Pierwszy samochód, 6 tys, gaz, mało awaryjny! Który wybrać?

Które z tych aut w mojej sytuacji byś wybrał/a?

Honda Civic V
17
59%
Mazda Mx-3
0
Brak głosów
Mazda 323c
4
14%
Nissan 100nx
0
Brak głosów
Toyota Corolla E10
2
7%
Rover 200
1
3%
Renault 19
1
3%
Opel Calibra
1
3%
Inny
3
10%
Razem głosów : 29

22 Mar 2010, 22:23

Serdecznie witam!

Jest to mój pierwszy temat i post jednocześnie na tym forum, ale obiecuję że nie ostatni :)

Jak już wyżej napisałem poszukuję pierwszego auta, jestem tzw.: młodym kierowcą, nie dawno dostałem prawo jazdy, nie dysponuję wielkim budżetem, na samo auto chcę wydać 4000-6000 (a i mniej jak będzie okazja, gdyż spory wkład mają rodzice; wiem że do tego należy doliczyć naprawy wymiany podstawowych części, rejestrację i ubezpieczenie), uczę się, dojeżdżam, pomagam babci (niestety przeszła wiele ciężkich chorób i ma obecnie problemy z poruszaniem się i każde zawiezienie jej do lekarza itd będzie wielką ulgą), obniży to koszty wakacyjnych wypadów, więc na samochód nie mogę zbyt długo czekać.

Mam pewne wymagania, nie kosmiczne ale jednak zależy mi na nich :)

- mała awaryjność,
- niskie ceny części,
- nie najbrzydszy wygląd zewnętrzny,
- rocznik do ok. 94/95,
- nie musi być zbyt przestronny jeśli chodzi o tylną kanapę i bagażnik,
- nie wielki silnik (do 1.6 ale chciałbym mniejszy)
- bezpieczne wyprzedzanie, (jeżdżę Fiatem Punto II 1.2 16v 80KM, rodziców i wiem, że jednak te nawet 10 koni, większa elastyczność może robić różnice, nie jest to bardzo ważny punkt ale jeśli było by to możliwe to chciałbym żebyście wzięli to pod uwagę, nie mam zamiaru się ścigać :) ale jednak,
- koniecznie i bezwzględnie gaz (jestem świadom konsekwencji)

proszę o radę pod kątem tych aspektów,

moi kandydaci to:

- Honda Civic V,
- Mazda 323c (nawet z silnikiem 1.3, gdyż słyszałem o problemach z braniem oleju przez Z5 przy większych przebiegach, a na taki pewnie trafię, które mocno uszkadzają silnik, poza tym niecałe 70 kucy mi starczy a i OC będzie niższe),
- Mazda Mx-3, (dostanę taką w miarę zadbaną i zagazowaną za tą kasę?)
- Nissan 100nx (ta targa! :D),
- Toyota Corolla E10.

Chętnie przypatrzę się innym polecanym przez was kandydatom, kiedyś zastanawiałem się nad:

- Renault 19 (może jednak z silnikiem 1,7/1,8 o ile zaoszczędzę na samym zakupie)
- Rover 200 (jednak za te pieniądze nie wiem czy znajdę w miarę zadbany egzemplarz)

Od razu jednak zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem VW, Oplów czy innych niemieckich samochodów z tamtego okresu, tak samo fiaty mimo bezawaryjności rodzinnego Punciaka,

Liczę na liczne i w miarę szybkie odpowiedzi, za które z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)

PS.: Wyprzedzam podpowiedzi o współwłaścicielu rodzicu ze zniżkami, w moim przypadku to niemożliwe, przepraszam jeśli powieliłem temat ale tak sprecyzowanego nie widziałem, z resztą wg mnie te tematy akurat są dość dopasowane do indywidualnej sytuacji każdego :)

;)

EDIT: Myślałem jeszcze o Calibrze, ale jednak te silniki 2.0 bedą chyba za wielkie a samochód za 4 tys albo nie wiem czy byl by w dobrym stanie albo z rocznikow ok 92 ale nie wiem wiec poradźcie :)
Ostatnio edytowany przez xsider, 23 Mar 2010, 20:58, edytowano w sumie 1 raz
xsider
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Warszawa

23 Mar 2010, 08:20

Moze wyrwiesza megane z poczatku produkcji , a raczej na pewno 1.4 16v , nissana 100nx odpusc sobie na pewno, gnije na potege i ogolnie duzo z nim problemow , zadna calibra nie bedzie malo palic, a wiec civic V lub mlodsze megane
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

23 Mar 2010, 22:03

a jak z Mx-3 czy 323c albo corollą?
xsider
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Warszawa

24 Mar 2010, 20:31

Moim zdaniem najpewniejszym autem z tej listy jest Honda Civic. Te auta są pod względem technicznym nie do zajeżdżenia.
Kłoda
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Legionowo

25 Mar 2010, 14:41

Mój znajomy ma Toyotę i jeździ nią od 10 lat i oprócz wymiany oleju, opon itd samochód ten nie miał żadnych usterek - polecam ja też się za jakąś rozglądam! Pozdrawiam;)
Satter
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa

03 Kwi 2010, 13:50

Mazdę 323f BG(1989-1994).
To są dobre auta, niezawodne silniki, z blachą trochę gorzej ale jak zakonserwujesz to jeszcze pojeździsz.
Renault 19(1992-1995) wersja po lifcie.
Z silniczkiem 1.4 Energy albo 1.7.
DjKuba
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Oleśniki

03 Kwi 2010, 17:35

Z tych samochodów to tylko Honda Civic V to najlepszy wybór z tej listy!!!
Adamogp
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Warszawa

24 Kwi 2010, 14:27

Honda civic
fiolek-6
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Jas..