Pierwsze auto do 15 (20) tysięcy

18 Sie 2023, 08:11

Ja o tym wiem ale niestety nasz naród jest jaki jest i tak jak napisał toyman Polaczek przyjeżdża ogląda pół dnia auto i przesypia się z tematem przez kolejne 2 dni i nie kupuje bo opony trzeba w aucie wymienić..

szybki napisał(a):Nie uważasz że w takich miejscach jak to forum trzeba dawać sygnał do normalizacji naszego rynku motoryzacyjnego


Na ten temat się już nie wypowiem bo na tym forum jest kilka osób które zaniżają jego poziom i na siłę wpierają że mają rację.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

18 Sie 2023, 11:29

Barol napisał(a):Na ten temat się już nie wypowiem bo na tym forum jest kilka osób które zaniżają jego poziom i na siłę wpierają że mają rację


A tak nie powinno być skoro ktoś skręca licznik albo oszukuje to robi nam szkodę a zdrugiej strony mamy Janusza "klienta" który robi dokładnie taką samą szkodę.

I rozumiem ktoś się nie zna, ale przyjmuje wiedzę i ma świadomość że się nie zna a tu co mamy ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

18 Sie 2023, 15:42

Przemko1995 napisał(a):Ja auta bez żadnej choćby najmniejszej historii, kwitka czy paragonu nie kupuje.

no a myślisz że ja robię inaczej? w danii mam wszystko podane jak na tacy, po VIN wgląd w kazdy przeglad techniczny i czy były jakieś zastrzeżenia czy nie.
oczywiście plus książka serwisowa+checklisty z ASO+faktury za serwis (czasami na kilkanaście tysięcy koron)
Przemko1995 napisał(a):I nie chodzi tu o to by kupić auto za 5 czy 10 tys i wymagać, że przez najbliższe kilka lat ma się nie zepsuć ale po prostu by wogóle coś wiedzieć.


ja nie wiem co by było jakbyś kupował auto za 60-100 tys zł :lol:

Aczkolwiek klient na takie auto to czasami ogląda i decyduje w 10 minut
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
0

18 Sie 2023, 20:49

toyman40 napisał(a): w danii mam wszystko podane jak na tacy, po VIN wgląd w kazdy przeglad techniczny i czy były jakieś zastrzeżenia czy nie.
oczywiście plus książka serwisowa+checklisty z ASO+faktury za serwis (czasami na kilkanaście tysięcy koron)


W Dani masz, w Szwecji też ale już w innych krajach nie masz. Do tego idź do Szwajcara i spróbuj smęcić o serwisach, poprzednich właścicielach albo płakać nad pomalowanymi drzwiami razem z uszczelkami :D Zostaniesz wyśmiany.

A co z autami z licytacji ubezpieczeniowych ? Klikasz i tyle. Masz foty auta z jakimś opisem + dowód z vinem.
Potem może się okazać tak jak miałem z jednym Mercedesem. 12tu właścicieli w ciągu 2lat a każdy nazywał się Abdullah Haczabi :D

Notabene jedno z najlepszych aut jakie miałem, było do tego stopnia wyjątkowe że po sprawdzeniu vinu w ASO nie wierzyli w istnienie takiego czegoś.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

19 Sie 2023, 07:42

Panowie do tematu proszę
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

19 Sie 2023, 07:56

Kao napisał(a):Panowie do tematu proszę


Panda z książką serwisową :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

19 Sie 2023, 09:32

Barol napisał(a):Polaczek przyjeżdża ogląda pół dnia auto i przesypia się z tematem przez kolejne 2 dni i nie kupuje bo opony trzeba w aucie wymienić..


Noooo nie, w kraju gdzie pewnie połowa aut ma przekręcony licznik i solidną historię uszkodzeń, o której oczywiście pan handlarz zapomniał poinformować ktoś sprawdza auto przed zakupem, cóż za nietakt
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km
0

19 Sie 2023, 09:36

franccc napisał(a):Noooo nie, w kraju gdzie pewnie połowa aut ma przekręcony licznik i solidną historię uszkodzeń, o której oczywiście pan handlarz zapomniał poinformować ktoś sprawdza auto przed zakupem, cóż za nietakt

Na forum gdzie moderatorami są handlarze to może być nawet przestępstwo :yes:
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

19 Sie 2023, 10:08

franccc napisał(a):Noooo nie, w kraju gdzie pewnie połowa aut ma przekręcony licznik i solidną historię uszkodzeń, o której oczywiście pan handlarz zapomniał poinformować ktoś sprawdza auto przed zakupem, cóż za nietakt


To nie jest tak różowo jak Ci się wydaje. Temat liczników jest bardzo mocno napompowany no bo są stronki, opisy tylko że jaki to jest procent wszystkich aut ?
Do tego normalny handlarz z którym walczą Janusze potrzebujący Mirasa od story i cofania zegarów olewa cofanie bo łatwiej mu zrobić cenę do przebiegu niż przebieg do ceny. Aktualnie szperacze internetowi potrafią wyszukać przebieg auta nawet na księżycu więc średnio mu się kalkuluje cofanie zegarów.

Do tego jak jedziesz oglądać auto po wcześniejszym sprawdzeniu VIN to ile będziesz się masturbować podczas oglądania ?
Jeżeli Vin nie wykazuje anomalii z przebiegiem to co zrobisz na miejscu ?

Henk napisał(a):forum gdzie moderatorami są handlarze to może być nawet przestępstwo

Ja jestem moderatorem i nie jestem handlarzem bo mam w poważaniu użeranie się z takimi kupującymi jak Ty gdzie Twoje mądrości niemalże są w każdym temacie :ok:

Dodam jeszcze coś co się nie mieści w głowach Kowalskich :D ja się bawię autami :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0