Pierwsze auto do 16tys zł (kompakt, hatchback)

05 Lis 2020, 21:42

mike napisał(a):1.8T w rodzinie golfa IV opłaca się kuić tylko do 10k, a za starą Ibizę można już przepłacić x2? I gdzie ten prosty diesel? Bo te na pompowtryskach to już nie to samo co na pompie w 1Z.

O jakiej hipokryzji mówisz? że 100 konna 6-7 lat młodsza Ibiza, będzie prawdopodobnie w lepszym stanie niż 20 letnie 1,8T sprzedawane po pół roku z Niemiec, Szwajcarii? albo zajechany dziadowskim gazem?
i faktycznie 1,9 tdi 100 konne to prawie jak 5,0 V10 TDI jeśli chodzi o koszty.
Poza tym jak pisałem o Ibizie to nie było wiadomo jakiej postury jest autor.
A poza tym kto, gdzie przepłaca za Ibizę? nie rozumiem tego?
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

05 Lis 2020, 22:54

marceli96 napisał(a):A co powiecie o tych sztukach?
1. [link do oferty na Olx wygasł] ... 37162dd825
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... Dr1ub.html?
3. [link do oferty na Olx wygasł] ... 5;promoted
4. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... CWFHv.html
5. [link do oferty na Olx wygasł] ... 116f661697


1.Ładna i świeży gaz.
2.Ok tylko zalatuje handlarzem.
3.Nowy gaz tylko pytanie kiedy zakładany bo jeśli niedawno to pytanie dlaczego tak szybko idzie na sprzedaż i też zalatuje handlarzem (na wprost auta stoi pomoc drogowa i inne auta na sprzedaż).
4.Wrzucałem go wyżej to stwierdziłeś że nie bardzo Ci podchodzi..
5.Ok można obejrzeć.

Tak jeszcze podrzucę:
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lis 2020, 23:23

demirbiras napisał(a):że 100 konna 6-7 lat młodsza Ibiza
czekałem na ten argument :ok:
Idąc tym tokiem rozumowania powinien kupić Astrę 2 z 2009r, bo najmłodsza. A nie, czekaj, przecież ona jest z 1998r :shock:
Przyjemność jeżdżenia zimnym 1.9 TDI jest przednia. Przynajmniej nie trzeba machać szczotką w zimie, bo ma funkcję otrzepywania się ze śniegu.

Gdzie hipokryzja? Czemu warto dawać takie ciężkie pieniądze za i tak konstrukcyjnie 20 letnie auto? Za 16k może celować spokojnie w Ibizę IV
Ostatnio edytowany przez mike, 05 Lis 2020, 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Uzupełnienie info
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lis 2020, 23:52

No tak zapomniałem że auto im starsze tym lepsze jak wino..a kompletny rozrząd do 1,8T tylko 1500 zł
zastanawiam się tylko gdzie napisałem że Ibiza ma kosztować 16 tys?
I tak można kupić ibizę IV pod warunkiem że kogoś zadowala wolnossące 1,6/105
Argument z zimą raczej nie trafiony bo w ostatnim czasie prędzej zimą dobre wycieraczki się przydadzą niż szczotka do śniegu, bo przy +5 stopniach i dwóch dniach śniegu, który zaraz topnieje to tak chyba słabo.

Powiem tak, autora sprawa czy chce 16 tys wydać na stare kompakty rodem z lat 90, mające 20 lat, z resztą byle Octavię 1,8T to się wyrwie za 8k, ja przynajmniej wolę cos albo młodszego dużo albo nowocześniejszego typu np A3 8P
Za chwilę to za 20k będziemy szukać Golfa IV bo ma 1,8T..a z drugiej strony A3 z 96 powinno kosztować 2 tys zł..dziwna retoryka pokrętna.

____
a wracając do tematu, to właśnie to A3 miałem pisać, że już Barol wyżej wrzucił.. dla mnie średnia opcja rok temu przywieziony z DE, ktoś założył gaz i już wystawił, także długo pojeździł...
Asterki można sprawdzić.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lis 2020, 08:19

demirbiras napisał(a):wracając do tematu, to właśnie to A3 miałem pisać, że już Barol wyżej wrzucił.. dla mnie średnia opcja rok temu przywieziony z DE, ktoś założył gaz i już wystawił, także długo pojeździł...

A co Cie obchodzi kto z jakiego powodu sprzedaje auto?
A jak potrzebuje kasy bo np. Jest chory, rozwodzi się, odjeździł lpg i bez podatku pare zł.jest do przodu, auto mu nie podeszło...?
Wielu moich znajomych tak robi i nie ma w tym nic nadzwyczajnego... zresztą ja w zależności od sytuacji też tak działam.
W 2019r miałem turbawkę w która razem z modami i lpg włożyłem prawie 15k a mamy 2020r i już była hybryda którą sprzedaje i jest v8 gdzie założyłem lpg bo zacząłem w trasy jeździć.

Ostatnie v8 kupiłem w mega cenie bo właściciel auta miał dość oglądaczy i wróżek z wiecznym a może tak a może srak a czemu... teraz pojeżdże kilka miesięcy i zobaczymy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lis 2020, 09:43

Ja swojego czasu zmieniałem auta co kilka miesięcy więc nie widzę w tym nic dziwnego.
Ta A3 wygląda na dobrze utrzymaną więc wątpię że pozbywa się jej bo to gruz.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus RC
    Rodzina sportowych samochodów Lexusa wkrótce powiększy się o nowe auto z otwartym dachem, czyli długo wyczekiwany model LC w wersji Convertible. A co z mniejszym Lexusem RC? W 2014 roku japońska marka zaprezentowała ...

06 Lis 2020, 09:56

zastanawiam się tylko gdzie napisałem że Ibiza ma kosztować 16 tys?

demirbiras napisał(a):może jakaś Ibiza z prostym 1,9 tdi? za 16 tys to kupisz 2007 rok, co prawda generacja III też stara
masz krótką pamięć, polecam lecytynę :ok: a wIV za 16k masz jeszcze do kupienia 1.6 TDI i 1.9 TDI, Watsonie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Lis 2020, 10:36

szybki napisał(a):A co Cie obchodzi kto z jakiego powodu sprzedaje auto?
A jak potrzebuje kasy bo np. Jest chory, rozwodzi się, odjeździł lpg i bez podatku pare zł.jest do przodu, auto mu nie podeszło...?

Tak, no nie pomyślałem ktoś kupuje 200 konne A3, do tego zakłada gaz za 3k pomimo, że mu nie podchodzi, audio za 1400, robi upg, rozrząd za 4000 zł itd.. kupę części i po prostu ostatecznie sprzedaje :roll:
To jak to taka zaleta to najlepiej szukajmy takie auta, które ktoś po 2 miesiącach sprzedaje.

TFSI napisał(a):Ta A3 wygląda na dobrze utrzymaną więc wątpię że pozbywa się jej bo to gruz.
A jak sprawdziłeś w jakim stanie jest jednostka? sprzęgło, skrzynia? ile ma błędów w kompie, z którego roku są oponki? luzy w zawiasie?...
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lis 2020, 12:03

demirbiras napisał(a):Tak, no nie pomyślałem ktoś kupuje 200 konne A3, do tego zakłada gaz za 3k pomimo, że mu nie podchodzi, audio za 1400, robi upg, rozrząd za 4000 zł itd.. kupę części i po prostu ostatecznie sprzedaje

Dokładnie tak zrobiłem tylko że z 200km zrobiłem 320km i dołożyłem worek frutów :D
No ale wiesz dzięki temu że zmieniam auta miałem bmw/audi/mb i pewnie każdego starego Lexa no i nie muszę bazować na teoretykach z netu :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lis 2020, 13:28

Przez pryzmat kilkumiesięcznej eksploatacji uważasz ze wiesz wszystko na temat auta? A już szczególnie na temat modelu? Hmm wydawało mi się, że trzeba trochę dłużej poobcować z autem, danym silnikiem itd żeby cokolwiek ocenić.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lis 2020, 18:10

demirbiras napisał(a):Przez pryzmat kilkumiesięcznej eksploatacji uważasz ze wiesz wszystko na temat auta? A już szczególnie na temat modelu? Hmm wydawało mi się, że trzeba trochę dłużej poobcować z autem, danym silnikiem itd żeby cokolwiek ocenić


Powtórzę Ci, tylko potem nie pisz tak jak byś tego nie wiedział:

zmieniam auta ale baaardzo dużo nimi jeżdżę (ubiegły weekend prawie 3,8k.km.), do tego większość z nich po sprzedaży dalej serwisuje... często też asystuje przy zakupie (ostatnio tuareg 3,0 tdi w bardzo ciekawej wersji i a6 2,0tsi) tak żebyś nie pisał że tylko Japońce.

Już nie wspomnę o moich zabawkach :ok: i moich kolegów.

A do tego swoich kontaktów nie ograniczam do ekranu kompa jak wielu "miłośników" aut :naughty:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe