Pierwszy złomek do ~4000zł

23 Wrz 2018, 13:26

Witam,
Poszukuję taniego auta dla świeżego kierowcy na terenie całego Podkarpacia. Im bliżej Rzeszowa tym lepiej. Nie posiadam specjalnych wymogów. Sedan/hatchback, rozważę też kombi, benzyna, gaz niekoniecznie ale będzie na duży plus. Auto ma służyć do codziennych dojazdów do pracy (ok. 16km dziennie) i czasem w trasy. Fajnie byłoby gdyby autko wytrzymało u mnie jakiś rok, po tym czasie może dorobię się czegoś lepszego :roll: .
Zainteresowały mnie te oferty:
1. [link do oferty na Olx wygasł]
2. [link do oferty na Olx wygasł]
3. [link do oferty na Olx wygasł]
4. [link do oferty na Olx wygasł] - mam wrażenie że ma dziwnie powyginane blachy
5. [link do oferty na Olx wygasł] - troche poza budżetem, warto sprawdzić?

Wiem, że temat dość oklepany na tym forum ale góry dziękuję za ocenę ogłoszeń :)
akn186
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Wrz 2018, 13:59

Zainteresowanym sie powaznie lanosem lub honda
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

23 Wrz 2018, 14:06

Szczerze? Wszystkie ogłoszenia są od handlarzy a w tym budżecie trzeba ich unikać..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Wrz 2018, 14:12

Rozumiem. Po czym poznać że ogłoszenie jest od handlarza?
akn186
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Wrz 2018, 14:34

wejdź w ogłoszenie np. lanosa i wejdź po prawej stronie ogłoszenia użytkownika, ten 1 fiat jest chyba z prywatnych rąk, pisze chyba bo już widziałem różne przypadki?
kurek0410
Początkujący
 
Posty: 67
Prawo jazdy: 30 07 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat toledo
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Wrz 2018, 14:40

Hm, rzeczywiście :oops: . Dziękuję za radę. Wygląda na to że tylko ten pierwszy fiat punto jest od osoby prywatnej. Poszukam czegoś od osób prywatnych i pewnie dowiem się więcej o tym punto :) .
akn186
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niezidentyfikowany przycisk w samochodach marki Toyota
    Do czego służy przycisk (o ile to przycisk) widoczny na załączonym zdjęciu w samochodach marki Toyota. Nie ma raczej znaczenia czy jest to hybryda czy też zwykła benzyna. Jedne po prostu go mają a inne nie. Przejrzałem instrukcję ...

23 Wrz 2018, 14:49

Proszę bardzo. Po to jest to forum aby pomagać, uświadamiać itp. :D
kurek0410
Początkujący
 
Posty: 67
Prawo jazdy: 30 07 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat toledo
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

24 Wrz 2018, 15:05

Dojdziesz po innych ogłoszeniach albo jak wpiszesz nr telefonu w google to pokaże Ci zazwyczaj skup-sprzedaż aut ale też domyślisz sie po stylu pisania ogłoszenia (stan ok,blacha ok no ogólnie same zachwalanie ale to musiałbyś się bardziej zagłębić w tym temacie).

Punto i tak już nieaktualne ale za 2600zł miała na 99% problemy z rudą (szybko trafia progi i podłogę).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Wrz 2018, 19:52

Nadal szukam auta. Poprzednie ogłoszenia już nieaktualne. Starałam się szukać ofert od osób prywatnych. Oto co znalazłam:
1. [link do oferty na Olx wygasł] - najbliżej

2. [link do oferty na Olx wygasł] - chyba trochę koroduje na nadkolach i drzwi pasażera z przodu takie dziwne.. jakby wstawiane i malowane. Ogólnie wizualnie mi to nie przeszkadza, tylko jak to wygląda ze strony technicznej?

3. [link do oferty na Olx wygasł] - te corsy chyba bardzo rdzewieją a ta ma oznaki na progach, drzwiach i troche na tylnej klapie. Warto się tym zainteresować?

4. [link do oferty na Olx wygasł] - drzwi można wymienić :D

5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wygląda troszkę jak handlarz, ale po numerze telefonu nic nie znalazłam. Czy to nie jest troche za tanio?

6. [link do oferty na Olx wygasł] - to samo jak z almera, czy to adekwatna cena? I czy ta szyba wymagałaby szybkiej naprawy?

Jeśli ktoś miałby jakieś propozycje, byłabym wdzięczna za przesłanie.
akn186
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Wrz 2018, 20:24

1.Niby wygląda ok ale za te pieniądze coś musi być na rzeczy (zazwyczaj ruda albo bierze olej)..
2.Gruz.. za tyle ciężko dostać zdrowe BA a co dopiero BJ.. (chodzi o generację modelu).
3.To zależy,ja jeszcze niedawno miałem taką Corse z 95roku i była mega zdrowa (podłoga i progi były cacy). Ta z linku wygląda ok ale za te pieniądze będzie miał ciężko sprzedać (trochę siedziałem w cenach Corsy). Ogólnie możesz obejrzeć.
4.Serio przeszkadzają Ci takie drzwi w tak tanim aucie? :roll: Ogólnie za tani..
5.Tani..
6.Też tanio.. szyba to zależy,jeśli Ci to nie przeszkadza to możesz jeżdzić ale w razie kontroli licz się z zatrzymanym dowodem,ja u siebie ostatnio dostałem kamieniem spod tira i pęknięcie szło dalej,jeżdziłem tak z dwa tygodnie i wymieniłem szybę bo nagle co chwilę policję spotykałem..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Wrz 2018, 20:55

Dziękuję za odpowiedź :D . Jutro prawdopodobnie obejrzę hondę i corsę. Znalazłam jeszcze coś takiego:
[link do oferty na Olx wygasł] - jest kilka rzeczy do zrobienia jak wynika z ogłoszenia. Czy jednak nadal ta cena jest za niska?
akn186
Nowicjusz
 
Posty: 5

25 Wrz 2018, 09:39

Można obejrzeć ale na pewno sprawdz stan podłogi i progów bo one szybko leciały w Yarisach.
Z wymianą łożysk w skrzyni nie ma co czekać tylko najlepiej wymienić jak najszybciej bo potem może bardzo zaboleć nasz portfel.

Zerknij na te:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - handlarz ale ładnie wygląda i jeśli klima sprawna to duży plus.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Tutaj jeszcze pewne auto od naszego użytkownika tylko cena zapewne trochę większa niż 4k.
zadbana-toyota-corolla-1-6si-114km-bez-wkladu-vt110545.htm
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012