Pierwsze auto do 7500 zł

23 Wrz 2018, 14:34

Witam!
Szukam autka do 7.5k, dopiero co kończę prawko i doświadczenie mam zerowe. Po długim szukaniu, bo fan motoryzacji ze mnie nie jest. Znalazłem Omege B FL z silnikiem 2.0 16v i bardzo się mi ona podoba. Pierwszeństem dla mnie jest wygoda i wygląd w środku, a póżniej na zewnątrz. Tylko jak mój tata się o tym dowiedział to wszczeła się wojna o napęd na tył... Ja nie wiele wiem, ale wydaje mi się że to jest nie wielka różnica w prowadzeniu auta. Ale przy systemach pomagających w prowadzeniu to ma wielkie znaczenie przy spokojnej jeździe? Wkońcu wszystko jest dla ludzi...
Także Omega schodzi na bok, chyba że ktoś dowali porządny argument ZA, tak żebym przekonał ojca :D
Tak więc szukam auta, które będzie "eleganckie", z nie za dużym silnikiem i najlepiej Benzyna + LPG. I ten napęd na przód... Auto mi będzie służyć na drobne odcinki, może czasami na jakiś wyjazd. Szaleć nim nie zamierzam, ma być na jak najdłużej. Przy zakupie do pomocy mam doświadczoną osobę, ale nie zaszkodzi jak ktoś wspomni na co uważać przy zakupie danego auta.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek wskazówki i porady! :)
fisielowsky
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Wrz 2018, 15:09

Daruj sobie Omege jako świeżak.. co z tego że ma ABSy itd ale jako kierowca też musisz mieć trochę oleju w głowie żeby postarać się żeby wyprowadzić chociaż auto z poślizgu..

Może jakaś Astra G? Za te pieniądze znajdziesz ładną sztukę.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody osobowe przekazane dla szkół samochodowych
    Renault Polska przekazało samochody szkołom samochodowym w Strzelcach Opolskich, Opolu i Gdańsku. Uczniowie będą korzystać z nich podczas zajęć praktycznych. Do Niepublicznej Szkoły Branżowej I Stopnia w Strzelcach Opolskich ...