Pierwsze auto do 7 tysięcy

Pierwsze auto do 7 tysięcy

12 Paź 2012, 19:04

Witajcie.
Jestem początkującym kierowcą, chciałabym kupić fajne kobiece autko, rozglądam się od dłuższego czasu niestety jako kobieta nie orientuje się tak jak panowie ;)
Poszukuję małego autka, mało palącego, do którego znajde spokojnie tanie części, ładne wizualnie.
Zastanawiałam się nad Fordem KA, Deawoo Matiz, Volkswagenem Lupo czy też starszą Polówką lub Golfem. Wiem, że w mieście auto pali więcej niż na trasie, czy znalazłabym auto które w mieście pali do 6 L / 100 KM ? A może lepiej kupić auto na gaz?
Proszę o pomoc
Czekam na odpowiedzi!
olivjanja
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 09 2011
Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto do 7 tysięcy

12 Paź 2012, 19:09

[link wygasł]

To tylko przykładowy link, w każdym razie na Twoim miejscu zainteresowałbym się Fiatem Punto II z silnikiem benzynowym 1,2 z LPG. Spalanie ok. 7-8 litrów LPG w cyklu mieszanym daje jakieś 20 zł za 100 km. :) To najlepsze rozwiązanie moim zdaniem, a auto jest wyjątkowo przyjemne w prowadzeniu.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

12 Paź 2012, 19:21

Myślałam nad Nim, ale jak dla mnie za "kobylaste" , zresztą chciałabym spróbować czegoś innego niż tych samych aut na ktorych jeździłam w szkole nauki jazdy ;) W dodatku przebieg jak dla mnie za duży, do 150 000 tys km wchodzi w grę, jeśli Panowie będą tacy uprzejmi i będą wklejali linki jak Pan powyżej - to bardzo będę wdzięczna :)
olivjanja
Nowicjusz

12 Paź 2012, 19:41

150.000 km przebiegu jak na dziesięcioletnie auto? Znajdziesz, ale jeśli ktoś uprzednio przekręcił licznik. :) Nikt nie kupuje auta, żeby jeździć nim jedynie w niedziele do kościoła, nie oszukujmy się. Poza tym, przebieg nie odzwierciedla stanu auta.
Jak myślisz, dlaczego nauki jazdy przebiegają na Puntach? Nie bez powodu. To dobre auta, szczególnie z silnikami 1,2. Łatwe w obsłudze, tanie w naprawie, części też za grosze, a w gazie to już właściwie jazda za półdarmo.

[link wygasł] - niezawodne auto, i całkiem dobrze znosi gaz.

[link wygasł] - mniej kobylasty Fiat, równie dobre auto.

[link wygasł] - ech, może Renault Clio? Chociaż wygląd ma specyficzny, ale to kwestia gustu.

Chociaż ja na Twoim miejscu zerwałbym złe przekonania co do Punto i skusił się na nie. W tych pieniądzach nie ma co wybrzydzać, Punto nie jest brzydkie, silnik też ma ładny, taki srebrny, na upartego i poniżej 150.000 km by się znalazło jakby się dobrze poszukało. Znajomy ma Punto II z 2002 roku z przebiegiem 68.000 km, bo woli w deszcz jechać na rowerze, żeby samochód nie zmókł... Ale takich przypadków jest niewiele, a auta z niskim, faktycznym przebiegiem rozchodzą się nie na Allegro, ale w rodzinie albo wśród bliskich znajomych, wierz mi.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Rok produkcji: 2009

12 Paź 2012, 19:42

Niestety, ale za te pieniądze z przebiegiem <150000km to tylko rower..

Z mojej strony proponuję:

*Volkswagen Polo,
*Renault Clio,
*Fiat Bravo,
*Peugeot 206, ale w tej kwocie może być ciężko.

Pozdrawiam!
tdloverr
Początkujący

Miejscowość: poznan

12 Paź 2012, 19:50

A co myślicie na temat Forda KA lub Matiza?
olivjanja
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe
    Umowa ubezpieczenia OC standardowo zawierana jest na 12 miesięcy. Są jednak sytuacje, w których właściciel auta może ubezpieczyć pojazd np. na 30 dni. Kto i kiedy może kupić ubezpieczenie krótkoterminowe? Prawo ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

• Re: Pierwsze auto do 7 tysięcy

13 Paź 2012, 08:50

Forda Ka sobie odpuść bo nie dość że to gnije to jeszcze do bezawaryjnych nie należy.
    Matiz za 7000zł?Moim zdaniem szkoda kasy i wogóle on ładny nie jest.
    Niewiem skąd jesteś ale może coś takiego [link wygasł] lub [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

13 Paź 2012, 15:30

Killaz napisał(a):150.000 km przebiegu jak na dziesięcioletnie auto? Znajdziesz, ale jeśli ktoś uprzednio przekręcił licznik. Nikt nie kupuje auta, żeby jeździć nim jedynie w niedziele do kościoła, nie oszukujmy się.

Ale polaczki takich właśnie aut oczekują, a że niestety jesteśmy w tych sprawach głupim narodem, lubiącym kiedy ktoś robi z nas frajera to i mądrzejsi z tego korzystają. Handlarz kupi zajeżdżonego dziada za grosze z przebiegiem 300-400 tys., trochę go odświeży i sprzeda frajerowi 20-30% drożej jako mało jeżdżony od dziadka emeryta z przebiegiem 120 czy 150 tys.

Tutaj naprawdę nie potrzeba kończyć 5 uniwersytetów, żeby zauważyć pewne zjawiska... Wystarczy odrobinę logiki. Skoro auta 4-letnie mają przebiegi niemal identyczne z autami 10-letnimi to coś jest nie halo, ale później słychać, że Ford czy Renault to dziad, bo silnik czy elektryka się sypnęła przy 150 tys. km... Nic dziwnego, że z silnikiem może się coś dziać, bądź trzeba czasem coś wymienić, skoro w rzeczywistości auto ma przejechane 300 tys. km i może już coś w nim nie być idealne.

Niestety dobitnie widać to po tym forum jak ludzie chcą być oszukiwani. Ile świeżych użytkowników ma wymagania podobnych do autorki 10 lat i max. 150 tys. przebiegu. Ja się temu z jednej strony nie dziwię, bo jak ktoś przy tym choć odrobinę nie siedzi to może nie mieć pojęcia, ale trzeba coś robić, żeby ludzi uświadomić, że lepiej kupić auto z pewnym przebiegiem 240 tys. km i wiedzieć o nim wiele więcej niż z kręconym z nie wiadomo ilu przebiegiem 150 tys.
    Los_Dawidos
    Aktywny

Prawo jazdy od: 05 08 2010
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Opel Astra
    Paliwo: Diesel

13 Paź 2012, 22:36

Nie mów Los_Dawidos, że "polaczki" takich aut oczekują, bo takich aut podążając Twoim tokiem myślenia oczekuje każdy. Taki sam jest odsetek specjalistów i niedoinformowanych w każdym społeczeństwie a wykładnikiem jest tu pieniądz, z którego jesteśmy regularnie okradani. Więc nie używaj zwrotu per "polaczki" bo, nie obraź się, pokazuje to Twój kompleks niższości wobec innych nacji. Bo NIEMCY mają lepsze samochody i więcej kasy. Mają oczywiście ale popatrz na to z góry. Przede wszystkim na historię. Nie chcę tutaj nas jako Polaków bronić bezmyślnie tylko walczę z pobudzaniem wśród nas samych tego kompleksu wobec "zachodu".

Poza tym myślę, że Dawidos mógł powiedzieć to delikatniej, szczególnie, że temat założyła dziewczyna prosząca o pomoc i stwierdzająca na samym wstępie, że nie zna się i oczekuje ww. pomocy.
    knp
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 08 2012
    Auto: peugeot 106
    Silnik: 1.5 D ~57KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1996

22 Paź 2012, 15:47

Zobacz - [link wygasł]
    Vectra B, nie jest zbyt młoda, ale taki budżet. Za 1-2 tysiące mnie ją kupisz. Tylko Vectry są różne - jedne działają bez zarzutu, a inne kiedy zaczną się sypać to już całkowicie padają.
    kierowiec
    Początkujący

Miejscowość: czewa

25 Paź 2012, 19:48

Vectra nie każdemu będzie pasować - ja je lubie, ale np. mój kolega twierdzi, że to złomy.
    Mieli Vectrę, która całkowicie się rozsypała. Tak więc wszystko kwestia doświadczeń i jakości auta, na jakie się trafi ;-)
    Misio
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

26 Paź 2012, 16:00

Vectra jest dobrym autem, a na kiepski model można trafić i przy Fordzie, Volvo i każdym innym, tak więc pisanie, że vectry będą kiepskie jest nie na miejscu. Mnie odpowiadała moja vectra i na pewno będę ją każdemu polecał....
    kierowiec
    Początkujący

Miejscowość: czewa

• Warto przeczytać
    • Nissan 370Z
      Prowadząca imprezę - Anita Kozłowska
      Honda CRX Del Sol
      obraz1055jp0