Pierwsze auto jako "inwestycja" budżet 15-20k

03 Lip 2016, 20:53

Witam wszystkich, rozpoczynam poszukiwania swojego pierwszego auta, kwota jaką mogę przeznaczyć na cel wynosi około 15-20k, oczekiwałbym sedana najlepiej z 6 cylindrami. Jednak ważnym aspektem jest dla mnie utrzymanie wartości auta, więc pewnie trzeba będzie celować w marki premium. Oczywiście jestem świadomy wyższych kosztów eksploatacji oraz muszę dodać, że to auto będzie moim jedynym autem przez dłuższy czas i musi być w miarę nie zawodnie. Miło widziany byłby automat, lecz nie jest to koniecznie, z dodatkowego wyposażenia fajnie byłoby mieć klimatyzację. Autem, które dość poważnie jest clk 320. Czy myślicie, że to auto spełniłoby kryterium "inwestycja"? Co innego byście mogli polecić z aut, które raczej już tańsze nie będą szczególnie celowałbym w Mercedesa i Bmw, lecz jestem wstanie rozważyć też inne propozycje.
Adalber25
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 03 2012
Auto: Nie mam

03 Lip 2016, 21:30

Adalber25 napisał(a):Autem, które dość poważnie jest clk 320. Czy myślicie, że to auto spełniłoby kryterium "inwestycja"?
nie

Jeśli mamy na myśli wzrost wartości klasykiem gatunku jest Mercedes W124, zwłaszcza coupe i kombi. Z BMW warto celować w e36 328 w coupejce/cabrio i utrzymywać w ori stanie.
Z aut poza aryjskich dość dobrym pomysłem będzie Nissan 200sx, bo 90% tych aut albo została już rozbita, zajeżdżona, a co zdrowsze egzemplarze upalane są na torach jako driftowozy.
Lexus LS/SC400
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Lip 2016, 04:57

Może coś z klasyków?
[link do gieldaklasykow.pl wygasł]
[link do gieldaklasykow.pl wygasł]
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
    Zadbana klimatyzacja odwdzięczy nam się dobrym chłodzeniem wnętrza samochodu i nie będzie przyczyną chorób dróg oddechowych. Co należy zrobić, aby uniknąć niespodzianek w upalne dni wyjaśniamy poniżej. Przegląd ...
    Efekt niewidzialnego Goryla - co to takiego?
    Czy można za bardzo skoncentrować się na jakimś zadaniu? Czy można nie zauważyć osoby przebranej za goryla? Badania naukowe pokazują, że tak(*). Nasz umysł eliminuje niektóre bodźce wzrokowe i słuchowe, żeby w pełni ...