Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

03 Lip 2016, 21:53

Witam wszystkich, rozpoczynam poszukiwania swojego pierwszego auta, kwota jaką mogę przeznaczyć na cel wynosi około 15-20k, oczekiwałbym sedana najlepiej z 6 cylindrami. Jednak ważnym aspektem jest dla mnie utrzymanie wartości auta, więc pewnie trzeba będzie celować w marki premium. Oczywiście jestem świadomy wyższych kosztów eksploatacji oraz muszę dodać, że to auto będzie moim jedynym autem przez dłuższy czas i musi być w miarę nie zawodnie. Miło widziany byłby automat, lecz nie jest to koniecznie, z dodatkowego wyposażenia fajnie byłoby mieć klimatyzację. Autem, które dość poważnie jest clk 320. Czy myślicie, że to auto spełniłoby kryterium "inwestycja"? Co innego byście mogli polecić z aut, które raczej już tańsze nie będą szczególnie celowałbym w Mercedesa i Bmw, lecz jestem wstanie rozważyć też inne propozycje.
Adalber25
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 03 2012
Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

03 Lip 2016, 22:30

Adalber25 napisał(a):Autem, które dość poważnie jest clk 320. Czy myślicie, że to auto spełniłoby kryterium "inwestycja"?
nie

Jeśli mamy na myśli wzrost wartości klasykiem gatunku jest Mercedes W124, zwłaszcza coupe i kombi. Z BMW warto celować w e36 328 w coupejce/cabrio i utrzymywać w ori stanie.
Z aut poza aryjskich dość dobrym pomysłem będzie Nissan 200sx, bo 90% tych aut albo została już rozbita, zajeżdżona, a co zdrowsze egzemplarze upalane są na torach jako driftowozy.
Lexus LS/SC400
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

Re: Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

04 Lip 2016, 05:57

Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Stały forumowicz

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koncepcyjny Nissan Resonance Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...
    Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny
    W okresie jesienno–zimowym zdecydowanie zwiększa się ryzyko wpadnięcia w poślizg. Leżące liście, kałuże, śnieg i lód – to czynniki sprawiające, że ślizgamy się po nawierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rage-Race 2010
      7
      Felix, Rajd Karkonoski 2012
      Grupowe zdjęcie klubu FC Bayern i Audi