Pierwsze auto - leasing

Re: Pierwsze auto - leasing

15 Wrz 2018, 21:57

Za 60 tys można mieć ładnie wyposażona Megane...a nie Yaris
legler
Aktywny

Prawo jazdy od: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Wrz 2018, 22:04

legler napisał(a):Za 60 tys można mieć ładnie wyposażona Megane...a nie Yaris

Za ferrari możesz mieć 20megan ... :ok: Jak ktoś szuka czegoś określonego to po co go uszczęśliwiać na siłę... :?: Moja mama czuje się doskonale w yarisie i możesz jej podstawić nowe megan Rs a i tak pojedzie yarisem... dla odmiany moja żona kocha fiata 500x który w jej wersji kosztował pewnie tyle co megan a i tak wzięła by fiata... :ok:

Dlatego powiedziałem na wstępie autor powinien się przejechać swoimi typami i już. Do tego jak auto ma być w leasingu to też bym nie płakał z tym dodatkowym wyposażeniem jak komuś odpowiada to brać :ok: bo potem zwyżka 100zł raty miesięcznie to jest w knajpie jedna flaszka i zagrycha :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Ostrzeżenia: 1

15 Wrz 2018, 23:16

haha ;D generalnie chciałem zapytać czy po prostu nie przepłacam i czy dealer nie chce mi wcisnąć czegoś na wyrost i za drogiego ale widze ze cena adekwatna do wyposażenia itd :)
I nie chodzi o uszczęśliwianie na siłe wręcz przeciwnie chciałem poznać wasze zdanie i jeśli było by ono negatywne to chciałem uslyszeć dlaczego i co jest lepsze :)
fedor1921
Nowicjusz

16 Wrz 2018, 10:34

Fedor zawsze wychodź z założenia że ktoś chce Cię naciągnąć na coś czego nie potrzebujesz. Sprawdź sobie wyposażenie i określ czy za dodatki chcesz dopłacać...bo niestety potem nikt nie dopłaci tego co Ty zapłaciłeś. Co do zniżek w tojce idź do aso gdzie Cię nie widziano i podpytaj o zniżki na grupy zawodowe np.notariusz, zapytaj o flotę i od ilu sztuk jest flota bo żeby się nie okazało że już przy drugiej sztuce i czy można podpisać zobowiązanie do zakupu drugiego auta gdy w tym momencie potrzebne jest jedno. Jeżeli tak to poproś jego treść. Dobrze jak byś nie podawał żadnych swoich danych...a już najlepiej jak na pytania odpowiedziałby jakiś zaprzyjaźniony pracownik :ok:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe
Ostrzeżenia: 1

16 Wrz 2018, 16:17

Generalnie szkopuł tkwi w tym że nie można sobie wziąć osobno każdego elementu wyposażenia, tylko trzeba pakiety na zasadzie Tak/ nie ,dużo kosztów dodatkowych jest lakier itd itp a różnica w racie 60zl a wyposażenie niebo a ziemia, czy chce mnie naciągnąć to nie wiem a znajomych w tej kwestii i salonie brak eh :/ :? . I chyba się zdecyduje na nią czytając wasze komentarze i wypowiedzi , szkoda ze nic im nie zostało z wyprzedaży Ale no cóż :D :oops:
fedor1921
Nowicjusz

19 Wrz 2018, 21:25

Witam mam jeszcze takie pytanie , a nie chce nowego tematu tworzyć otóż
Jeśli biore leasing / najem długoterminowy dostaje ofertę z np toyoty to czy musze ją przyjąć czy jeśli znajde bank na lepszych warunkach to da się aby tą sama ofertę wziąć tylko na warunkach banku którego ja sobie wybiore ? Czy jak to wygląda ? Czy wtedy agent traci klienta ? Czy tak samo jest wobec najmu i leasingu ? :?: :?: :?: :?:
fedor1921
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda pod prąd! Jak reagować na takie zachowanie? Jazda pod prąd! Jak reagować na takie zachowanie?
    Choć jazda pod prąd nie należy do najczęstszych przyczyn wypadków, to jej skutki bywają bardzo poważne, ponieważ może ona prowadzić do zderzenia czołowego. Czasem jazda niezgodnie z kierunkiem ruchu bywa efektem nieuwagi, ...
    Warsaw Oldtimer Show 2018 / relacja Warsaw Oldtimer Show 2018 / relacja
    Klasycznie piękne oldtimery i youngtimery można było obejrzeć w majowy drugi weekend na V Targach Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Warsaw Show 2018 które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. To największe ...

• Re: Pierwsze auto - leasing

20 Wrz 2018, 05:54

fedor1921 napisał(a):Jeśli biore leasing / najem długoterminowy dostaje ofertę z np toyoty to czy musze ją przyjąć czy jeśli znajde bank na lepszych warunkach to da się aby tą sama ofertę wziąć tylko na warunkach banku którego ja sobie wybiore ? Czy jak to wygląda ? Czy wtedy agent traci klienta ? Czy tak samo jest wobec najmu i leasingu ?

Nie ma tak dobrze :no: Normą jest, że jeżeli cena auta jest niska, to jest warunkowana finansowaniem dealerskim, a koszty leasingu są duże. I odwrotnie, tam gdzie oferowany jest tani (np 101%) leasing, cena auta jest wyższa niż normalnie. Gdzieś muszą zarabiać, albo na marży, albo na finansowaniu :sly:
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014

20 Wrz 2018, 09:55

Czyli muszę od nich wziąć, jeśli bank mi oferuje leasing to wtedy tak jakby on kupuje od nich auto za gotówkę a ja im spłacam w leasing i salon ze tak powiem z mną wtedy nie ma nic wspólnego ?
    fedor1921
    Nowicjusz

20 Wrz 2018, 10:08

Tak całkiem nic wspólnego to nie :mrgreen: To Ty odbierasz auto w salonie. Jesteś normalnym kupcem, tylko że to bank płaci za ciebie. Trzeba porównywać oferty kompleksowo. Co będzie dla Ciebie lepsze :?: Czy oferta salonu, czy banku. :?: Ja to jak idę do salonu, to proszę o ofertę dla własnego finansowania i biorę też do porównania ofertę salonu. Ale w moim przypadku zawsze taniej wychodzi własny leasing.
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014

20 Wrz 2018, 10:34

Czyli tak jak by bank bierze auto za gotówke od nich a ja płace bankowi leasing ? Kurcze myslalem ze ta samo oferte samochodu co oni daja można by wźiąć na warunkach wybranego banku :D
    fedor1921
    Nowicjusz

• Man 4x4, Dakar, model RC, offroad, 6
      Logo - Skoda Octavia RS
      VERVA Street Racing 2010
      Volkswagen Golf VII 2.0 TDI Bluemotion, przód