Po wyjęciu kluczyka radio gra dalej, Volvo V50

Po wyjęciu kluczyka radio gra dalej, Volvo V50

03 Gru 2019, 23:25

Witam, w moim Volvo V50 występuje taka oto sytuacja: raz na jakiś czas po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio przez jakiś czas (raz to jest kilka sekund a raz i minuta) gra w najlepsze...najlepsze w tym wszystkim jest to,że gdy radio nie mogę zamknąć auta z przycisku na kluczyku,dopiero gdy przestanie grać centralny reaguje na przycisk i zamyka zamki i zaświecają się lampy sygnalizując zamknięcie auta.
Dodam, że zauwazyl m też jak po zamknięciu po krótkim czasie (ok. 30sekund) jest dziwny krótki dźwięk (jakby "zgrzytniecia","pisku" centralnego zamka)
Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co to może być? Bo nie ukrywam,że czasami uciążliwe jest stanie lub siedzenie w aucie i czekanie aż radio przestanie grać by móc zamknąć gablotę.
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: Po wyjęciu kluczyka radio gra dalej, Volvo V50

03 Gru 2019, 23:33

Ciekawe jest to co piszesz. Zdarzył ci się może kiedyś taki problem jak miałeś wyłączone radio? Zastanawiam się czy to jest jego problem czy raczej innych elementów w instalacji elektrycznej.
defens napisał(a):Bo nie ukrywam,że czasami uciążliwe jest stanie lub siedzenie w aucie i czekanie aż radio przestanie grać by móc zamknąć gablotę.
A co się dziej jak je wyłączysz? Nie reaguje na to?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam

04 Gru 2019, 07:31

Gdy wyłączę radio z guzika,to i tak nie mogę zamknąć auta (centralnego), to się zdarza losowo
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

04 Gru 2019, 13:32

Sprawdź przekaźniki być może któryś z nich zawiesza się nie rozłączając od razu tak jak powinien po odjęciu napięcia.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota RAV4 V generacji Toyota RAV4 V generacji
    W 2019 roku doczekaliśmy się również premiery piątej odsłony modelu, którym 25 lat temu Toyota zrewolucjonizowała motoryzację i utworzyła rynek SUV-ów. Mowa oczywiście o modelu RAV4. Auto zmieniło się ...
    Najbezpieczniejszy samochód 2017 roku w testach Euro NCAP Najbezpieczniejszy samochód 2017 roku w testach Euro NCAP
    Każdego roku Euro NCAP publikuje wyniki testów Najlepszy w swojej klasie (Best in Class). Oceniane są wszystkie samochody wprowadzone na rynek w danym roku, a finalna ocena jest średnią ważoną wyników uzyskanych ...

•