Samochody osobowe przekazane dla szkół samochodowych

11 Lut 2021, 15:35

Renault Polska przekazało samochody szkołom samochodowym w Strzelcach Opolskich, Opolu i Gdańsku. Uczniowie będą korzystać z nich podczas zajęć praktycznych.

Do Niepublicznej Szkoły Branżowej I Stopnia w Strzelcach Opolskich trafił Renault Scenic, a Pracownia diagnostyki samochodowej w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu została wyposażona w modele Renault Laguna i Renault Megane. Auta zostały odebrane z Centrum Technicznego Renault przez firmę VIP CAR, która po odświeżeniu pojazdów dostarczyła je do szkół samochodowych.
Samochody osobowe przekazane dla szkół samochodowych Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte będą mogli natomiast korzystać z Renault Scenic III generacji. Auto wyposażone jest w popularny silnik 1.4. Samochód został przekazany szkole przez autoryzowanego dealera Renault PUH ZDUNEK Sp. z o.o. Placówka od dwóch lat dysponuje także modelami Renault Vel Satis i Megane CC, również przekazanymi przez Renault Polska i Renault Zdunek jako pomoc dydaktyczna.

Wszystkie auta będą wykorzystywane podczas zajęć praktycznych.

Centrum Techniczne Renault Polska od lat przekazuje samochody na potrzeby uczniów i studentów. Wkrótce do warsztatów szkół samochodowych trafią kolejne auta – Renault Laguna II i Scenic II.

źródło: Renault Polska | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3421
Zdjęcia: 12458
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak powinien zadbać o wzrok kierowca podczas jazdy samochodem?
    Zmęczenie wzroku dotyka większości z nas, codziennie serwujemy naszym oczom długie godziny przed ekranem komputera czy smartfona. Podobny wpływ na nasz wzrok ma intensywne obserwowanie drogi podczas pokonywania długiej trasy ...
    Rekordowy rok w czeskich fabrykach Skody
    W 2019 roku ŠKODA po raz pierwszy w historii wyprodukowała ponad 900 tys. pojazdów w swoich fabrykach w Mladá Boleslav i Kvasinach. Wysoki wynik jest zasługą wzrostu produkcji o 2,25 proc. w porównaniu ...

  •