Pierwsze auto. Oszczędne do 6 tys. Diesel czy gaz?

19 Maj 2014, 17:49

Napisałem temat bo do tego jest forum. Nie znalazłem odpowiedzi do moich wymagań :p
Szukam auta do 6 000zł (ew. do 7500zł jeśli uda mi się uzbierać ale o to ciężko i wydłuży się w czasie)

Jestem z okolic Zielonej Góry, auto może być do 100km od Zielonej.

Auto na trasę 30km w jedną stronę i spowrotem. Trochę po mieście ale nie wiele. Możliwe że codziennie dystans 70km. (w zime w lato do 15km dziennie) Prędkość na tej drodze to średnio 100km/h.
Nie mam dużych wymagań do wyposażenia- wspomaganie kier. wystarczy. ;)

Pytanie brzmi diesel czy gaz? Ojciec ma Mercedesa 190 diesel z 85roku (przejechane 470 tys km i zero usterek w silniku) moc 72km i podobno pali 6l ropy. Ale niefajnie wyprzedzać tym autobus na takiej drodze (jeden pas ruchu w każdym kierunku).

Zwróciłem uwage na VW lupo diesel tylko bałbym się tym jechać 110km i wyprzedzać... pozatym nie podoba mi się to małe "damskie" autko :p
Podobają mi się hatchbacki w stylu : nissan almera, fiat stilo,honda civic.
I czy to prawda że stare diesle więcej palą i dlatego nie opłata się ich brać? Dlatego koledzy polecają np. fiata punto w benzynie. Ale nie stać mnie na spalanie 8l/100km

Na oku: [link do oferty na Olx wygasł](za tani?)

[link do oferty na Olx wygasł] ( podejrzane)

[link do oferty na Olx wygasł] ( za tani?)

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Pozdrawiam Patryk.
P4tryk17
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 05 2014
Auto: Nie mam

19 Maj 2014, 18:06

Kolego to Stilo jest do niczego na dodatek chyba bite bo cena za niska, mercedes fajny ten coupe c klasa bardzo lubi się z rudą więc przyjrzyj się im przy oględzinach pod kątem rdzy zwłaszcza w podłodze.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Maj 2014, 21:06

O Stilo w tym budżecie zapomnij,w dodatku auto awaryjne.
Granatowa c klasa to też jakieś padło będzie. Srebrna tak samo,bita z przodu i zaprawki od wychodzącej rdzy. Ostatnia również dostała z przodu i z lpg a z tego co wiem to te meśki nie lubią lpg..

Tak wogóle rozglądasz sie za Mercedesami czy Stilo w dieslu a mówisz że nie stać Cie na 8l pb w przypadku Punto a co za problem kupić takie w dieselku lub zagazowane?

Zobacz na te linki:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - zostanie kasa na dobry pakiet startowy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Maj 2014, 21:27

Wsumie nie problem :p dziekuje za rady, najbardziej przypadła mi ta ibiza :) myślałem że one wiecej chodzą.. wdodatku po lifcie.
Czekam na dalsze sugestie :)
P4tryk17
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 05 2014
Auto: Nie mam

19 Maj 2014, 21:35

Za 6000zł spokojnie ustrzelisz polifta.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Maj 2014, 20:51

To prawda że silniki z turbo są awaryjne? mam na myśli to oznacze TDI,a w przypadku Citroena TD. Boje sie to że jak padnie to nie opłaca się naprawiać. Pozatym ojciec na słowo "turbina" mówi nie, ale diesel bez turbo zbyt mułowaty, dlatego ta ibiza najbardziej mi odpowiada.
P4tryk17
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 05 2014
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Lexus UX
    Auto zbudowane jest na nowej platformie oznaczonej GA-C, zapewniającej niskie położenie środka ciężkości pojazdu, a tym samym stabilną jazdę i sportowe możliwości. UX ma 4495 mm długości, 1840 szerokości i 1520 wysokości. ...

20 Maj 2014, 21:03

Z tym dieslem że jest bez turbo mułowaty moi dziadkowie mięli takiego Citroen AX 1,5 d 57 KM i był strasznie mułowaty a ta polówka jest dużo lepsza od tego citroena i polecam właśnie ibizę w benzynie.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Maj 2014, 22:47

Awaryjne są wtedy jeśli sie o nie nie dba.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Maj 2014, 22:56

Jak na trasy to szukaj jakiegoś kompakta np. Megane I DTI.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra