Pierwsze auto - który model wybrać?

14 Sie 2023, 15:23

Siemka! Jestem w trakcie kursu na prawo jazdy, ale muszę już myśleć o autku, mam parę wybranych modeli, ale nie posiadam takiej wiedzy i wolę się do Was zwrócić z prośbą o pomoc :D
Wybrane modele:
- Honda Civic VI
- Opel Astra G
- Opel Vectra B
- Volkswagen Golf IV
- Peugeot 206
- Fiat Punto
Ciężko określić ile mogę pozwolić sobie na wydanie pieniędzy, samochód z założenia ma jeździć i skręcać XD, być w miarę tani w razie wizyt u mechanika :) Szukam fajnego, przyjemnego autka na start i proszę o rady pod względem pojemności, na ile KM patrzeć, bo jeszcze nie mam takiej wiedzy o tym wszystkim, chętnie wysłucham wszystkiego <3
xMantis
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Sie 2023, 10:28

Tak naprawdę to trzeba szukać tego w najlepszym stanie a nie skupiać się na marce modelu.
W przypadku aut do ok 10 tys napewno nie patrzył bym na mazdy I inne Koreance że względu na rdzę, takie auta kupuje się z ciepłych krajów lub względnie świeże/mało używane.

Dla Ciebie teraz najważniejsze jest określić budżet, napewno jakąś pulę pieniędzy musisz odłożyć na tzw pakiet startowy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Sie 2023, 12:06

Civic VI i Vectra B to nieporozumienie to sa to modele które wymarły, tego już nie ma. Ile ich widzisz na ulicach?
Szukaj aut, które jeszcze "żyją" Golf IV jest ok i Astra też.
Peugot 206 ewentualnie.

W golfie niby tdiki były wieczne, ale dziś trudno to jednoznacznie określić, być może prędzej zdrowe jakieś 1,6 znajdziesz.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

15 Sie 2023, 16:12

xMantis - z modeli, które wymieniasz można wysnuć, że na samochód masz jakieś 6 - 8 tys. Z taką kasą szukałbym w segmencie B, bo C już będą w gorszym stanie. Czyli z wymienionych przez Ciebie Fiat Punto i Peugeot 206 będą ok. Dorzuciłbym jeszcze VW Polo, Opel Corsa, Ford Fiesta, mooooże Toyota Yaris 1.
Tu masz mniej więcej oferty z Twoimi preferencjami: https://www.olx.pl/motoryzacja/samochod ... D%5B0%5D=2
Na moc i pojemność nie patrz, wybieraj silniki z dobrą reputacją, czyli mało awaryjne. To już inni forumowicze Ci doradzą.
Ostatnio edytowany przez Henk, 15 Sie 2023, 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Sie 2023, 16:21

Ja też bym radził segment B. Punto, Corsa, czy Fabia to chyba najpopularniejsze(duży wybór) auta w tym segmencie.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sie 2023, 21:57

Trevor napisał(a):Civic VI i Vectra B to nieporozumienie to sa to modele które wymarły, tego już nie ma. Ile ich widzisz na ulicach?


U mnie po mieście jeżdżą aż trzy Vectry a Civic stoi pod moją praca.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sie 2023, 08:18

Dziękuje bardzo za rady! <3
xMantis
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Sie 2023, 08:46

Trevor,

z przekroscia stwierdzam, ze pojecia o doopowozach masz nieduze :mrgreen:

Hondy nigdy nie miales, a szkoda, .....

Zalozycielowi tematu proponowal bym kupic cos za jak najmiej kasy w dobram stanie ( wiem, wiem, calkowicie sprzeczne i niewykonalne :mrgreen: )

Dlaczego ?

Po podczas samodzielnej nauki i tap gdzies przerysujesz i nie bedie szkoda.

Yaris !

:wink:

.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

18 Sie 2023, 15:43

Po pierwsze naj lepszy z tych samochodów i naj bardziej żywotny to byłby golf w 1.9 tdi ale w Polsce już cieszko znaleść dobrego ponieważ gdy je się sprowadzano w latach 2010 to one już miały przebieg po 250 tysi a unas nadal na ogłoszeniach mają 250 280 ty to chyba drugi licznik kręcą taki rynek polski wię jak szukasz auta dobrego to musisz zadać sobie pytanie czy disel czy lepiej benzyna ja kupuje tylko benzyny ale nie kupuje poniżej 1.8 bo mniejsze jednostki to same problemy i do 2.0 litrów bo większe nie ma sensu palą dużo jak ci nie zależy na mocy to naj lepsze będzie sdi ale to naj lepiej z Niemiec patrz życze ci powodzenia i nie podniecają się okazją bo może być wtopa .
Mercmercedes
Nowicjusz
 
Posty: 8

18 Sie 2023, 16:08

Jaki ślinotok, chcesz udzielać odpowiedzi to rób to jakoś ładnie składnie bo w tej chwili to się zastanawiasz czy dobrze czytasz i o co w tym chodzi.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Sie 2023, 19:45

Mercmercedes napisał(a): naj lepiej z Niemiec


I koniecznie od dziadka ktory tylko na msze do kosciola w Niedziele.....
Do protestanckiego, :wink: bo w katolickim klamia ! :wink:


.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

18 Sie 2023, 19:56

AndySL napisał(a):I koniecznie od dziadka ktory tylko na msze do kosciola w Niedziele.....
Do protestanckiego, :wink: bo w katolickim klamia ! :wink:


w niemczech to teraz bardziej znajdziesz od araba który do meczetu jeździł :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286