Pierwszy samochód (segment B, C) do ok. 6 tys (LPG)

09 Paź 2013, 19:41

Witam.
Szukam pierwszego samochodu dla siebie, autko ma mi służyć do przemieszczania się po mieście, ok. 10 tys rocznie.

Najlepiej do 6 tyś z gazem lub do 5 tys bez gazu.
Dobrze by było żeby gazu spalał nie więcej niż 8-9 litrów.

Najbardziej podoba mi się Punto II, jest w miarę nowoczesne i ładne, tylko martwi mnie wspomaganie... Gdyby się zepsuło to naprawa kosztuje podobno aż 800zł, jest możliwość wymiany zepsutej kolumny na taka bez wspomagania? Jaki byłby tego koszt?

Podoba mi się też fiat bravo ew. brava, tylko że na 1.4 podobno nie warto patrzeć, a 1.2 znaleźć jest bardzo ciężko, więc zostaje 1.6, duża będzie różnica w OC miedzy 1.2 a 1.6? Tyle też że raczej 1.6 spali 10l gazu, a takie punto 1.2 8 litrów.

Punto I, ogarnięte z gazem można wyrwać za 3 tysie, a jak na pierwsze auto też mi wystarczy, podoba mi się, ale pojeździłbym nim napewno krócej niż P II.
Corsa B, za bardzo do mnie nie przemawia, ale czy jest godna uwagi? Dużo mniej awaryjna niż punto I?
Może Clio albo 206?
Polo sprzed liftu mi się strasznie nie podoba w środku i raczej odpada, chyba że mnie do niego jakoś przekonacie.
Jest jeszcze Ibiza, ale tak samo jak z polo, sprzed liftu odpada.

Ogólnie szukam samochodu taniego w eksploatacji, tanie OC, mało palącego gazu i możliwie najnowszego.

Proszę nie proponować starych golfów, hond itp.
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

09 Paź 2013, 20:11

1.6 spali troche więcej gazu niż wspomniane 10l :)
Corsa B warta rozważenia ale trzeba uważać na ecoteci gdyż średnio lubią sie z lpg.
A może zainteresuje Cie Peugeot 306?
np [link do oferty na Allegro wygasł]
ten po lifcie bardzo ładnie sie prezentuje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

09 Paź 2013, 21:36

A jak jest wgl z częściami do francuzów (głownie clio i 206) ? Są droższe np od fiata czy opla?
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

10 Paź 2013, 14:28

Zwykłe części eksploatacyjne jak filtry ,świece ,paski,klocki itp kosztują tyle samo. A jak padnie skrzynia biegów w takim aucie ,to i tak kupuje się używaną więc kosztuje też tyle samo... :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

11 Paź 2013, 11:05

Co bedzie lepszym wyborem w roznych przedzialach cenowych?
Punto I czy corsa B
206, clio czy punto II
Glownie pod wzgledem jak najtanszej eksploatacji i mozliwie malej awaryjnosci.
Moze skoda felicia?
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

11 Paź 2013, 12:21

Nie! Skoda Felicja odpada. Zgnije Tobie w całości. Poza tym pali nie mało. :)
Wydaje mi się,że jednak Corsa z prostym 1,4-60 KM byłaby optymalnym wyborem. Tylko najpierw to trzeba taką znaleźć na sprzedaż w dobrym stanie,a z tym może już nie być tak lekko... :(
Koszty utrzymania twojego samochody będą zależały nie od tego jaką markę wybierzesz ale co znajdziesz w najbardziej zadbanym stanie. :yes:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

11 Paź 2013, 14:21

[link do Tablica wygasł]

Ten punciak nie za tani? Tylko boje sie o to wspomaganie. Jak to z nim wkoncu jest? Gdyby sie zepsulo mozna wymienic kolumne kierownicza na taka bez wspomahania? Jaki bylby tego koszt?
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

11 Paź 2013, 18:53

Jak dbasz tak masz,ojciec kolegi ma od jakiś 6-7lat Felicje,auto cały czas garażowane,jeżdzi nawet w zimie,od początku nic nie robił z blachą i na dzien dzisiejszy bardzo lekko jest pognita tylna klapa (standart w tym modelu) i nieliczne naloty na progach.

Punto wygląda ok,cena też ok ale mnie martwi ten stary gaz..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

11 Paź 2013, 19:57

Dlaczego martwi? Co może być nie tak ze starym gazem? Lepiej znaleźć punto za 5-tke i założyć nowy gaz? Tyle, że wtedy wyjdzie z 7300 a nie 5300 ;/
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

11 Paź 2013, 19:59

Silnik do remontu i te sprawy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

11 Paź 2013, 21:31

Do remontu? Przeciez 1.2 8v to bardzo trwale silniki a to punto ma tylko 140tys przejechane.
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

11 Paź 2013, 23:33

A ma na pewno tyle przejechane? :sly:
W takim razie powinna być do wglądu książeczka od montażu lpg te 9 lat temu. Tam powinien być wbity przebieg przy montażu ,a także kolejne okresowe przeglądy instalacji z wpisywanym przebiegiem. Założę się ,że gościu nie ma tej książeczki,bo to handlarz. No więc przebieg tez można włożyć między bajki. Skoro np 9 lat temu auto miało przebieg50-60 tys ,to niemożliwe żeby na gazie przez 9 lat przejechało jedynie 80-90 tys. Raczej ktoś to tak skonfigurował,żeby było 10 tys rocznie... Najprymitywniejszy i prostacki chwyt dla frajerów. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

11 Paź 2013, 23:50

Dzwonilem i powiedzial ze auto od 1 wlasciciela, a on jest tylko posrednikiem. Jutro moze jak sie namysle to pojade go obejrzec i oczywiacie pamietam o tej ksiazeczce wiec zapytam.
A co do przebiegu na gazie to np moj ojciec zalozyl rok temu gaz do stilo a jezdzi tylko po miescie ok. 8tys rocznie.

Wiadomo jak jutro bede ogladal samochod to wezme go na stacje diagnostyczna i raczej bede wiedzial na czym stoje.
Jeszcze jedno pytanie co do tego punta, zastanawia mnie ten kolor, nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek taki widzial, jest jeszcze inny rudy, ciemniejszy i nie taki jaskrawy, ale takiego nie kojaze, moze malowany?
rafau11
Początkujący
 
Posty: 71
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

12 Paź 2013, 00:03

A jakie ładne ma zderzaki..! Jak nowe !!! :D
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

12 Paź 2013, 04:11

No to handlarz to cena już mi nie pasuje :mrgreen: bo musiał kupić za okazyjną cene.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0