[Tico] Po tankowaniu nie chodzą wszystkie cylindry

[Tico] Po tankowaniu nie chodzą wszystkie cylindry

09 Gru 2014, 15:25

Dziś zalałem na Orlenie PB 95 za .. 9zł. Ale nieważne, przejechałem 500m, po godzinie odpalam i co? Chodzi dwóch, albo nawet jednym cylindrze. Myślałem, że to normalne bo nieraz tak było chwilę po rozruchu po nocy - tylko kilka sekund i po nacisnięciu gazu od razu chodziły wszystkie 3, ale on tak ma teraz częściej. Głównie przy ruszaniu, każde gwałtowne nacisnięcie gazu dusi go. Jak już ruszę to jedzie normalnie, już 3 razy zablokowałem dziś skrzyżowanie. Co najdziwniejsze - dziś zobaczyłem że filtr powietrza (miesiąc temu nowy) jest potopiony nad gaźnikiem. Mam być spokojny, że to tylko paliwo i jakoś je przepali, czy już mogę nie spać po nocach?
keniger
Początkujący

Auto: Nie mam

Re: [Tico] Po tankowaniu nie chodzą wszystkie cylindry

10 Gru 2014, 09:09

Zacznij od wymiany świec i przewodów WN.
keniger napisał(a): Co najdziwniejsze - dziś zobaczyłem że filtr powietrza (miesiąc temu nowy) jest potopiony nad gaźnikiem.

Co przez to mamy rozumieć - jest mokry czy jest stopiony od temperatury?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Gru 2014, 23:01

Stopiony od temp, czarny, zwęglony, jest w nim dziura nad gaźnikiem.

Ale to normalne, że jak daje mu gaz do oporu, 2 sekundy muli, nagle łapie najwżysze obroty i zaczyna jeździć normalnie?
keniger
Początkujący

16 Gru 2014, 14:53

To nie jest normalne.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

17 Gru 2014, 17:34

A może być to po prostu skutek jazdy w zimę na rezerwie?
keniger
Początkujący

17 Gru 2014, 18:01

Raczej nie - nie ty jeden jeździsz na rezerwie zimą. Powód tak wysokiej tempertaury musi być inny.
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...
    Opel ADAM mały elegancki samochód miejski Opel ADAM mały elegancki samochód miejski
    Firma Opel wraz z całkowicie nowym pojazdem ADAM po raz pierwszy wprowadza na rynek mały elegancki samochód miejski, a tym samym toruje swojej marce drogę do rozwoju w modnym segmencie A. Opel ADAM łączy w sobie śmiałą ...

• Re: [Tico] Po tankowaniu nie chodzą wszystkie cylindry

17 Gru 2014, 22:28

No zaczęło się to wszystko po jednym tankowaniu i problem nie jest stały. Raz odpalam rano, jadę normalnie, potem wieczorem odpalę go któryś raz i jak nagle trzeba przyspieszać to go 1-2 sekundy dusi. Potem gaz do odcięcia i znowu jeździ normalnie. Pamiętam, że kupiłem filtr i testowałem chyba czy włącza się wentylator chłodnicy (wtedy nie działał) i doszło do czerwonego pola. Może to od tego.. Cholera, włożone już ponad 2 koła w niego i wolałbym, żeby to nie było już nic nowego, bo życie ucznia nie pozwala na wydatki :( Bak założony nowy we wrzesniu, praktycznie cały czas na rezerwie.
    keniger
    Początkujący

18 Gru 2014, 16:57

keniger napisał(a):Bak założony nowy we wrzesniu, praktycznie cały czas na rezerwie.

A to zmienia postać rzeczy - jazda cały czas na rezerwie nie jest wskazana. Nalej do auta 10 albo 20 litrów i zobaczysz czy się polepszyło.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

19 Gru 2014, 17:31

Dziś zalałem mu trochę, z jakieś 5l i znowu zaczął się dusić przy ruszaniu. Jak już się ruszy to kopa ma, do 120 na trójce, mocy nie stracił. Problem ten jest tylko przy ruszaniu i przyspieszaniu z (głównie) niskich obrotów. Ta dziura w filtrze może coś takiego robić? Jak wyjmuję filtr to to samo. Jak jadę bez korka od baku też.
    keniger
    Początkujący

19 Gru 2014, 18:21

keniger napisał(a):Ta dziura w filtrze może coś takiego robić?

Dziura w filtrze to "lewe" powietrze. Bezwzględnie wymienić.
    keniger napisał(a):Jak jadę bez korka od baku też.

Korek w baku musi być - chodzi o podciśnienie.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

20 Gru 2014, 14:55

Zauważyłem, że z jednego z wężyków przy gaźniku jest wyciek.

Wymieniłbym ten filtr powietrza, ale przypuszczam, że ta dziura powstała od strzału (odgłos jak achtung), a to było jakieś 2 miesiące temu.
    keniger
    Początkujący

20 Gru 2014, 20:53

keniger napisał(a):przypuszczam, że ta dziura powstała od strzału
    Takie strzały są nieporządane , świadczące o pewnych niesprawnościach . Być może układ zapłonowy kuleje lub masz tzw lewe powietrze zubażające mieszankę. Powiedz mi kolego co zrobiłeś w tym kierunku oprócz tankowania i pisania tutaj.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

20 Gru 2014, 21:12

Jestem jeszcze uczniem i wydałem w to auto ponad 2k (same naprawy). Bardzo bym chciał móc jechać do mechanika i nie pisać tu, ale nie mam kasy. Chciałbym mieć chociaż jakiś podgląd na to ile muszę wydać.

Strzał był 2 miesiace temu. Uszkodzony był alternator, akumulator wyładowany do zera. Po odpaleniu na pych gasnął po włączeniu swiateł. Potrzeba transportu była pilna, więc musiałem tak jechać, przy 20km/h, 1 bieg, gaz w podłodze a on się dusi dusi dusi, nie przyspiesza, wtedy był ten strzał i pojechał. A obecne problemy mam od jakiś 2 tygodni.

Dziś zdjąłem obudowę filtra i zobaczyłem ten wyciek, a w poniedziałek spróbuję z filtrem powietrza. Chociaż mechanik grzebał przy mnie dawno temu w gaźniku i silnik pracował bez żadnego filtra powietrza, więc to co da? Wcześniej też nie chodził za równo i okazało się, że to kabel z gaźnika jakiś spadł. Niestety ja nie wiem, który to był
    keniger
    Początkujący

20 Gru 2014, 22:11

keniger napisał(a):Uszkodzony był alternator, akumulator wyładowany do zera. Po odpaleniu na pych gasnął po włączeniu swiateł. Potrzeba transportu była pilna, więc musiałem tak jechać, przy 20km/h

keniger napisał(a): i silnik pracował bez żadnego filtra powietrza

Hmmm, skoro w ten sposób traktujesz auto, to mam naprawdę dobrą radę dla ciebie - przerzuć się na rower, albo czym prędzej poszukaj pracy. Dobrze płatej. Żebyś miał na mechaników i na części. Ewentualnie siądz na neta i poczytaj o podzespołach samochodów i do czego one służą - po co są filtry, po co jest korek na zbiorniczku płynu chłodzącego ( bo nie tylko po to, żeby płyn się nie wylał ), po co jest korek na zbiorniczku płynu w układzie hamowania ( tez nie tylko po to, żeby płyn się nie wylał ) i po co w samochodzie jest wiele wiele innych rzeczy.
    Naprawdę dobrze radzę i nie jestem złośliwy w żadnym wypadku.
    A wracając do problemów - pracujący silnik bez filtra też może być przyczyna tych objawów. Mimo, że teraz ten filtr już jest. Wcześniejsza jazda na zwarciu alternatora też może być tego przyczyną - np. cewka zapłonowa.
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

23 Gru 2014, 12:30

Nie wiedziałem, że znasz mnie osobiście, że wiesz jak traktuję swój samochód. Transport był konieczny.

Jeśli ktoś będzie miał kiedyś takie problemy - u mnie woda w kopułce i przewody paliwowe, u mechanika 20zł.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt.
    keniger
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      Subaru Impreza STI