Ok. 50 tyś zł. segment D głównie dla singla pod LPG

16 Kwi 2020, 16:04

Siemanko,
trafiłem na specyficzny okres w szukaniu auta (rozglądam się już z 2 mies.) do ok. 50 tyś zł:
- volvo s60 z silnikiem t5 2.5l 254 km - podoba mi się v40 i v60 również, ale tam jest takie masło maślane, jeśli chodzi o rodzaj wtrysku a chcę pośredniwtrysk do LPG, że ciężko się w tym połapać. Czy któreś silniki w tych modelach mają jeszcze bezpośredni wtrysk? (180km+)?
- Z czasem zacząłem się rozglądać również za w204 c300.

Raz na dwa tygodnie zaliczam trasę z rodziną ok . 700km a tak to poruszam się samochodem krótkie odcinki sam.
Miałem wcześniej Civic 90km i 140km oraz accorda 155 i chcę spróbować czegoś innego (przejechałem się golfem combi nowszym w dieslu i s60 ) i chcę spróbować czegoś, co przy wyprzedzaniu tirów nie będzie wybuchało mimo, że uwielbiam japońców. Brałem jeszcze pod uwagę accorda IX 2.4.

Problemem jest, że wszystkie t5 lub c300 na olx są ściągane z USA, niemiec, Kanady (po wpisaniu vinu w google wyskakują mi powypadkowe zdjęcia aut i cena aukcji za 1000$-2000$.
1) Jak to jest z tymi modelami na aukcjach w PL - aż tak mało tego jeździ czy to koronawirus ześwirował ? Szukać czegoś zzagranicy ? A może spróbować ze znajomym ściągać?
2) Może jest jakaś inna alternatywa, czegoś ok. 10 lat 180km + , czegoś fajnie prowadzącego się i cichszego pod LPG? Czegoś co nie zrujnuje mi też kieszeni ? (japońce przyzwyczaiły mnie mega do bezawaryjności).

Serdecznie dziękuję panowie i czekam na opinie , pozdrawiam !
Ostatnio edytowany przez Krzychkrzy 16 Kwi 2020, 17:07, edytowano w sumie 2 razy
Krzychkrzy
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Honda

16 Kwi 2020, 16:07

Krzychkrzy napisał(a):olvo s60 z silnikiem t5 2.5l 254 km - podoba mi się v40 i v60 również, ale tam jest takie masło maślane, jeśli chodzi o rodzaj wtrysku a chcę bezpośredni wtrysk do LPG, że ciężko się w tym połapać. Czy któreś silniki w tych modelach mają jeszcze bezpośredni wtrysk? (180km+)?


Na pewno się w tym nie walnąłeś? Pod LPG kupuje się auta z pośrednim/wielopunktowym wtryskiem
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Kwi 2020, 16:58

Racja, sorki za błąd.
Z pośrednim z tego co znalazłem był tylko w s60 t5 (254) i t6 (304) w v60 t6 (304) i w v40 t5 (254).
Ciężko znaleźć bezwypadkową opcję zzagranicy ...
Krzychkrzy
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Honda

16 Kwi 2020, 17:07

Takie życie, te auta w większości są ze stanów więc nic dziwnego.
Kiedyś wpadła mi w łapy statystyka, że ponad 90% sprzedawanych volvo w Polsce to diesle (dane pewnie sprzed 5 lat). Reszta Europy raczej nie odbiega od tego.

Szczerze mówiąc, jeśli chcesz kupić volvo z 2.5 albo 3.0, bezwypadkowe, za 50k to temat wydaje się nierealny. Trzeba sprawdzać carfax jak mocno było walnięte i tyle
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Kwi 2020, 17:12

Nawet piątaka bym dołożył, ale i tak jest ciężko :( Jakby była stłuczka nie wypadek to bym się zainteresował, ale z 15 ofert obd zwoniłem i skurczybyków jak się przyciśnie to nagle ci wysyłają foty rozbitych mocno ... nawet często sam VIN w google pokazuje szkody.
- Warto szukać czegoś "nie - mocno " dupniętego?
- c300 też nieosiągalna?
Krzychkrzy
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Honda

16 Kwi 2020, 17:23

C350 też miał wtrysk pośredni (do 02.2011), np.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skrzynia automatyczna DSG w Volkswagen
    Czym jest wspomniane wyżej DSG? Przekładnia automatyczna tego typu, czyli dwusprzęgłowa, to konstrukcja inna niż klasyczny automat. Zamiast konwertera momentu obrotowego, który pracuje w poślizgu, wyposażono ją w zestaw ...
    Warsaw Moto Show 2015
    Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

16 Kwi 2020, 19:31

oo super ! Dzięki Ossy. Ta aukcja niestety jest bez akcyzy (zarejestrowana w niemczech), ale będę się też za tym modelem silnika rozglądał. Patrzyłem jeszcze na c180 c200, ale nie odczuje chyba zbytnio różnicy w przyspieszeniu jak w ufolcu :x
Może zacznę faktycznie rozglądać się po wypadkowych importach - problem w tym, że nie jestem specem mechanicznym i gdzie jest ta granica pomiędzy OK a nie OK ?
Krzychkrzy
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Honda

16 Kwi 2020, 19:57

Jak chodzi o Volvo to zobacz sobie na importowane.com chłopaki sprowadzają auta po raczej mniejszych przejściach i profesjonalnie odbudowuja, polecam ich. Może tanio nie jest ale uczciwie.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Kwi 2020, 23:02

W sumie w W204 najlepiej szukaj C200K (184KM) był produkowany do 2010 (nie mylić z C200 CGI o tej samej mocy).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Kwi 2020, 20:30

a jak sytuacja ma się w tym temacie do marki bmw i infinity? Z tego co wiem to lexusy są na bezpośrednim wtrysku, tak jak i przepiękne a5 natomiast BMW przeraża mnie ewentualnymi awariami - (dwóch znajomych w tym roku wsadziło w BMW warte 30 koła około 15-20 koła w naprawy). Auta również mega straciły na wartości. Szukam mocniejszej i bardziej wyciszonej alternatywy "accorda viii 2.4" , ale chyba wszystkich srok za ogon nie złapię :twisted: :twisted:
1) Dzwoniłem podpytać o
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Pan podał mi VIN - WDDGF8BBXAF502738 ; rejestrację SB3725V oraz datę I rejestracji 01.01.2010 (podesłał zdjęcie dowodu).
Dlaczego nie wyskakuje mi historia https://historiapojazdu.gov.pl/ , jeśli auto jest zarejestrowane w PL od 2 lat a dane przepisuje z dokumentów?
Ajj doszły foto z wypadku: załączniki w poście - to stało się w PL nie wyhamował przodem, natomiast w kanadzie wcześniej w ASO podobno wymieniana sama szyba przednia po spotkaniu z kamieniem. Co myślicie panowie? Podobno cały spód, szkielet zachowany.
Krzychkrzy
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Honda

17 Kwi 2020, 20:56

Krzychkrzy napisał(a):Z tego co wiem to lexusy są na bezpośrednim wtrysku, tak jak i przepiękne a5


Z lexów tych nowszych jedynie gs430 mk3 ma mpi.segment auta nie ten ale fajnie się jeździ :)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Kwi 2020, 21:42

Krzychkrzy napisał(a):natomiast w kanadzie wcześniej w ASO podobno wymieniana sama szyba przednia po spotkaniu z kamieniem. Co myślicie panowie? Podobno cały spód, szkielet zachowany.


Nikt nie sprowadzał zza oceanu auta z pękniętą szybą jeśli identyczne mógł kupić w EU
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Kwi 2020, 21:59

Pytałem o to i sprzedawca ma dokumenty na to, że jeden właściciel jego znajomy w kanadzie Polak wrócił do Polski po wielu latach - z tym autem i tu miał dzwona. Po czym on go wziął i naprawił i wystawił (to jest bardzo łatwo sprawdzić kto rejestrował w Polsce i kto posiadał w Kanadzie, więc chyba samobója by gość strzelił konkretnego).
Natomiast jeśli w Polsce był dzwon a wcześniej w kanadzie wymieniona szyba (niby przez kamień) - to jak mam zweryfikować, że to była tylko szyba a nie cały przód? Skoro w Polsce i tak musiał przód wymieniań bo zaliczył dzwona widocznego na zdjęciach wyżej ?
Sprawdzę to jakoś w ASO w Kanadzie ? Facet mówi, że data na szybie będzie, ale co to zmienia -> dalej może oznaczać, że w Kanadzie walnięty był przód z szybą a nie tylko szyba kamieniem, dobrze kminie ?
Krzychkrzy
Nowicjusz
 
Posty: 33
Auto: Honda

18 Kwi 2020, 08:25

VIN w łapę i wykup carfax

Chociaż IMO nie ma to większego sensu. Skoro po tej "stłuczce", którą masz na fotkach nie wystrzeliła żadna poducha to mało prawdopodobne, że tam w ogóle jest
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Kwi 2020, 08:54

Ja bym obd zwoni caly glob i jeszcze na księżyc dryndną :mrgreen: ... a potem jak mówie że śmieją się z nas już wszędzie to mi ludzie nie wierzą... :D
Nikt nikogo nie zmusza do zakupu tego auta, zwyky mercedes, można wybrać inny albo jechać zagramanice i sobie sprowadzić... albo po prostu zamówić carfax i potem jechać do aso.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe