Pierwsze auto do 15K z hakiem + opłaty

Pierwsze auto do 15K z hakiem + opłaty

19 Lip 2016, 12:10

Witam,

Chciałbym przed zimą kupić pierwszy samochód. Prawo jazdy posiadam od 5 lat, jednak do tej pory nie miałem okazji, aby zaopatrzyć się w auto w sedanie. Będzie to mój pierwszy samochód na własność.

Do 15 tys. na razie rozglądałem się w sieci za modelami:

1. Audi A4 B6
2. Audi A6
3. Hyundai Sonata
4. Volvo S40
5. Volvo S60.

Kolejność przypadkowa. Z wyglądu najbardziej podoba mi się Sonata, ale wiadomo, że na to nie można aż tak zwracać uwagi. Auto podobno jest dobre, polecane, jednak ciężko spotykane i trudne do kupienia. Jeśli zdarzy się oferta to zazwyczaj trzeba jechać setki kilometrów. A ze sprowadzanymi samochodami to jest jak jest. Trudno trafić na kogoś uczciwego.

Co do Volvo nie wiem jak one się spisują. W zasadzie to nie znam się na samochodach. Do zakupu oczywiście wezmę odpowiednie osoby, aby mi pomogły. Jednak teraz robię na tym forum tylko rozeznanie i zbieram opinię oraz doświadczenie.

Możliwe, że ze względu na koszty eksploatacyjne odrzucę A6. Znajomy ma A6 2.5 i bardzo sobie chwali, tylko jak wspominał o kosztach, to nie jest tak różowo. Nie wiem, jak to jest w A4 B6. Dlatego zdrowy rozsądek podpowiada, że będę wybierał pomiędzy B6 a Volvo, tylko też nie wiem którym. Jednak skłaniałbym się ku Volvo, bo Audi to co trzecie na drodze jeździ.

Jeśli chodzi o audi to oczytałem się i silniki w deaslu 1.9 TDI 130KM są polecane, ale na A6 też są słuchy, że to za mała moc. Po autostradzie zdarzy mi się jechać, więc nie chcę, by samochód się dławił i dusił z braku mocy.

Czy mam jeszcze brać pod uwagę jakiś samochód dosyć reprezentatywny? Nie zależy mi na mega mocy. Auto ma mnie przewieźć z punktu A do B. Koszty eksploatacji i ew napraw też są ważne.

Ewentualnie proszę dodatkowe pytania.

Aaa. No i benzyna czy disel? I czy do benzyny gaz? Czy niekonieczne?
bożyszcze
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto do 15K z hakiem + opłaty

20 Lip 2016, 08:07

A jakie przebiegi roczne pokonujesz oraz gdzie,czy jest to trasa czy miasto? Bo piszesz o dieslu,a nie wiem czy w Twoim przypadku jest on opłacalny,tym bardziej w Audi A4 które ciężko będzie dostać do kwoty 15k. Szukaj bardziej benzyny 2.0 130km. Z innych ciekawych opcji,świeżego rocznika w zasięgu ręki szukaj też Laguny po lifcie z silnikiem 2.0 135km. Sonata jak najbardziej tak :ok:
Salko
Początkujący

Auto: Seat Leon
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

20 Lip 2016, 08:41

Rocznie jest to może 6K km. Trasa drogi wiejskie, miasto, autostrada. W kwestii Volvo jakich silników szukać? Jednak te auta mają ładną linię, więc nie będę miał oporów, aby coś takiego kupić.
bożyszcze
Nowicjusz

20 Lip 2016, 08:59

Volvo benzyna wolnossąca 2.4 140KM lub 170KM, z turbo 2.0 lub 2.4-2.5, z diesla D5 163KM będzie idealna jeśli chcesz coś pociągnąć za autem, może mocy nie dużo ale niutonów sporo, tylko po co Ci diesel na 6kkm rocznie?
S40 II z początku produkcji (2004) do 15tyś będzie kiepsko znaleźć w rozsądnym stanie i wyposażeniu, lepiej poszukać S60 starszej o rok-dwa ale zadbanej. No chyba że chcesz S40 I z końca produkcji, w tej cenie znajdziesz wypasiony model w dobrym stanie.
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Lip 2016, 09:15

Nie powiedziałem, że chcę disla :)
Jak mają się koszty eksploatacji pomiędzy V40 i V60?
bożyszcze
Nowicjusz

20 Lip 2016, 10:25

S/V 40 do 2004r to bliźniak Charismy, po 2004 S40/V50 na płycie Focusa, będą tańsze od S60 które jest już typowo szwedzkie. Co do komfortu, trwałości i silników to S60 potem S40/V50 (po 2004) i S40/V40 (do 2004).
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...
    Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free
    ADAM to najbardziej zindywidualizowany i "kontaktowy" samochód miejski Opla w segmencie A. System informacyjno-rozrywkowy IntelliLink jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami pracującymi w systemie operacyjnym Android ...

•  
    • Stunt motocyklowy
      Wsparcie w pokonywaniu skrzyżowań, Volvo
      Tor Poznań Track Day
      Lexus ES330