Pierwszy samochód co wybrać???

14 Mar 2010, 12:32

Witam poszukuję samochodu do około 2tys zł z ubezpieczeniem( na współwłasność) , oraz podstawową naprawą czyli rozrząd itp. Autami które mam na myśli są : Skoda Favorit ,Fiat Cinquecento , Polonez Caro , Ford Fiesta , Seat Ibiza I . Czy mógłby ktoś mi doradzić które z tych aut jest najbardziej warte uwagi , potrzebuję autka którym będę mógł się poruszać za równo po mieście jak i w trochę dalsze trasy , wiadomo że za taka kasę cudu nie ma co oczekiwać ale myślę że jak na osobę w moim wieku to i tak duży fundusz.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Mar 2010, 12:34

O jeny to zes wybral :roll: Polecam golfa 2
e220 okular
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Tarnowskie Góry

14 Mar 2010, 12:38

O Ibizie do 2tys zapomnij bo jezdzic moze i bedzie jeżdził ale ledwo kupy sie będzie trzymało i wogóle porażka,z tych co wymieniłeś wybrał bym Poloneza ale tylko i wyłącznie z gazem (koszt przejechania 100km na lpg max 20zł) albo jak kolega wyżej Golf II z silnikiem 1.3 który jest ciężki do zajebania.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2010, 12:40

Miałem kilka lat temu golfa 2 i spisywał się bardzo dobrze. Blacha jest baaardzo dobra(nie rdzewieje) silniki też ok, ale ja miałem w dieslu. Golfik miał przebieg coś koło 400000 km
e220 okular
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Tarnowskie Góry

14 Mar 2010, 12:44

Diesel odpada wyższe opłaty i kosztowniejsze naprawy. Szczerze mówiąc to Golf nie podoba mi się za bardzo , wiem że za te pieniądze nie powinienem w niczym wybrzydzać , ale np Skoda Favoritka czy też CC jest bardziej atrakcyjne.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Mar 2010, 12:45

Haha a podoba ci sie polonez ?? :shock: Jakie naprawy ?? O czym my tu mowimy ??myslisz ze kupisz "cinkusia" i bedzie ci sluzyl bezawaryjnie ?? Sory ale chyba sie nie rozumiemy ...
e220 okular
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Tarnowskie Góry
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Systemowe rozwiązania przyszłości Webasto
    Niemiecka firma Webasto, znana Polakom przede wszystkim z produkcji urządzeń ogrzewania postojowego, montowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, działa również w wielu innych dziedzinach motoryzacji. ...

14 Mar 2010, 12:55

Jako rozważane przeze mnie samochody nie podałem Golfa zależy mi na opinii o tych samochodach które podałem dlatego nie wiem czemu został poruszony temat Golfa . Nie biorę Golfa pod uwagę ponieważ nie podoba mi się ten samochód , tak bardziej podoba mi się Polonez od Golfa II , po za tym nie interesuję mnie również jak na razie silnik diesla nie robię bóg wie jak dużych przebiegów aby potrzebować takiego silnika , a napewno koszt naprawy silnika diesla od benzyny jest droższy fakt może się rzadziej psują . I nie mówię że CC się nie psuję.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Mar 2010, 12:56

Z tych co podales to chyba Skoda Favorit :roll:
e220 okular
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Tarnowskie Góry

14 Mar 2010, 13:02

Również według mnie najrozsądniejszym autkiem jest Skoda Favorit dlatego ciesze się że teraz się zgadzamy :grin: . Myślę że ten silnik 1,3 jest napewno bardziej dynamiczny niż 0,7 czy też 0,9 w CC a pali podobną ilość benzyny. Poldek fajny samochód według mnie ale nie wiem czy dla młodej osoby , Ibiza podoba mi się z wyglądu oraz to że jest to w tym momencie nie zbyt popularnym samochodem ale jak ktoś wyżej napisał pewnie ciężko będzie znaleźć za taką cenę w dobrym stanie.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Mar 2010, 13:04

Nie powinienes miec z tym samochodem wiekszych problemow, wiec mozesz go smialo kupic :)
e220 okular
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Tarnowskie Góry

14 Mar 2010, 13:22

Ja bym troszkę jeszcze pozbierał pieniążka :roll:
Horny
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Ciechanów

14 Mar 2010, 13:28

No prawdę mówiąc chętnie wolał bym jeszcze troszkę poczekać i uzbierać pieniążki ale najbliższa możliwość zdobycia jakiś pieniędzy to wakacje nie chcę pożyczać na auto pieniędzy od nikogo a samochód niestety jest mi potrzebny.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Mar 2010, 13:41

To kup tanio CC, najlepiej lekko pukniętego albo zaniedbanego w środku, pojeździj do wakacji aż nie zarobisz pieniędzy, odpicuj i jeszcze na tym zarobisz :)
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

14 Mar 2010, 13:52

Opel Kadett E 1.3i - dobre auto, ponadczasowa stylistyka nadwozia na tle konkurentów z końca lat 80tych, dobre sprawdzone rozwiązania techniczne. Jedyną bolączką jest wszędobylska korozja.

Przykład, zob. :arrow: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ostatnio edytowany przez krikus, 14 Mar 2010, 13:57, edytowano w sumie 1 raz
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

14 Mar 2010, 13:55

krikus napisał(a):wszędobylska korozja.

Jak to opel :mrgreen:
e220 okular
Początkujący
 
Posty: 204
Miejscowość: Tarnowskie Góry