Pierwsze auto za 6-7 tysięcy - Pomóżcie

28 Maj 2009, 22:45

Szukam auta tak za 6-7 tysi. Ma to być moje pierwsze auto na które długo zbierałem. Zastanawiałem się nad Renault Megane w wersjach coupe lub hatchback, również przez myśl przeszła mi Mazda 323c jak i Alfa Romeo 146 16v TS (tu wystraszyła mnie troszke awaryjność rozrządu i duże spalanie). Nie ukrywam, że ważne jest dla mnie aby autko miało elektrycznie sterowane szyby no i zdała by się klima(choć nie jest obowiązkowa). Lubie autka których wnętrze jak i ogólna budowa jest miła dla oka. Możecie mi coś poradzić. Tzn co sądzicie o tych autach które wypisałem i jakie moglibyście mi polecić. Z góry dziękuję za pomoc
Heh
michal9017
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

28 Maj 2009, 22:51

Chciałem założyć podobny temat, również rozglądam się za coupe w podobnej cenie to się podłączę by nie zaśmiecać,

Myślałem nad Hyundai S-Coupe lub Toyota Celica, co sądzicie o tych?
GK
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: Warszawa

28 Maj 2009, 23:18

Nie polecam wam Alfy. Ciężko jest na dobre coupe w tej cenie, ale jak już na upartego to toyota może być, chociaż wiek robi swoje nawet z toyotami. Polecam Honde Civic oraz Toyote Starlet( nie jest może zbyt ładna, ale niezawodna) Starletke ma kolega, śmiga ładnie, awarii brak.
Horny
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Ciechanów

28 Maj 2009, 23:56

michal9017 napisał(a):Szukam auta tak za 6-7 tysi. Ma to być moje pierwsze auto na które długo zbierałem. Zastanawiałem się nad Renault Megane w wersjach coupe lub hatchback, również przez myśl przeszła mi Mazda 323c jak i Alfa Romeo 146 16v TS (tu wystraszyła mnie troszke awaryjność rozrządu i duże spalanie). Nie ukrywam, że ważne jest dla mnie aby autko miało elektrycznie sterowane szyby no i zdała by się klima(choć nie jest obowiązkowa). Lubie autka których wnętrze jak i ogólna budowa jest miła dla oka. Możecie mi coś poradzić. Tzn co sądzicie o tych autach które wypisałem i jakie moglibyście mi polecić. Z góry dziękuję za pomoc
WITAJ JEŚLI CHODZI O SPALANIE TO NIELICZ NA MAŁE BO OD TEGO SĄ INNE SILNIKI/TDI/ALE JEŚLI JUŻ BENZYNKA TO SZUKAJ RACZEJ SUBARU JMPREZA /2.0 116KM , TOYOTA CARINA 1.6 ,STARSZ HONDA PRELUDE OK.95/94 - TE BENZYNKI JESZCZE MAJĄ JAKIEŚ SZANSE NA WMIARE SOLIDNE SILNIKI
ALE TO W KOŃCU TWÓJ WYBÓR /JAK COŚ KUPISZ TO SIE POCHWAL/
max23
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: elbląg

29 Maj 2009, 09:24

A i zapomniałem dodać, że silnik nie może mieć zbyt dużej pojemności bo opłaty dla tych co niedawno dostali prawko są zabójcze a nie mówiąc już o ubezpieczeniu. Dziękuję za te propozycje rozejrzę się co i jak w moich stronach z tym. A jak ktoś jeszcze ma propozycje to mile widziane
Heh
michal9017
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

29 Maj 2009, 11:15

michal9017 napisał(a):silnik nie może mieć zbyt dużej pojemności bo opłaty dla tych co niedawno dostali prawko są zabójcze a nie mówiąc już o ubezpieczeniu


W czym problem? Niech twój ojciec / wujek który ma jakiś samochód będzie współwłaścicielem twojego pojazdu. pozdr
Horny
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Ciechanów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obowiązek używania odblasków i bezpieczeństwo na drodze
    Jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa jest zasada widoczności. Uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o to, by być widocznym dla innych i sami być jak najlepiej przygotowani do tego, by obserwować drogę i jej otoczenie. ...

29 Maj 2009, 12:41

A dzisiaj jeszcze kolega mi powiedział o tym autku HYUNDAI S-COUPE. Tak jak mój poprzednik jest na moim celowniku. Co możecie na ten temat powiedzieć?
Heh
michal9017
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

29 Maj 2009, 15:49

Kolega takiego miał i w pól roku się pozbył... koszty,koszty,koszty. Poza tym spalanie i galony oleju na dolewki.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

29 Maj 2009, 15:55

Jeździłem hyundai coupe i nie powiem- ma kopa :D pali jak smok, ale uroki jazdy wynagradzają wszystko :) niestety jak na sportowe autko jest dość "sztywny".
Gelicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Spod XP