Pierwszy samochód AUDI/BMW/SKODA/VW do 6000-7000 tyśięcy.

26 Kwi 2014, 11:05

Witam serdecznie Za niedługo zbliża się ten oczekiwany moment jakim jest nabycie mojego pierwszego autka. Jestem tym bardzo podekscytowany i z dnia na dzien coraz bardziej się zastanawiam CO KUPIĆ ?!. Oczywiście jako początkujący kierowca, potrzebuje porady, nakierowania na odpowiednie "tory". Sytuacja wygląda tak:
1.Budżet- to około 6000-7000 tysięcy, i tu chciał bym się zmieścić z opłatami maksymalnie do 7500.
2.Do czego będzie służył- Auto głównie do codziennych obowiązków, wyjazdów i małych podróży. Lecz także rzadkich tras 1000km+
3.Czego oczekuje-Spalanie w granicach przyzwoitości jak na portfel osoby młodej. "Nowoczesny wygląd", niezawodność i dobry komfort jazdy.
4.Typ-Sedan/Hatchback/Coupe/ewentualnie jeżeli będzie coś ciekawego to kombi. 4/5 drzwiowy.
5.Silnik i inne-Silnik minimum 100 koni tutaj mogę wybrać między benzyną lub Diesel, jeżeli benzyna to koniecznie gaz(Boli mnie serce ale auto na wodę nie jeździ) jeżeli diesel to mały.'
6.Auto ma mieć potencjał być wygodne. Komfortowo pomieścić 4 osoby, pojemny bagażnik. Nie do szaleństwa ale potrafiące dać kopa
Prosiłbym o doradzenie w wyborze, ponieważ bardzo mi zależy na dobrym aucie. Nie jestem typem człowieka co kupuje e36 1.6 w gazie kupuje emblemat M dziurawi tłumik i zakłada czapeczkę. Auto ma być czymś w rodzaju drugiego domu.

Mam kilka autek na oku a mianowicie;Audi A4 Audi A3 VW GOLF IV Skoda Octavia BMW 320d e39 VW POLO i pojedyncze nissany. Oczywiście, jeżeli jakiś model jest zbyt drogi do kupienia w dobrym stanie to automatycznie odpada( nie jestem pewien co do BMW320D E39 I OCTAVI ).

Bardzo proszę o pomoc. Jestem przekonany do tych modeli co podałem, lecz przeanalizuje inne propozycje spełniające moje kryteria zawsze są wyjątki

POZDRAWIAM !
Koladyn
Nowicjusz
 
Posty: 42
Prawo jazdy: 30 10 2014
Auto: BRAK
Silnik: BRAK

26 Kwi 2014, 11:08

A3,A4,Golf IV,Octavia i E39 nie ten budżet :!:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2014, 11:25

Dokładnie jak Barol mówi. Za te kasę tylko ubitek będzie. Octavii nikt dobrej za 5 koła nie odda. O Audi można marzyć. Nie sugeruj się aukcjami bo w realu się potniesz.
6,7 kołka powinno styknąć na jakiego 306 w gazie z normalnym wyglądem.
Nie wiem też - co to znaczy nowoczesne.

Słuchaj, jako żeś młody i jeszcze nie nauczony - nie obraź się lecz szukaj czegoś wielkości własnie Peugeota 306. Jest to tanie, w miarę wygląda i nie pociśniesz tym w chwilach radości tak by drzewko zaliczyć. Dobrym autkiem z jakim się w życiu spotkałem było Renault Twingo. Wiem, wiem. Okropne, brzydkie i niby małe. To coś - ma więcej miejsca jak większość wozów tej klasy!
Dobrego Twingo 1.2 16V można nabyć za 5000zł i to 2000r i to po liftingu a wtedy jest ładniesze. Pali to tyle co kot napłakał bo miałem okazję kiedyś śmigać silnikiem D3F dość długo bo jak żem to na handel wziął to mi się spodobało na zakupy. Kopniaka to to ma! Serio. Ja, stary baran - byłem w szoku że takie pudełko tak się zbiera. Raz nawet gniotłem to cudo Siekierkami w Warszawie ponad 155 km/h! Spalanie na poziomie mniejszym jak 5 bo jak żem zobaczył ile to pije to żem po Polsce po części latał. Twingolem byłem nawet w Kirunie gdy mi się zachciało jechać do Szwecji na zbiory Jagód :-) Przeżył.
Gdyby dzisiaj ktoś chciał mi dać takie jak na foto za moje MK2 - oddał bym bez mrugnięcia okiem. Spalanie w mieście - około 6L, trasa, często 4,5!! Tak, tak! Szok bo ja też nie mogłem uwierzyć. Części tanie, silniki mocne. Miejsca? Musiał byś sam zobaczyć bo Matizy, Corsy, Fiesty to się chowają.
Jak wyrwiesz dobrą opcję to i z ABSem i klimą znajdziesz!
A3 za 5000zł? Drugie 5000zł na naprawy!
A4? Nigdy w życiu!
Golf IV tak samo.
Za te kasę to w miarę ok ale Golf III.
Nie mów co było i jak może być - mów jak jest!
tantalini
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 118
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa i N.D.Mazowiecki
Prawo jazdy: 19 07 1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mondeo MKII
Silnik: Endura 1.8TD
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

26 Kwi 2014, 11:47

Oj kolego znowu się spotykamy.. Ja podtrzymuje propozycje Vectry B 1.8 lub 2.0 z LPG :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Kwi 2014, 11:49

niooo... tak z braku laku ta "B" nawet nawet. Może i Vectra być tyle że jak 2.0 to LPG lub zaraz po zakupie podjechać do Tesco po torby bo z czymś później trzeba będzie iść :mrgreen:
Nie mów co było i jak może być - mów jak jest!
tantalini
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 118
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa i N.D.Mazowiecki
Prawo jazdy: 19 07 1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mondeo MKII
Silnik: Endura 1.8TD
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

26 Kwi 2014, 14:11

Ode mnie poraz kolejny Peugeot 406.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie przewozić psy?
    Wyjeżdżając, właściciele psów bardzo chętnie zabierają ze sobą swoje czworonogi, jednak nie zawsze zapewniają im bezpieczną podróż. Tymczasem źle przewożony pies stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale ...

26 Kwi 2014, 14:22

Też poelcam Peugeot 406. Solidny samochód, z solidną machą.
Też miałem kiedyś Twingo. Jak napisałem, że ma więcej miejsca w środku niż nie jeden normalny większy hatchback to mnie wyśmiali tu na forum:)
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

26 Kwi 2014, 17:49

Szukajcie a znajdziecie ^^ :) Może coś w końcu wyszukam !
:shock:
Koladyn
Nowicjusz
 
Posty: 42
Prawo jazdy: 30 10 2014
Auto: BRAK
Silnik: BRAK

26 Kwi 2014, 17:53

Grzegorz napiszałeś że ma więcej miejsca w środku niż kompakty, dlatego zostałeś wyśmiany :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Kwi 2014, 17:59

Panowie dziękuje za porady i wskazówki, tylko ciężko to trochę przegryźć, że Audi a4 są po 6000 w dużych ilościach a jest opinia, że to bujdy:( tak samo golfy 4 niby dużo jest do 7000 w spoko stanie ale o co z tym chodzi, ktoś może wytłumaczyć? :(
Koladyn
Nowicjusz
 
Posty: 42
Prawo jazdy: 30 10 2014
Auto: BRAK
Silnik: BRAK

26 Kwi 2014, 18:01

Jedź obejrzeć kilka to się przekonasz.. To są kompletne złomy i ludzi przyciągają ceny, dlatego jadą oglądać i się rozczarowują albo kupią bo przejechali pół polski i potem mówią ile dołożyli i jak się bardzo psuje.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Kwi 2014, 19:07

No własnie najpierw jedz obejrzyj a potem porozmawiamy :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Kwi 2014, 20:23

Dobra to żeby chwilowo zamknąc temat :
Macie 7000tysięcy, kupujecie pierwsze auto !? JAKIE ?
Koladyn
Nowicjusz
 
Posty: 42
Prawo jazdy: 30 10 2014
Auto: BRAK
Silnik: BRAK

26 Kwi 2014, 20:29

Vectra B z LPG, Pug 406 z LPG. A z diesli Mondeo Mk2 i Passat B4.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Kwi 2014, 20:34

A ja nie powiem co bym kupił,ostatnio wyczaiłem jedno ogłoszenie ale nie pokaze :mrgreen:
ogólnie za 7000zł możesz upolować coś z Seata.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012