Pierwszy złomek do ~4000zł

Pierwszy złomek do ~4000zł

23 Wrz 2018, 12:26

Witam,
Poszukuję taniego auta dla świeżego kierowcy na terenie całego Podkarpacia. Im bliżej Rzeszowa tym lepiej. Nie posiadam specjalnych wymogów. Sedan/hatchback, rozważę też kombi, benzyna, gaz niekoniecznie ale będzie na duży plus. Auto ma służyć do codziennych dojazdów do pracy (ok. 16km dziennie) i czasem w trasy. Fajnie byłoby gdyby autko wytrzymało u mnie jakiś rok, po tym czasie może dorobię się czegoś lepszego :roll: .
Zainteresowały mnie te oferty:
1. [link wygasł]
2. [link wygasł]
3. [link wygasł]
4. [link wygasł] - mam wrażenie że ma dziwnie powyginane blachy
5. [link wygasł] - troche poza budżetem, warto sprawdzić?

Wiem, że temat dość oklepany na tym forum ale góry dziękuję za ocenę ogłoszeń :)
akn186
Nowicjusz

Re: Pierwszy złomek do ~4000zł

23 Wrz 2018, 12:59

Zainteresowanym sie powaznie lanosem lub honda
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: 1.6 8V MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

23 Wrz 2018, 13:06

Szczerze? Wszystkie ogłoszenia są od handlarzy a w tym budżecie trzeba ich unikać..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

23 Wrz 2018, 13:12

Rozumiem. Po czym poznać że ogłoszenie jest od handlarza?
akn186
Nowicjusz

23 Wrz 2018, 13:34

wejdź w ogłoszenie np. lanosa i wejdź po prawej stronie ogłoszenia użytkownika, ten 1 fiat jest chyba z prywatnych rąk, pisze chyba bo już widziałem różne przypadki?
kurek0410
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 07 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat toledo
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2004

23 Wrz 2018, 13:40

Hm, rzeczywiście :oops: . Dziękuję za radę. Wygląda na to że tylko ten pierwszy fiat punto jest od osoby prywatnej. Poszukam czegoś od osób prywatnych i pewnie dowiem się więcej o tym punto :) .
akn186
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
    Audi Urban Concept Spyder - samochód studyjny Audi Urban Concept Spyder - samochód studyjny
    Samochód studyjny Audi Urban Concept Spyder, gwiazda Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej w 2011 r. we Frankfurcie, stanowi konkretną propozycję dla mobilności jutra. W swoich założeniach przeznaczony jest dla nowoczesnego ...

• Re: Pierwszy złomek do ~4000zł

23 Wrz 2018, 13:49

Proszę bardzo. Po to jest to forum aby pomagać, uświadamiać itp. :D
    kurek0410
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 07 2008
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Seat toledo
    Paliwo: Diesel
    Rok produkcji: 2004

24 Wrz 2018, 14:05

Dojdziesz po innych ogłoszeniach albo jak wpiszesz nr telefonu w google to pokaże Ci zazwyczaj skup-sprzedaż aut ale też domyślisz sie po stylu pisania ogłoszenia (stan ok,blacha ok no ogólnie same zachwalanie ale to musiałbyś się bardziej zagłębić w tym temacie).

Punto i tak już nieaktualne ale za 2600zł miała na 99% problemy z rudą (szybko trafia progi i podłogę).
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Wrz 2018, 18:52

Nadal szukam auta. Poprzednie ogłoszenia już nieaktualne. Starałam się szukać ofert od osób prywatnych. Oto co znalazłam:
    1. [link wygasł] - najbliżej

2. [link wygasł] - chyba trochę koroduje na nadkolach i drzwi pasażera z przodu takie dziwne.. jakby wstawiane i malowane. Ogólnie wizualnie mi to nie przeszkadza, tylko jak to wygląda ze strony technicznej?

3. [link wygasł] - te corsy chyba bardzo rdzewieją a ta ma oznaki na progach, drzwiach i troche na tylnej klapie. Warto się tym zainteresować?

4. [link wygasł] - drzwi można wymienić :D

5. [link wygasł] - wygląda troszkę jak handlarz, ale po numerze telefonu nic nie znalazłam. Czy to nie jest troche za tanio?

6. [link wygasł] - to samo jak z almera, czy to adekwatna cena? I czy ta szyba wymagałaby szybkiej naprawy?

Jeśli ktoś miałby jakieś propozycje, byłabym wdzięczna za przesłanie.
    akn186
    Nowicjusz

24 Wrz 2018, 19:24

1.Niby wygląda ok ale za te pieniądze coś musi być na rzeczy (zazwyczaj ruda albo bierze olej)..
    2.Gruz.. za tyle ciężko dostać zdrowe BA a co dopiero BJ.. (chodzi o generację modelu).
    3.To zależy,ja jeszcze niedawno miałem taką Corse z 95roku i była mega zdrowa (podłoga i progi były cacy). Ta z linku wygląda ok ale za te pieniądze będzie miał ciężko sprzedać (trochę siedziałem w cenach Corsy). Ogólnie możesz obejrzeć.
    4.Serio przeszkadzają Ci takie drzwi w tak tanim aucie? :roll: Ogólnie za tani..
    5.Tani..
    6.Też tanio.. szyba to zależy,jeśli Ci to nie przeszkadza to możesz jeżdzić ale w razie kontroli licz się z zatrzymanym dowodem,ja u siebie ostatnio dostałem kamieniem spod tira i pęknięcie szło dalej,jeżdziłem tak z dwa tygodnie i wymieniłem szybę bo nagle co chwilę policję spotykałem..
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Wrz 2018, 19:55

Dziękuję za odpowiedź :D . Jutro prawdopodobnie obejrzę hondę i corsę. Znalazłam jeszcze coś takiego:
    [link wygasł] - jest kilka rzeczy do zrobienia jak wynika z ogłoszenia. Czy jednak nadal ta cena jest za niska?
    akn186
    Nowicjusz

25 Wrz 2018, 08:39

Można obejrzeć ale na pewno sprawdz stan podłogi i progów bo one szybko leciały w Yarisach.
    Z wymianą łożysk w skrzyni nie ma co czekać tylko najlepiej wymienić jak najszybciej bo potem może bardzo zaboleć nasz portfel.

Zerknij na te:
    [link wygasł] - handlarz ale ładnie wygląda i jeśli klima sprawna to duży plus.
    [link wygasł]
    [link wygasł]

Tutaj jeszcze pewne auto od naszego użytkownika tylko cena zapewne trochę większa niż 4k.
    zadbana-toyota-corolla-1-6si-114km-bez-wkladu-vt110545.htm
    Barol
    Awatar użytkownika