny, można zrobić napęd na 4 koła (prowadzenie w porównaniu do FWD to dwie klasy wyżej), a samo autko ma szeroką bazę fanów, ew. modyfikacje (jeśli się w to wciągniesz) dają ogromne możliwości - samochód przerabiany na wiele sposobów, części łatwo dostępne, tylko 2 miejscowy :) w tym wieku trzeba będzie powalczyć trochę z rdzą, ale jeśli chcesz czegoś nietuzinkowego to wybór bardzo fajny.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

13 Gru 2015, 13:14

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Colta V 1,6 103KM, z tym silnikiem auto na pewno będzie żwawe i mają przeważnie niezłe wyposażenie :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

13 Gru 2015, 13:55

Żółtek napisał(a):

Tak przeglądając ogłoszenia trafiłem jeszcze coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł] - ma spory potencjał, silnik fajny, można zrobić napęd na 4 koła (prowadzenie w porównaniu do FWD to dwie klasy wyżej), a samo autko ma szeroką bazę fanów, ew. modyfikacje (jeśli się w to wciągniesz) dają ogromne możliwości - samochód przerabiany na wiele sposobów, części łatwo dostępne, tylko 2 miejscowy :) w tym wieku trzeba będzie powalczyć trochę z rdzą, ale jeśli chcesz czegoś nietuzinkowego to wybór bardzo fajny.

Preludka jest 4 miejscowa :P Może i fajnie wygląda ale nie daje zbytniej frajdy z jazdy, strasznie podsterowne, jazda w zakrętach do najprzyjemniejszej nie należy. Chodziaż można jeździć z paroma cegłami w bagażniku, wtedy jest trochę lepiej :roll: I mylisz pojęcia, w preludzie nie ma 4wd tylko 4ws
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Gru 2015, 14:56

Ta, 4-miejscowa :D Chyba, jak z tyłu pasażerowie nie mają nóg :D Jeździłem chwilę takową, ale z mniejszym silnikiem - wydawała się fajna, może, gdybym miał ją na więcej jak jeden wyjazd bym się zniechęcił.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

13 Gru 2015, 16:17

Przeglądałem ogłoszenia dzisiaj i wpadłem na kolejny fajny samochód, clio 172 :mrgreen: tylko to juz 2 litry wiec trochę spali pewnie :bored:
Ramzess
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 03 1997
Auto: BRAK

13 Gru 2015, 16:33

Żółtek napisał(a):Ta, 4-miejscowa :D Chyba, jak z tyłu pasażerowie nie mają nóg :D Jeździłem chwilę takową, ale z mniejszym silnikiem - wydawała się fajna, może, gdybym miał ją na więcej jak jeden wyjazd bym się zniechęcił.

Na któtkie dystanse wciskaliśmy się w 4 osoby spokojnie(185-195 z przodu, +-180 z tyłu), problem pojawiał się przy dłuższych odległościach i robiło się 200km na 5 postojów :D

Nie ma co generalizować spalania co do pojemności, niektóre >2.0 palą mniej niż te <2.0. Cliówka z tego co pamiętam to okolice 10ciu, przy bardzo oszczędnej jeździe zejdzie się pewnie do 7-8
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Gru 2015, 16:41

no tak, masz rację ale 10 to chyba za dużo dla mnie zresztą ubezpieczenie pewnie drogie bo jestem młodym kierowcą :/ a honda del sol ? co o niej sądzisz ? :ok:
Ramzess
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 03 1997
Auto: BRAK