Pierwsze auto - max 5 tys

Pierwsze auto - max 5 tys

08 Paź 2016, 00:32

Witam, mam na imię Justyna i zerową wiedzę na temat samochodów. Doradców stos, ale każdy z odmiennymi poglądami. To będzie moje pierwsze auto. jestem z Tarnowa, woj. małopolskie i raczej w tych okolicach chciałabym coś kupić. Nie mam wymagań co do koloru i marki. Zastanawiam się nad gazem, bądź tylko benzyną, bynajmniej byle było coś ekonomicznego. Ogólnie zamierzam jeździć po mieście. Sporadycznie gdzieś wybyć poza miasto 8) na dzień dzisiejszy dysponuje około 5 tys zł budżetu. Mam dziecko 6 - letnie dlatego myślałam o samochodzie 5-cio drzwiowym. I dobrze byłoby gdyby autko było "małe" , brak doświadczenia jako kierowca i wizja braku miejsca parkingowego mnie przeraża.

Bardzo proszę o pomoc :) bo cały miesiąc myślę i nic...
jusbed
Obserwowany

Prawo jazdy od: 31 10 2013
Auto: Nie mam

Re: Pierwsze auto - max 5 tys

28 Paź 2016, 13:33

jusbed napisał(a):na dzień dzisiejszy dysponuje około 5 tys zł budżetu. Mam dziecko 6 - letnie dlatego myślałam o samochodzie 5-cio drzwiowym. I dobrze byłoby gdyby autko było "małe"
W twoim przypadku najlepiej poszukać samochodu z założoną już instalacją LPG.

Jeżeli chodzi o małe i pięciodrzwiowe samochody to myślę, że można zaproponować Opla Corsę, Fiata Pandę, Renault Clio...
Jednak proponowałbym zastanowić się nad troszkę większym (nie dużo) samochodem np. Mazdą 323F z okolicy roku 2000 z instalacją LPG, taki samochód powinien być mniej awaryjny bardziej wygodny od tych maluchów wyżej. Trzeba tylko cierpliwości w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3307
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...
    "Samoczyszczący się" samochód Nissana
    Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie innowacyjnej powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud. Być może ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Lexus RC F V8 477KM, silnik umieszczony wzdłużnie
      Akrobatyczna jazda na motocyklu
      Kia Sorento FL, tył
      Lexus GS 450h - przód