Pierwsze auto do 15 (20) tysięcy

10 Sie 2023, 02:09

Witam,

Potrzebuję pomocy z wyborem pierwszego auta. Jestem z województwa Łódzkiego.

Szukam czegoś do powiedzmy 15 tysięcy, jednak budżet ten jest ruchomy (maksymalną górną granicą jest 20k, jeżeli znajdzie się coś naprawdę tego warte, ale też wiadomo, że im taniej tym więcej zostanie na inne wydatki).

Auto będzie głównie służyło do codziennych dojazdów na uczelnię ok. 6km w jedną stronę po mieście. Dalsze wypady bardzo sporadycznie.

Głównie zależy mi na czymś mało awaryjnym, tanim w utrzymaniu i eksploatacji. Wiadomo jak to z pierwszym autem jest, dużo nieprzewidzianych incydentów może się przytrafić.

Skłaniałbym się ku LPG, ale nie jestem pewien czy jest to tak bardzo opłacalne w moim przypadku (tutaj też proszę o porady)

Skrzynie biegów jestem w stanie rozważyć zarówno manualną jak i automatyczną. Uważam że każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Autem będę jeździł głównie samemu, więc opcje 2-miejscowe jak najbardziej wchodzą w grę, ale możliwość przewiezienia kogoś więcej będzie dodatkowym atutem.

Kolejnym dodatkowym atutem będzie wygląd auta. Głównym jego celem oczywiście jest to, żeby umożliwić mi bezpieczną podróż z jednego miejsca do drugiego, ale nie obrażę się, jeżeli będzie też jakoś wyglądać :P. Podobają mi się wszelkie limuzyny i względnie sportowe auta, Audi, BMW, Mercedesy. Jednak wiem, że w takim budżecie może być ciężko połączyć to wszystko, więc wszelkie inne powyższe wymagania są ważniejsze.

Wszelkie propozycje rozważę i z góry dziękuję!
krawcu11
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

12 Sie 2023, 15:25

Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

13 Sie 2023, 08:06

krawcu11 napisał(a):Podobają mi się wszelkie limuzyny i względnie sportowe auta, Audi, BMW, Mercedesy.
Tyle że to nie są dobre auta na dojazdy do pracy na dystansie 6km i w takim budżecie :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
0

13 Sie 2023, 13:38

Na ten moment rozważam następujące opcje:
    Honda Civic VIII
    Alfa Romeo 159
    Mini Cooper
    Audi A6 C6
    Audi A3 8P
    Audi A4 B7
    Opel Insignia
    Citroen C5
    Alfa Romeo Mito
    Ford Fiesta
    Fiat Punto Evo
    Opel Astra H
Co z tej listy można by wyeliminować? Da radę kupić powyższe modele w moim budżecie i w dobrym stanie?
krawcu11
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

13 Sie 2023, 14:11

Autorze tematu, jesteś kolejny który nie wie o czym pisze, nie zna się kompletnie na motoryzacji więc niech chłopaki Ci wybiorą tanią prostą benzynę typu Punto, Yaris, Swift, polo itp.bo resztę nawet szkoda komentować.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

13 Sie 2023, 14:48

spoko....później w dziale problemy techniczne->silnik będzie pytał coś mi stuka w silniku 2 miesiące po zakupie , czy mogę auto oddać? :lol:

insignia za 15000zł...proszę Cię

krawcu11 napisał(a):ale też wiadomo, że im taniej tym więcej zostanie na inne wydatki).


kup za 10 000zł insignię to 5000-10000zł zostanie ci na wydatki typu remont silnika :mrgreen:

A tak na poważnie Insignię nadającą się do jazdy na zachodzi można kupić za 3500-4000 Euro ,mówię zakup za granicą czyli 16-18 000zł plus koszt transportu, opłat i zarobek...za pierona nie wyjdzie mi 15 czy nawet 20 tys zł. ...oczywiście kible i śmietniki za 1500-1900 Euro też są.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
0

13 Sie 2023, 14:58

jesteś kolejny który nie wie o czym pisze, nie zna się kompletnie na motoryzacji

Zgadza się, prawie kompletnie się na tym nie znam i ma być to moje pierwsze auto
Dlatego właśnie przyszedłem zapytać się na forum, by osoby bardziej doświadczone były w stanie mi pomóc.
Doskonale zdaję sobie sprawę, że budżet ogranicza mocno moje możliwości, ale chciałbym go wykorzystać maksymalnie dobrze.
krawcu11
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

13 Sie 2023, 18:39

Kupisz za te pieniądze Fiata pandę jak chcesz na uczelnie czyli domyślam się, że głównie po mieście będziesz jeździł to poluj na Fiata pandę 3 z początkowych lat produkcji choćby 2012-2013 rok, auto masz 10 letnie i myślę że w sam raz wystarczy, silnik 1.1 ew 1.2, broń Cię byś kupił z silnikiem 1.0 bo to jest porażka.

Mało Ci spali a gaz kompletnie nieopłacalny w przypadku takiego przebiegu..
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

13 Sie 2023, 21:08

Przemko1995 napisał(a):Kupisz za te pieniądze Fiata pandę jak chcesz na uczelnie czyli domyślam się, że głównie po mieście będziesz jeździł to poluj na Fiata pandę 3 z początkowych lat produkcji choćby 2012-2013 rok, auto masz 10 letnie i myślę że w sam raz wystarczy, silnik 1.1 ew 1.2, broń Cię byś kupił z silnikiem 1.0 bo to jest porażka.

Ale co Ty z tą Pandą ? Ktoś ma budżet na normalne auto a Ty polecasz przy każdym temacie Pandę które jest dobre dla przedstawiciela handlowego do jazdy za karę.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

13 Sie 2023, 23:41

A panda to przepraszam jest nienormalnym samochodem?

Szuka chłopak samochodu którym będzie jeździł ekonomicznie i bliskie odległości więc na co mu inne auto?

Tanie w naprawach, nie ma co się rozrzucać dla przeciętnego Kowalskiego bo auta są g..no warte.

Nie doceniają ludzie pandy i tak gardzą tylko ze bmw czy audi będzie 50 x stało u mechanika a panda raz czy dwa.. Te auta się praktycznie nie psują.

A im "bardziej wypasione" im więcej tej naszprycowanej elektroniki tym gorzej potem przez takich właśnie są warsztaty pozajmowane bo byle pierdoła to już do elektromechanika się jedzie..
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

14 Sie 2023, 01:18

Przemko1995 napisał(a):Szuka chłopak samochodu którym będzie jeździł ekonomicznie i bliskie odległości więc na co mu inne auto?

Ale są auta ekonomiczniejsze, wygodniejsze i lepsze w cenie pandy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

16 Sie 2023, 00:32

Panda nie dość że beznadziejna, to jeszcze niebezpieczna dla ludzi w środku.

Tak jakby nie było Corsy czy Punto, też małe ale już bardziej normalne auta.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

16 Sie 2023, 22:15

Może coś takiego?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

17 Sie 2023, 05:31

Sami handlarze, nic nie wiedzący w efekcie o samochodach, które sprzedają.. I to jest właśnie to..

Wszystko jest pięknie ładnie, nic nie stuka nie puka a niebawem się auto rozleci, byle sprzedać byle zarobić...

Szkoda,ze jest tak mało aut od prywatnych ludzi jak kiedyś było.
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

17 Sie 2023, 05:33

Zapomniałem, że corsa to przecież pancerniak, normalnie RUDY 102 :? :lol:
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0