Podłączenie kamery cofania do tabletu

13 Mar 2023, 14:25

Witam

Chciałbym zapytać co jest potrzebne tzn jakie przejściówki do podłączenia kamery cofania samochodowej do tabletu żeby przy załączeniu wstecznego wyświetlał się na nim obraz?

Dziękuje
audiosisi
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Mar 2023, 14:56

Jak do tabletu? Masz na myśli ekran multimedialny wbudowany w samochodzie?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Mar 2023, 15:04

Chodzi o zwykły tablet na androidzie, a kamera przewodowa tak jak poniżej np.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

audiosisi
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Mar 2023, 15:17

A masz już kamerę cofania? Czy będziesz dopiero zakładał i chcesz podłączyć tak jak na filmiku? Rozwiązania są różne więc w zależności od modelu kamery i przejściówki mogą być inne.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Mar 2023, 15:44

Chcę dopiero założyć ale kamera to zapewne standardowo na 2 przewody RCA tylko nie wiem co do niej trzeba dokupić dodatkowo żeby to zadziałało i przy włączeniu wstecznego żeby automatycznie włączał się obraz na tablecie
audiosisi
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Mar 2023, 15:54

Można tu poszukać kamery cofania do wideorejestratorów one często maja już od razu wejście na mini USB, a co do zasilania to wystarczy podpiąć sygnał z tylnej żarówki od wstecznego wtedy kamera będzie wiedziała kiedy się włączyć ale sam tablet nie koniecznie włączy się wtedy na żądanie.

Taniej chyba wyjdzie zestaw kompletny takiej kamery z wyświetlaczem w lusterku.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

13 Mar 2023, 19:12

W tego typu kamerkach raczej jest jeden przewód z usb i to on jest jednocześnie jej zasilaniem więc nie bardzo wtedy jest jak podłączyć jakikolwiek inny przewód np. pod wsteczny.
Ewentualnie jeszcze na wifi może być z tym że nie ma to jak przewód bo obraz może być gorszy nie raz śnieży, mruga itp. a nie wiem też jak go ulepszyć żeby był czysty
audiosisi
Nowicjusz
 
Posty: 4