Pierwsze auto - leasing

15 Wrz 2018, 20:57

Za 60 tys można mieć ładnie wyposażona Megane...a nie Yaris
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Wrz 2018, 21:04

legler napisał(a):Za 60 tys można mieć ładnie wyposażona Megane...a nie Yaris


Za ferrari możesz mieć 20megan ... :ok: Jak ktoś szuka czegoś określonego to po co go uszczęśliwiać na siłę... :?: Moja mama czuje się doskonale w yarisie i możesz jej podstawić nowe megan Rs a i tak pojedzie yarisem... dla odmiany moja żona kocha fiata 500x który w jej wersji kosztował pewnie tyle co megan a i tak wzięła by fiata... :ok:

Dlatego powiedziałem na wstępie autor powinien się przejechać swoimi typami i już. Do tego jak auto ma być w leasingu to też bym nie płakał z tym dodatkowym wyposażeniem jak komuś odpowiada to brać :ok: bo potem zwyżka 100zł raty miesięcznie to jest w knajpie jedna flaszka i zagrycha :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Wrz 2018, 22:16

haha ;D generalnie chciałem zapytać czy po prostu nie przepłacam i czy dealer nie chce mi wcisnąć czegoś na wyrost i za drogiego ale widze ze cena adekwatna do wyposażenia itd :)
I nie chodzi o uszczęśliwianie na siłe wręcz przeciwnie chciałem poznać wasze zdanie i jeśli było by ono negatywne to chciałem uslyszeć dlaczego i co jest lepsze :)
fedor1921
Początkujący
 
Posty: 91

16 Wrz 2018, 09:34

Fedor zawsze wychodź z założenia że ktoś chce Cię naciągnąć na coś czego nie potrzebujesz. Sprawdź sobie wyposażenie i określ czy za dodatki chcesz dopłacać...bo niestety potem nikt nie dopłaci tego co Ty zapłaciłeś. Co do zniżek w tojce idź do aso gdzie Cię nie widziano i podpytaj o zniżki na grupy zawodowe np.notariusz, zapytaj o flotę i od ilu sztuk jest flota bo żeby się nie okazało że już przy drugiej sztuce i czy można podpisać zobowiązanie do zakupu drugiego auta gdy w tym momencie potrzebne jest jedno. Jeżeli tak to poproś jego treść. Dobrze jak byś nie podawał żadnych swoich danych...a już najlepiej jak na pytania odpowiedziałby jakiś zaprzyjaźniony pracownik :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Wrz 2018, 15:17

Generalnie szkopuł tkwi w tym że nie można sobie wziąć osobno każdego elementu wyposażenia, tylko trzeba pakiety na zasadzie Tak/ nie ,dużo kosztów dodatkowych jest lakier itd itp a różnica w racie 60zl a wyposażenie niebo a ziemia, czy chce mnie naciągnąć to nie wiem a znajomych w tej kwestii i salonie brak eh :/ :? . I chyba się zdecyduje na nią czytając wasze komentarze i wypowiedzi , szkoda ze nic im nie zostało z wyprzedaży Ale no cóż :D :oops:
fedor1921
Początkujący
 
Posty: 91

19 Wrz 2018, 20:25

Witam mam jeszcze takie pytanie , a nie chce nowego tematu tworzyć otóż
Jeśli biore leasing / najem długoterminowy dostaje ofertę z np toyoty to czy musze ją przyjąć czy jeśli znajde bank na lepszych warunkach to da się aby tą sama ofertę wziąć tylko na warunkach banku którego ja sobie wybiore ? Czy jak to wygląda ? Czy wtedy agent traci klienta ? Czy tak samo jest wobec najmu i leasingu ? :?: :?: :?: :?:
fedor1921
Początkujący
 
Posty: 91
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.
    Zniżki na ubezpieczenie OC samochodu - jak je zdobyć?
    Zakłady ubezpieczeń przy kalkulacji ceny ubezpieczenia OC biorą pod uwagę wiele czynników. To od nich uzależnione jest to, ile zapłacisz za OC. Jednym z ważniejszych czynników, jakie mają znaczenie, są zniżki ...

20 Wrz 2018, 04:54

fedor1921 napisał(a):Jeśli biore leasing / najem długoterminowy dostaje ofertę z np toyoty to czy musze ją przyjąć czy jeśli znajde bank na lepszych warunkach to da się aby tą sama ofertę wziąć tylko na warunkach banku którego ja sobie wybiore ? Czy jak to wygląda ? Czy wtedy agent traci klienta ? Czy tak samo jest wobec najmu i leasingu ?

Nie ma tak dobrze :no: Normą jest, że jeżeli cena auta jest niska, to jest warunkowana finansowaniem dealerskim, a koszty leasingu są duże. I odwrotnie, tam gdzie oferowany jest tani (np 101%) leasing, cena auta jest wyższa niż normalnie. Gdzieś muszą zarabiać, albo na marży, albo na finansowaniu :sly:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

20 Wrz 2018, 08:55

Czyli muszę od nich wziąć, jeśli bank mi oferuje leasing to wtedy tak jakby on kupuje od nich auto za gotówkę a ja im spłacam w leasing i salon ze tak powiem z mną wtedy nie ma nic wspólnego ?
fedor1921
Początkujący
 
Posty: 91

20 Wrz 2018, 09:08

Tak całkiem nic wspólnego to nie :mrgreen: To Ty odbierasz auto w salonie. Jesteś normalnym kupcem, tylko że to bank płaci za ciebie. Trzeba porównywać oferty kompleksowo. Co będzie dla Ciebie lepsze :?: Czy oferta salonu, czy banku. :?: Ja to jak idę do salonu, to proszę o ofertę dla własnego finansowania i biorę też do porównania ofertę salonu. Ale w moim przypadku zawsze taniej wychodzi własny leasing.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

20 Wrz 2018, 09:34

Czyli tak jak by bank bierze auto za gotówke od nich a ja płace bankowi leasing ? Kurcze myslalem ze ta samo oferte samochodu co oni daja można by wźiąć na warunkach wybranego banku :D
fedor1921
Początkujący
 
Posty: 91

09 Paź 2018, 09:08

Tak jak ktoś wyżej napisał, trzeba porównać wiele ofert zarówno banków, jak i firm leasingowych, aby znaleźć najkorzystniejszą. Przy pierwszym swoim leasingu możesz się wesprzeć usługami takich firm jak [reklama]
Ostatnio edytowany przez Kao, 09 Paź 2018, 12:39, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
Moni36
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Toyota

12 Paź 2018, 19:42

Generalnie zakup auta u Ciebie powinien wyglądać następująco:

1. Wybierasz marki, które Cie interesują i odbywasz nimi jazdy próbne.
2. Wybierasz auto, które najbardziej Ci leży.
3. Negocjujesz cenę z salonem.
4. Negocjujesz cenę z pozostałymi salonami. Do uzyskania najniższej kwoty. Jak będzie na będzie na 2 gim końcu Polski pytasz kto z okolicy da Ci taka cenę.
5. Negujesz leasing.
6. Negocjujesz leasing u innych firm przedstawiając poprzednią ofertę.
7. Negocjujesz leasing do uzyskania najniższej kwoty.

Firmy lubią sobie podkupywać zdecydowanego klienta.
Zwłaszcza leasingowe.

U mnie przy zakupie auta różnica w ostatecznej ofercie:
cennik 94 000
salon miejscowy 86 000
salon 200km dalej 82 000

leasing z pierwszej oferty 1260mc spadł na 1150 mc

Powodzenia.
ajumalawa
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: CITROEN BERLINGO
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

14 Paź 2018, 20:30

z ciekawośći z jakiej marki dostałes az 12tys rabatu :D ?
fedor1921
Początkujący
 
Posty: 91

14 Paź 2018, 20:45

Nie wiem jak kolega, ale ja gdzieś już pisałem, że na Golfa za 94k zaproponowali mi praktycznie bez negocjacji 15k rabatu.
Eilchner
Początkujący
 
Posty: 54

14 Paź 2018, 21:15

Generalnie zauważyłem ze na golfa są mega rabaty teraz, nie wiem czy spowodowane to jest kumpel dostał oferte prawie 20 tys z 90 na 70 cos koło tego
fedor1921
Początkujący
 
Posty: 91