Pierwszy samochód do 6000 max 7000 zł

16 Paź 2016, 22:02

Witam ponownie.

Jakiś czas temu prosiłem o poradę przy zakupie pierwszego samochodu. Póki co niestety go jeszcze nie kupiłem, aczkolwiek w międzyczasie urósł mi nieco budżet, dlatego zwracam się ponownie z prośbą o poradę.

Samochód będzie użytkowany w celu dojazdu do szkoły, na siłownię itp + weekendowo czasami także na krótkich trasach (do ok. 100km). Moje oczekiwania i plany wobec samochodu są następującę:
- cena do 6000 ewentualnie 7000 zł (jest to budżet na sam samochód)
- względna bezawaryjność i nie za duże spalanie
- segment B/C
- przebieg miesięczny ok. 500-600 km 90% po mieście
- samochód ma przeżyć ze mną parę lat (najprawdopodobniej około 5)
- obowiązkowo musi mieć klimatyzację
- lokalizacja: Białystok


Póki co znalazłem coś takiego:
1. [link do oferty na Olx wygasł] - nie wiem czy diesel byłby rozsądnym wyborem przy moim użytkowaniu, aczkolwiek samochód bardzo mi się podoba wizualnie, no i wyposażenie też chyba nie najgorsze, są opony zimowe
2. [link do oferty na Olx wygasł] - tył do poprawek, są opony zimowe, klima, myślę że dałoby radę trochę zbić cenę
3. [link do oferty na Olx wygasł] - marny opis, mało zdjęć, sam nie wiem co myśleć
4. [link do oferty na Olx wygasł] - Golf w sumie jest tu przez przypadek, akurat mi wyskoczył na olx

Tu pojawia się pytanie: które z nich są warte uwagi i nie wyglądają na zmęczone życiem szroty? Chciałbym również zapytać osoby z Białegostoku czy mogłyby polecić jakiegoś mechanika, który mógłby obejrzeć auto po moich ewentualnych wstępnych oględzinach?

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
Misieeek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 04 2016
Auto: póki co brak

16 Paź 2016, 22:43

Na wstępie odrzuć diesle.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Paź 2016, 08:49

Diesel na takie przebiegi? Daruj sobie..

Corsa ok ale silnik taki sobie.
Clio prawdopodobnie miało malowany tylny lewy błotnik.

Zerknij na te linki:
[link do oferty na Olx wygasł] - dość konkretny opis.
[link do oferty na Olx wygasł] - przeciętny silnik ale po mieście wystarczy tylko sporo wyświetleń zastanawia..
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach
    Małe samochody o długości do 3,5 metra, z niewielkim promieniem zawracania i małymi silnikami o mocy ok. 70 KM. To właśnie one najlepiej nadają się do jazdy po mieście. Są chętnie wybierane zarówno przez nabywców ...