Pierwszy samochod do 7000 zl i co tu kupic ??? hmm

02 Cze 2009, 13:30

ja nierozumiem co wy chcecie od daewoo czy fiatow?? co odstrasza was to ze daewoo jest produkowany w korei?? ja was kurna nie rozumiem,kupcie sobie lanosa to zmienice zdanie jestem tego pewny,nie mieliscie auta a narzekacie jak niewiem,moji rodzice maja od stycznia 2003r zero narzekania,znajomy ma lanka z 2000r jest 1wlascicielem i tez nie narzeka i ostatnie pewien gosciu ode mnie tez ma od nowosci lanka tylko ze 2001r i auto ze tak powiem katuje a lanos jezdzi dalej,zero rdzy i wogole,ja niewiem co wy chceci od daewoo,przyczepiliscie sie jak niewiem,auta niemieli a narzekaja no ludzie

[ Dodano: Wto Cze 02, 2009 13:31 ]
a i wogole misiek 124 dla poczatkujacego kierowcy,no pomyslcie ludzi,taka krowa,chlopak jeszcze dobrze jezdzic nie umie a wy mu krowe pchacie zeby za kazdym razem cos przerysowal albo cos,zastanowcie sie czasami naprawde
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Cze 2009, 14:58

daewoo to powiew taniości, taniość taniość i jeszcze raz taniość, jakość użytych materiałów jest bardzo niska, auta z wartością lecą na łeb na szyję, ogólnie firma działa na wielu rynkach np. RTV/AGD, Maszyny Budowlane, motoryzacja,

przykładowo daewoo espero w 97 roku z silnikiem 1.5 kosztowało 40 000 zł , teraz jego wartość ~ 4 000 , czyli stracił 90% na wartości
POrównaj np. VW, Audi czy Hondę w zasadzie nie ma co porównywać

Ja w zasadzie nie mam nic do tego auta, koła się kręcą to jeździ :twisted: :twisted:
andrewb25
 

02 Cze 2009, 15:27

andrewb25 napisał(a):kurde co tu jakiś fan club lanosa czy co? ze spalaniem jeżeli ma LPG to powinien tak do 10 L łyknąć, ale uważaj bo niektóre lanosy lubiały też oleju trochę łyknąć a jak jest 16V to napewno będzie palił też olej w mniejszym lub większym stopniu, do LPG to tylko silnik 8-zaworowy
ja bym się raczej w lanosa czy inne "dajewo" nie pchał, pomyśl nad mazdą 323 lub hondą civic
z silnikiem tak powiedzmy 1.5 16V ale bez lpg, jak nie będziesz zbyt mocno cisnął to zdiwisz się niskim spalaniem, no i później też łatwiej sprzedać i wartość auta tak nie spada jak.
diesla od razu sobie odpuść za te pieniądze

tak andrew powiedz jeszcze ze masz nowke funkiel nie smigana igle z niemiec 323f...
lanos wymiata
Loosmo
Początkujący
 
Posty: 155

02 Cze 2009, 18:00

Loosmo napisał(a):tak andrew powiedz jeszcze ze masz nowke funkiel nie smigana igle z niemiec 323f...
dobre :lol:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Cze 2009, 18:17

max23 napisał(a):.PŁYNNOŚĆ KLEKOCZĄCEGO DIESLA KTURY SPAJA SIĘ Z KIEROWCĄ W JEDNOŚĆ/DIESEL TO TY A TY TO DIESEL /ZNAWCY POTWIERDZĄ MOJĄ OPINIE A JAK JUŻ BENZINMOTOR TO TYLKO SUBARU/NP 18.-2.0 IMPREZA LUB HONDKA


Panie diesel dolej sobie trochę oleum do głowy, bo jak widzę poradę, by za 7k kupić Subaru to nieubliżając nikomu takie propozycje to tylko dzieci neostrady.

Diesel w tych pieniądzach to nie dla młodego chłopaka. Jak jest przyzwoita instalacja to oszczędności są spore zwłaszcza gdy cena benzyny jest ponad dwukrotnie wyższa.
Pozostaje szukać dobrze utrzymanego. W tej cenie to roczniki i tak będa już dwucyfrowe więc nawet jak bezawaryjne to do wymiany pójdą rózne podzespoły.
Dlatego lanos, który ma tanie podzespoły jest dobrą opcją. Co nie znaczy, ze Lanos to jakiś super wóz. Wybór jest szeroki. Pozostaje doprecyzować oczekiwania albo ekonomia albo moc albo przestronne wnętrze albo spalanie. Wreszcie co kto lubi. jeden kocha BMW drugi chce być oryginalny i kupuje Colta
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

02 Cze 2009, 20:21

Loosmo napisał(a):tak andrew powiedz jeszcze ze masz nowke funkiel nie smigana igle z niemiec 323f...
lanos wymiata


a już sprzedałem hehe
teraz mam ładnego passata 1.9 tdi 2004 rok 140 KM piękna maszyna z dobrym wypasem
mam jeszcze ładnego vw golfa 3 '97 1.6 (101 KM) trendline z klimą
jak ktoś zainteresowany to pytać chociaż wcale nie pali mi się bo i tak mam kilka osób zaiteresowanych (miejscowych)
a mazda była w extra stanie, w sumie pojechałem po coś innego ale znalazłem mazdę i ją kupiłem bo była zadana, z wad miała tylko urwane 2 mocowania wydechu które naprawiliśmy z pół godziny z teściem :mrgreen:
ale takie auta i tak nie są dla ciebie możesz sobie tylko momażyć i jeździć dalej zgnitym polonezem :twisted: :twisted:
andrewb25
 

02 Cze 2009, 20:59

no ja tez nie rozumiem tych osob ktore tak gnoja lanosy no gadalem z kumplem ktory go posiada i mowi ze wspanialy to samochod nie jest ale za ta cene to sie go oplaca kupic bo czesci nie takie drogie . polecal mi jeszcze fiata brava ze tez jest dobry i nie lapie go rdza . A co ty powiecie mi o tym Fiacie ?
kamil3k1991
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: ok Żywca

02 Cze 2009, 21:08

Bravo... Siena to prawie to samo :P

[link do oferty na Allegro wygasł]
sebapolek
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Warszawa

02 Cze 2009, 21:36

hehe ale brava jest ladnjejsza :P ale chodzi mi co lepiej wybrac tego lanosa czy brava ??
kamil3k1991
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: ok Żywca

02 Cze 2009, 21:55

sebapolek napisał(a):Bravo... Siena to prawie to samo

Kolego ale prawie robi wielką różnicę :lol:
Po pierwsze Siena to nie ten segment co Brava. Po drugie Brava jest ładniejsza (kwestia gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje). Brava większa i przestronniejsza. A wracając do tematu to sam musisz zdecydować czy wybrać Bravę czy Lanosa. Ja brałbym Bravę, bo znam ten samochód, już wielkrotnie mówiłem o tym na forum. Ale znowu ten kto ma Lanosa to będzie polecał swojego i kółko się zamyka.
Jak już wcześniej pisałem, polecam najbardziej silnik 1.6 16V, bardzo dynamiczny jak na tą klasę samochodu, przestronny w środku, spory kufer, no i spalanie przyzwoite. Przejechałem tym samochodem kilka tys. km bezawaryjnie. Nigdy nie było żadnej poważnej awarii. No i co do rudej to musze powiedzieć, że niespotkałem sie jeszcze z nikim kto posiada Bravo/Brava gnijącą. Po prostu świetne autko i tyle. Co do Daewoo to moge sie wypowiedziec ale na temat Espero. Mój kuzyn ma takiego z motorem 1.8 8V tyle, że od nowości. Rocznik 96' a wygląda jakby dopiero co wyjechał z salonu. No ale to już jak się dba tak się ma. Jedyny mankament to, że po prostu dośc sporo łyka paliwka niestety. Ale za to bardzo przestronny z olbrzymim kufrem. Mimo wszystko pozostaje przy Bravie czy też Bravo, decyzja należy do Ciebie.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Cze 2009, 06:15

no to teraz masz dylemat Lanos czy Brava :lol:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Cze 2009, 09:57

no mam wlasnie :P a moze ktos powie czy one maja podobne spalanie czy ktores z nich wiecej pali ? mnie najbardziej martwi w lanosie to spalanie oleju
kamil3k1991
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: ok Żywca

03 Cze 2009, 10:37

spokojnie do fiata też będziesz dolewał jeszcze więcej jak do lanosa :twisted:
pamiętam jak kiedyś zdawałem prawo jazdy to m.in. jeździłem sieną i jak cofałem to praktycznie nic nie widać z tyłu, z racji mocno podniesionego bagażnika do góry, napewno lanos będzie maił lepszą widoczność
andrewb25
 

03 Cze 2009, 12:50

no musze powiedziec ze lanos ma dobra widocznosc ale przyznam ze brava to tez tak jak lanos prawie ta sama wielkosc i ksztalt,i bravke mozesz trafic jak lanosa tzn od 1 czy 2wlasciciela,zadbanego,bez rdzy ale przebiegi beda wieksze niz w lanosie
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Cze 2009, 18:18

Co do spalania to wydaje mi się, że Lanosy troszkę jednak więcej paliwka łykną,bo z tego co mi wiadomo to Daewoo lubia sobie trochę spalić. Wiem, że bankowo Espero spala sporo, bo takiego ma kuzyn, nie wiem jak to dokładnie wygląda w Lanosie, ale wydaje mi się, że trochę więcej mimo wszystko niż Fiacik. Co do widoczności do tyłu to jest dobra, troszkę gorzej jest z cofaniem, przynajmniej dla tych początkujących kierowców, ale to już tylko kwestia przyzwyczajenia :wink: A co do przebiegów, to owszem można trafić Bravę z małym przebiegiem. Mi udało się znaleźć Bravę od pierwszego właściciela z oryginalnym, sprawdzonym przebiegiem przez kilku znajomych, 62 000km rocznik 99'. Teraz Bravka ma jakieś 110 000 i śmiga bez problemu :razz:
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001