Pierwsze Auto do 12-13tys

17 Kwi 2015, 20:14

Witam serdecznie

Poszukuje swojego pierwszego auta w cenie 12-13 tysięcy złotych. Generalnie upatrzyłem sobie następujące modele:

- Leon I
- Focus II
- Mazda 3
- Audi A3
- Golf 4

Chciałbym, żeby dużo nie paliło, ale mimo wszystko potrafiło pokazać pazur. Autem będę dojeżdżał zazwyczaj do pracy (około 25-30km), ale 2-3 razy w miesiącu będę jeździł w trochę dłuższe trasy 100-150km.

Koniecznie szukam auta 5drzwiowego, hatchback ew. sedan. Kombi odpada, chyba że Focus II, który sprawia wrażenie smukłego jak na kombi, ale to może tylko takie moje wrażenie.

Diesel czy Benzyna - bez większego znaczenia, najważniejsze, żeby dużo nie palił.

Najbardziej upatrzyłem sobie Leona 90KM (Ze względu na brak "dwumasu", który jak się zepsuje, to sporo kosztuje).

Od razu napiszę, że na autach nie znam się za bardzo, od nie dawna zacząłem czytać i przeraziły mnie trochę koszta naprawy auta, które posiadają pompowtryskiwacze czy koła dwumasowe, chyba że to legendy i nie da się tego tak łatwo zepsuć.

Prosiłbym o jakieś linki najlepiej z pomorskiego, ew ze strony blocket.se, bo też mam taką możliwość kupna samochodu, ale wiadomo, że koszta wzrastają (sprowadzenie itd)

Pozdrawiam
kuba94
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

17 Kwi 2015, 20:58

Jak chcesz auto które ma pazur to 1,8 20V Turbo grupy VAG go posiada i jego polecam ale jest tylko jeden mały problem to auto sporo pali ale dobrze toleruje LPG :yes:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Kwi 2015, 21:09

kuba94 napisał(a):Najbardziej upatrzyłem sobie Leona 90KM (Ze względu na brak "dwumasu", który jak się zepsuje, to sporo kosztuje).

Chodzi ci o 1.9TDI 90KM?
Jeśli tak to ten silnik ma dwumas!
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

17 Kwi 2015, 21:42

DamianCAR - Faktycznie, miałem na myśli 1.9 TDI, ale 110KM.

Krzychu - No niekoniecznie jakiś demon przyśpieszenia i prędkości, ale np. miałem możliwość prowadzenia audi a3 1.9 TDI 110KM i przyśpieszenie mi już bardzo odpowiadało.
kuba94
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

17 Kwi 2015, 22:00

kuba94 napisał(a):DamianCAR - Faktycznie, miałem na myśli 1.9 TDI, ale 110KM.

On też ma dwumasa.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

17 Kwi 2015, 22:02

Co się wszyscy uczepili tak tego 1.9 TDI jakby to był jakiś cud techniki :o jeszcze gdyby to cichsze było to może ale na nim świat się nie kończy
Kup auto z porządnym benzynowym silnikiem a nie jakiś zajeżdżony złom o kulturze pracy traktora Ursus
Bardzo dobre silniki, a przede wszystkim mało palące można znaleźć w ofercie Toyoty i Hondy
Damian to który jest ten właściwy? Pytam z ciekawości aby nie popełnić później faux pas w jakimś temacie :)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Peugeot 3008DKR Maxi – dane techniczne
    Peugeot 3008DKR Maxi został zaprojektowany do jazdy na czas po drogach o nawierzchni miękkiej, wydmach oraz bezdrożach i jest przygotowany na najtrudniejsze warunki, spotykane na trasach rajdów terenowych całego świata. ...

17 Kwi 2015, 22:41

mike1735 napisał(a):Damian to który jest ten właściwy? Pytam z ciekawości aby nie popełnić później faux pas w jakimś temacie :)

Były 2 90tki o oznaczeniach ALH- turbina ze zmienną geometrią i on na 100% mają dwumasa, oraz drugi silnik ze stałą tu nie jestem pewien.
A 110tki wszystkie miały dwumasa.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

18 Kwi 2015, 07:15

Focusa Mk2 dobrego nie kupisz za tyle. Zastąp Mk1
Mazda 3 będzie też pognita. Tutaj można zastąpić 323f.
Reszta okej. Szukaj we wszystkich 1.8T
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Kwi 2015, 14:58

W takim razie musiałem źle przeczytać, ale pamiętam, że czytałem o Leonie na stronie chceauto.pl i tam było napisane, że wersja 90 albo 110 nie posiada dwumasu, jednak teraz tej informacji nie widzę, więc albo ja się pomyliłem, albo strona i już to skorygowała.

[link do oferty na Olx wygasł] - Co powiecie o tym leonie?

Przemyślałem sprawę i zostaje przy Leonie I, Toledo II, Mazdzie 3 i 6, Focusie MK2.

Budżet też trochę wzrósł, do 15tys, ale to już maksimum, więc muszę coś sensownego znaleźć :)
kuba94
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

18 Kwi 2015, 18:53

A więc masz teraz minimum na Foke Mk2 i Mazde 3 a gdzie pakiet startowy?

Leon niezły złom, przód i tył przekasowany. Lampy wieśniackie. Niska cena jak za rocznik.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Maj 2015, 19:18

Witam ponownie, zdecydowałem się na Focusa MK2, lecz nie kupuję go tutaj, a na pewno w Szwecji. Mam kilka ciekawych ofert, ale w większości jest silnik 1.8 FlexiFuel 125KM, dlatego najlepszym pomysłem byłoby zamontowanie gazu.

Pytanie czy silnik w Focusie dobrze toleruje gaz? Słyszałem opinie, że silniki od focusa nie nadają się do instalacji LPG. Jak to wygląda naprawdę?
kuba94
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

01 Maj 2015, 19:25

Z tego co wiem to jedynie 2.5 fordowskie dobrze przyjmują LPG :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

01 Maj 2015, 20:43

Foka Mk2 za 12 - 13 tys. zł..? Nie wiem jak jest w Szwecji, ale nie widzę powodu dla którego Szwedzi mieliby sprzedawać auta drastycznie taniej niż Polacy.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

01 Maj 2015, 20:51

kuba94 napisał(a):Pytanie czy silnik w Focusie dobrze toleruje gaz? Słyszałem opinie, że silniki od focusa nie nadają się do instalacji LPG. Jak to wygląda naprawdę?

Po części tak.
Ale jak już to instalka przystosowana do Fordów to wydatek na poziomie 3000-3500zł.
Ale masz trochę marny budżet jak na Focusa :no:

kuba94 Było wielu takich co myśleli że 90tka nie ma dwumasa. A później dwumas mięli do roboty :lol:
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

25 Cze 2015, 17:47

Witam serdecznie.

Nie będę zakładał drugiego tematu, odkopię ten :)

Odpuściłem trochę poszukiwania auta i dozbierałem grosza.
Aktualnie posiadam 25tys(+ pakiet startowy) na zakup i więcej wydawać nie chcę.

Nadal poszukuje Leona I/Focus MK2, ale dorzucam do tego A3 8P i Mondeo MK4, ale nie wiem czy za tę kwotę to dobry pomysł, choć nie ukrywam, że z wymienionych przeze mnie aut Mondeo podoba mi się najbardziej mimo że jest to sedan.

Znalazłem coś takiego, ale mam obawy co do jego stanu ze względu na to, że był wystawiony 12 czerwca, więc gdyby był dobry, to już by go nie było.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez kuba94, 25 Cze 2015, 18:28, edytowano w sumie 1 raz
kuba94
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam