Która skrzynia automatyczna jest/była najmniej awaryjna?

01 Kwi 2022, 10:40

Klienci często pytają nas, która skrzynia automatyczna jest najmniej awaryjna.

Jako specjaliści zajmujący się regeneracją przekładni automatycznych, zdecydowanie polecilibyśmy konstrukcje inżynierów Mercedesa i to te z lat 80 i 90. Przekładnie 722.3, 722.4 czy 722.5 odznaczały się bowiem wyjątkową długowiecznością.

Co ciekawe, okazuje się, że ich mechanizm nie wymagł właściwie żadnych nakładów finansowych, a w statystykach widnieją egzemplarze, które pokonały dystans grubo przekraczający milion kilometrów.

No cóż..., dziś już takich konstrukcji nie ma, ale jeśli zależy wam na długiej i bezawaryjnej eksploatacji automatycznej skrzyni biegów w waszym aucie, to należy pamiętać o regularnej wymianie oleju przekładniowego.
Hqservice
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gniezno, Gębarzewska 20
Skrzynia biegów: Automatyczna

01 Kwi 2022, 10:58

Hqservice napisał(a):No cóż..., dziś już takich konstrukcji nie ma
:wink: może nie w Mercedesie ale w Toyocie w hybrydach masz e-CVT która myślę, że tu spokojnie dorówna tym skrzyniom które kiedyś uchodziły za pancerne. Zresztą widać to po niektórych samochodach firmowych z przebiegami 300tkm+ gdzie nawet niektóre nie miały wymienianego oleju w tej skrzyni.

Co do starszych automatów to również te o oznaczeniu A604 41TE były całkiem trwałe jak dbało się o serwis olejowy i wymianę filtra.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7577
Zdjęcia: 24

01 Kwi 2022, 11:09

Co racja, to racja :)
Hqservice
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gniezno, Gębarzewska 20
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co może się przydać podczas zimowego wyjazdu autem w góry?
    Okres zimowy, w szczególności ferii zimowych zachęca do wyjazdów w góry. Jako środek transportu przeważnie wybieramy samochody, z uwagi na wygodę, jaką oferują. Aby jednak wyjazd nie okazał się nieśmieszną ...
    Mitsubishi Outlander - 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
    Outlander - nowy crossover Mitsubishi Motors, który zadebiutował w Europie kilka tygodni temu, został poddany nowej serii testów zderzeniowych, organizowanych przez instytut Euro NCAP. Samochód uzyskał ...