Pierwszy samochod - co wybrac?

23 Lip 2018, 22:20

To moj pierwszy post na tym forum takze witam wszystkich :)
Sprawa jest nastepujaca. Stuknelo 25 lat, a ja jeszcze nie dorobilem sie wlasnego samochodu. Jezeli chodzi o motoryzacje to raczej nie jest moj konik, ale przyszedl czas na pierwszy samochod. Czesto jestem w trasie ogladam sobie rozne "fury" i szczerze mowiac 99% samochodow wizualnie wcale mi sie nie podoba. Szaleje za starymi samochodami jak mercedes 190 albo audi 80. Kanciasta bryla, stare samochody mialy klase, trafiaja po prostu w moj gust i w takim bym siebie widzial. Bylem zdecydowany, zeby sprowadzic mietka 190 w dobrym stanie z Niemiec za 10tys, ale wtedy odezwal sie we mnie glos rozsadku i zadalem sobie pytanie - czy na pewno chce jezdzic autem ktore pali 10l i ma 90km? Potem tlumaczylem sobie, ze przerobie na gaz, ale znowu zaczalem czytac, ze tych silnikow nie powinno sie przerabiac bo costam i od pomyslu odszedlem...
Ok do rzeczy - szukam auta do 10tys. Jezeli bedzie jakis fajny model to przemysle 15tys choc wolalbym nie przesadzac. Na czym mi zalezy -
1.przynajmniej te 120km
2.ekonomiczny najlepiej na gaz
3.mozliwie estetycznie przypominajacy te piekne klasyki, choc bywaja bmw czy nowe mietki ktore mi sie podobaja, ale nie wiem jak z eksploatacja takich samochodow
4.mozliwie tani w eksploatacji
Z gory dziekuje za pomoc w podjeciu tej jakze trudnej decyzji, pozdrawiam ;)
Fesqs
Nowicjusz
 
Posty: 3

24 Lip 2018, 12:31

A może Audi A6 C4 2.6? Jeden z naszych użytkowników miał ostatnio takowe do sprzedania ale już raczej nieaktualne.
a6-c4-2-6-v6-do-sprzedania-vt108450.htm

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lip 2018, 20:19

No co mam powiedziec... piekna sprawa, auto marzenie. Nie robione na sztuki jak teraz. Tylko znowu kwestia tego spalania (10l?) i problemu ze znalezieniem zadbanego egzemplarza. Jak jest z tym silnikiem, tez odradzacie gaz?
Bede myslal nad tym modelem bardzo intensywnie dzieki wielkie. Czekam na inne propozycje moze sa jakies nowsze modele w podobnej stylistyce?
Fesqs
Nowicjusz
 
Posty: 3

29 Lip 2018, 09:54

Jeśli chodzi o Mercedesa to warto zainteresować się dwoma modelami: C-klasa W202 i E-klasa W210. Wszystkie silniki przyjmują tam bezproblemowo LPG. Wady są zasadniczo dwie: mało benzyniaków w ogłoszeniach i korozja. Chociaż trafiają się nieskorodowane egzemplarze, ale poprzedni właściciele musieli dbać o te auta np.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Najłatwiej będzie znaleźć zadbane wolnossące 2.0 np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z innych marek rozglądałbym się za:
BMW 3 E36
BMW 5 E34
Audi A6 C4
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Lip 2018, 11:45

Fesqs napisał(a):Tylko znowu kwestia tego spalania (10l?) i problemu ze znalezieniem zadbanego egzemplarza. Jak jest z tym silnikiem, tez odradzacie gaz?


10l to on w trybie mieszanym spali,po mieście lekko weżmie 12-13l.
Z gazem jako takiego problemu nie ma ale najlepiej wpakować sekwencję i mieć spokój.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012