Piszczenie poodczas hamowania - ?

17 Cze 2014, 22:21

Witam, podczas hamowania w moim Lanosie auto zaczyna piszczeć, podejrzewam że to klocki hamulcowe, czy może to być co innego? Jeśli to klocki to jakiej firmy najlepiej kupić i po czym poznać jakie klocki powinienem kupić żeby pasowały? Muszę do tego ściągać koło? Mój model do Lanos 1.5 16v hatchback.
Pozdrawiam
Dondante
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Daewoo

18 Cze 2014, 06:14

Dondante napisał(a):auto zaczyna piszczeć, podejrzewam że to klocki hamulcowe

Popdejrzewasz ?? Ja to nawet wiem.. :yes:
Dondante napisał(a): jakiej firmy najlepiej kupić

Dobrej - lucas, brembo ..
Dondante napisał(a):o czym poznać jakie klocki powinienem kupić żeby pasowały?

W sklepie podasz rocznik i silnik autka i ci dadzą.. Na pewno będa pasować..
Dondante napisał(a):Muszę do tego ściągać koło?

Do wymiany na pewno.. Jesli tego nigdy nie robiłes, a sądzę, że nie - albo sobie znajdx w necie opis, albo ściągnij książke "sam naprawiam", albo daj mechaniorom - to niewielki koszt..

powodzenia..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

18 Cze 2014, 11:04

[link do Allegro wygasł] a te z trw nadadzą się? Są różne ceny od 40 do 90.. ale te po 40 to chyba jakaś podróbka albo szajs?
Dondante
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Daewoo

25 Cze 2014, 20:59

TRW też dobra firma.
A żeby się upewnić, że to klocki, to zdeomntuj je i przejedz drobnym papierem ściernym. Załóż spowrotem i kilka razy pohamuj. Z początku nie będzie pisku, po kilku hamowaniach się pojawi :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 18121
Zdjęcia: 1192
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Lip 2014, 17:50

skąd mam pewność że klocki będą pasowały do mojego lanosa? Są różne pod różne typy czy muszą pasować?
Dondante
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Daewoo

08 Lip 2014, 20:30

Dondante napisał(a):skąd mam pewność że klocki będą pasowały do mojego lanosa? Są różne pod różne typy czy muszą pasować?

Są dwa rodzaje. Zdemontować stare , zabrać do sklepu , pokazać , kupić. Najprostsza droga do szczęśliwego zakupu.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 3714
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niedzielny kierowca na autostradzie - nie bądź taki!
    W okresie świąteczno-noworocznym wielu polskich kierowców przemierza setki kilometrów, by spotkać się z bliskimi czy spędzić wolne dni z dala od domu. Nierzadko przynajmniej część trasy pokonują autostradą lub ...
    Volkswagen Amarok Canyon - samochód terenowy
    Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje podczas tegorocznej Wystawy Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze wiele nowości. Obok nowego Cross Caddy kolejną atrakcją jest Amarok Canyon. Model ten pokryty jest lakierem ...

  • 09 Lip 2014, 14:24

    2 rodzaje ??;/ czyli muszę znów ściągać koło ;/, mam lanosa 1.5 16v 14 koła z 2003r auto. może po modelu będzie wiadomo jakie? Czy też 2 rodzaje zakładali wszędzie i w nim?
    Dondante
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Auto: Daewoo

    11 Lip 2014, 16:29

    to można jakoś rozpoznać po modelu jakie mam klocki? Albo po vinie?
    Dondante
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Auto: Daewoo

    11 Lip 2014, 20:37

    Dondante napisał(a):to można jakoś rozpoznać po modelu jakie mam klocki?
    Są tak duże rozbieżności w katalogach że nie wiem.
    Dondante napisał(a):Albo po vinie?
    Masz telefon , internet , pytaj sprzedawców. Nie rozumiem jaki jest problem podnieść auto , zdjąć koło i zobaczyć co tam siedzi. :?: Już bez wyjmowania klocków idzie się obciąć co potrzeba. Nawet bez tej operacji patrząc przez dziury w feldze można się określić. Jak masz z tym problem patrz mój post wyżej.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 3714
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    28 Lip 2014, 18:39

    http://s6.ifotos.pl/img/IMG201407_esrswae.jpg tak wyglądają moje klocki, które to będą? :cry:
    Dondante
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Auto: Daewoo

    29 Lip 2014, 12:29

    pomoże ktoś?
    Dondante
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Auto: Daewoo

    29 Lip 2014, 13:00

    Poniżej lista producentów z kodem OE tych klocków.Skopiowanie linijki i wklejenie do wyszukiwarki da w mniejszym lub większym stopniu wynik poszukiwań. Np https://www.google.pl/webhp?hl=pl#hl=pl ... +++50W0004
    https://www.google.pl/webhp?hl=pl#hl=pl ... DO+FDB1337


    Producent Kod OE
    A.B.S. 37139
    ACDelco AC642281D
    APEC braking PAD1038
    ASHIKA 50W0004
    ASHUKI 10809090
    ATE 13046059962
    ATE 605996
    BARUM BA2123
    BENDIX 572402B
    BOSCH 0986424512
    BOSCH 0986AB1241
    Brake ENGINEERING PA1192
    BRECK 232410070200
    BREMBO DP15001
    BREMBO P15006
    CHEVROLET 96288629
    CHEVROLET 96316582
    CHEVROLET 96446176
    CIFAM 8222930
    DAEWOO 96273708
    DAEWOO 96281945
    DAEWOO 96316582
    DAEWOO 96446176
    DAEWOO S4510004
    DELPHI LP1390
    E.T.F. 120804
    FEBI BILSTEIN 16341
    FERODO FDB1337
    FERODO FSL1337
    FREMAX FBP1092
    fri.tech. 3020
    FSO 96273708
    FTE BL1706A1
    GALFER 2381800
    GIRLING 6131959
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J3600909
    HP (ZEBRA) HP7117
    ICER 181262
    IPS Parts IBD1W04
    JAPANPARTS PAW04AF
    KAMOKA 1012674
    KAMOKA JQ1012674
    KAVO PARTS BP1004
    KLAXCAR FRANCE 24830
    LEMFÖRDER 26508
    LPR 05P693
    LUCAS GDB3195
    LUCAS ELECTRICAL GDB3195
    MAGNETI MARELLI 363700203093
    MAGNETI MARELLI 363702161051
    MAPCO 6486
    MASTER-SPORT 13046059962KMS
    MASTER-SPORT 13046059962SETMS
    MAXGEAR 190536
    METELLI 2202930
    METZGER 069600
    MEYLE 0252324117
    MGA 482
    MINTEX MDB1941
    MOPROD MDP1414
    NECTO FD6818A
    NECTO FD6818N
    NIPPARTS J3600909
    NK 225004
    OPTIMAL 10313
    PAGID T3093
    PEX 7557
    QH Benelux 7117
    QUINTON HAZELL BP1114
    RAICAM 6440
    RAICAM 6450
    REMSA 069600
    REMSA 269600
    REMSA 69600
    ROADHOUSE 269600
    ROULUNDS BRAKING 642281
    sbs 1501225004
    SCT Germany SP213
    SPIDAN 32344
    STOP 572402S
    SWAG 89916341
    TEMPLIN 012342101999
    TEXTAR 2324102
    TEXTAR 2324115404
    TEXTAR 2324115404T4067
    TEXTAR 2324116504
    TRISCAN 811021002
    TRUSTING 3020
    TRW GDB3195
    VAICO V510008
    VALEO 598316
    VEMA 836440
    VILLAR 6260693
    WOKING P796300
    ZIMMERMANN 232411601
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 3714
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    10 Sie 2014, 12:21

    skąd wiesz że taki mają kod?
    Dondante
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Auto: Daewoo

    11 Sie 2014, 20:06

    Ja wiem to co wie wujek Google. Potrafię uzyskać od niego informację . Ty też możesz. Pozdrawiam.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 3714
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    31 Sie 2014, 17:57

    ok zaufam ci bo dalej nie wiem skąd wiesz że to któreś z tych klocków które podałeś, tylko teraz który model wziąć
    Dondante
    Nowicjusz
     
    Posty: 11
    Auto: Daewoo