Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

18 Sty 2015, 21:24

Witam chciałbym zapytać co będzie potrzebne aby otworzyć mały warsztat samochodowy. Na początek może napisze nad czym myślę jak bym o czymś zapomniał to dopiszcie.

Główne cele to:

mechanika pojazdowa naprawy silników, wymiana elementów zawieszenia lakiernictwo i blacharka odpada
serwis opon
auto elektronika

na początek co posiadam zestaw kluczy nasadowych, płasko oczkowych, oczkowych z grzechotką, fajkowych, imbusy, torxy, kleszcze wszystkie rodzaje również do segerów, impulsator kinetyczny, imadło, klucz dynanometryczny, ściągacz do łożysk, ściągacz do sprężyn amortyzatorów, lutownica, nasadka z kontomierzem, latarka, magnesy.

Teraz w co myślę zainwestować

Przede wszystkim podnośnik myślę nad takim ale proszę o opinie bardziej doświadczonych

[link wygasł]

zestaw do wymiany opon

[link wygasł]

[link wygasł]

kompresor i tu kompletnie nie wiem w jaki zainwestować jaka firma i jaki baniak zainteresowało mnie coś tego typu

[link wygasł]

dodatkowo migomat jakiś mniejszy, wiertarka, szlifierka kątowa,

[link wygasł]

zestaw do mierzenia ciśnienia na garach no i interfejs diagnostyczny autocom to jest moja taka wstępna wizja co byście dodali zmienili ewentualnie wywalili?
ziom890
Nowicjusz

Prawo jazdy: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

19 Sty 2015, 09:00

Zuraw ok-może być najtańszy

Reszta to najtańsza chińszczyzna........zastanowiłbym się szczególnie nad zestawem do ogumienia....jak chcesz robić to sporadycznie to może wystarczy jak dużo i szybko to po roku będziesz zmieniał na lepszy po stół nie uciągnie koła powyżej 19 cali albo zbijak nie da rady zbić opony.....

Podnośniki-sprawdż gdzie jest serwis i w ciągu ilu dni przyjeżdża.

Firmy od kompresorów też nie znam, niby serwis jest.Polecam Airpress,sprawdzone i z dobrym serwisem.

Do opon i nie tylko to jeszcze pneumat dobry kup np Yato
http://okazje.forumsamochodowe.pl/produ ... -yato.html

Do silnika na pewno blokady rozrządu, opaski do pierścieni,mierniki kompresji,-generalnie specjalistyczne narzędzia, same klucze to tylko podstawa.

Elektrnika -temat rzeka, Autocom od chińczyków na początek ci może wystarczy ale oprócz tego serwisówki, dobry miernik.
Optima
Nowicjusz

Auto: Fiat Doblo
Paliwo: Diesel

19 Sty 2015, 13:57

A odnośnie interfejsów polecacie coś innego bo ja tak przykładowo podałem autocom podpatrzyłem go właśnie w dobrym warsztacie zależy mi na tym aby obsłużyć przeciętne samochody od 1995 do 2008 roku głównie ope volksvagen skoda mercedes audi renault honda ford itp... no i dla siebie bmw koniecznie seria 3 i seria 7. Kolejna sprawa nie mam portu rs232 w lapku a mój windows to 7 więc potrzebuje na usb pod 7 i w języku polskim budżet to max 2500 mile widziane coś tańszego odnośnie przejściówek bmw jest dużo problemów z tym i też nie wiem z jakiej aukcji wybrać
ziom890
Nowicjusz

Prawo jazdy: 02 02 2008
Auto: bmw
Silnik: 1.9 105 KM

12 Maj 2017, 16:20

Mi przed założeniem warsztatu samochodowego polecano wyposażenie warsztatu od Siegstar. Marka z Tych. Specjalnie dojeżdżałem do nich na konsultacje. Przedstawiłem mniej więcej oczekiwania. Omówili ze mną rozwiązania, które wykorzystują. Chodzi głównie o niemieckich producentów. Wziąłem na początku podnośnik samochodowy, montażownice do opon, stację obsługi klimatyzacji. Do tej pory korzystam. Najlepszy sprzęt. Przy okazji mam u nich serwis, części zamienne, szkolenia pracowników pod zastosowanie urządzeń, montaż, transport. O wszystko zadbali, dlatego polecam. Wiem, że początki dla warsztatu bywają trudne, ale nie żałuj na wyposażenie.
kamil33
Nowicjusz

Prawo jazdy: 02 04 1983
Auto: renault

23 Maj 2017, 11:37

Hej, czy oprócz wyżej wymienionych narzędzi będzie coś jeszcze potrzebne jeśli miałby to być warsztat, a raczej serwis samochodów ciężarowych? Dokopałam się do artykułu http://www.eioba.pl/a/5gcw/wlasny-warsztat-samochodow-ciezarowych-plusy-i-minusy-biznesu, ale tutaj jest raczej ogólnie opisane otwarcie takiego warsztatu, a ja potrzebuję konkretów. Będę wdzięczna za pomoc
AnnaS
Nowicjusz

Prawo jazdy: 09 11 2000
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Iveco EuroTech
Typ: Inny
Rok produkcji: 1994

08 Cze 2017, 13:33

AnnaS napisał(a):czy oprócz wyżej wymienionych narzędzi będzie coś jeszcze potrzebne jeśli miałby to być warsztat, a raczej serwis samochodów ciężarowych?
Na pewno trzeba mieć duży plac manewrowy i pomieszczenie do którego bez problemu wjedziesz ciągnikiem siodłowym.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    Sekrety Takumi - kim są rzemieślnicy Lexusa? Sekrety Takumi - kim są rzemieślnicy Lexusa?
    Samochody Lexusa wyróżniają się wieloma cechami - odważną stylistyką z atrapą chłodnicy w kształcie klepsydry, napędami hybrydowymi, które są wizytówką marki i nietypowymi rozwiązaniami, jak ruchome zegary. ...

• Re: Podstawowe Narzędzia aby otworzć mały warsztat?

20 Lis 2017, 14:12

Dla kogoś kto chce otworzyć warsztat istotny jest kanał- przynajmniej ja bym tak wolał. Przygotować jedno lub więcej stanowisk do naprawy, tak aby było wygodniej przyjmować klientów. Jeżeli chodzi o narzędzia to zacząłbym od tego https://abcporady.pl/co-musisz-miec-w-skrzynce-z-narzedziami-podpowiadamy-ktore-podstawowe-narzedzia-warto-miec/ Jednak trzeba narzędzia stale dokupować. Jeżeli otwierasz działalność, to możliwe jest otrzymanie dotacji na zakup, niektórych produktów.
    autodrive
    Nowicjusz

Auto: Skoda

26 Lis 2017, 22:52

Wyposażyłem swój warsztat u Best Prod. Mieli bardzo dobre ceny i duży wybór mocnych, świetnej jakości towarów. Można liczyć na promocje przy większych zakupach. Obsługa w pełni profesjonalna.
    Franek74
    Nowicjusz

Prawo jazdy: 08 01 2008
    Przebieg/rok: 6tys. km
    Auto: nie mam

07 Mar 2018, 13:24

Przegląd ważnych narzędzi, jakie warto mieć w samochodowym warsztacie, można znaleźć na [link wygasł] - oczywiście ten artykuł nie wyczerpuje tematu, ale można się z niego dowiedzieć tego, co najważniejsze.
    smaur
    Początkujący

Prawo jazdy: 15 10 1986
    Auto: Volvo s 60

08 Mar 2018, 12:57

Na pewno niezbędnym sprzętem będzie wyważarka, podnośnica, urządzenia do klimatyzacji itp. Ja w wyposażenie do warsztatu samochodowego zaopatrywałem się w moto hurtowni. Doradzili mi tam też czego nie powinno zabraknąć w tego typu miejscu. Porównywałem sobie ceny sprzętu z innymi hurtowniami i tu wychodzą bardzo atrakcyjnie, także polecam na początek do nich zajrzeć przed otwieraniem biznesu.
    Marmolad19
    Obserwowany

Prawo jazdy: 07 06 1990
    Auto: Audi A6
    Paliwo: Benzyna + LPG

12 Mar 2018, 17:13

aeg robi bardzo dobry sprzęt dla profesjonalistów, cneny też są b ardzo przystepne, wiem ze mają długą żywotność i radzą sobie nawet pzy sporych mrozach
    bpa
    Początkujący

Auto: volvo v40

08 Cze 2018, 09:36

Narzędzia do warsztatu samochodowego polecam ze strony Autosa. Duży wybór i fajne ceny - jakość mega!
    ruda2114
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy: 18 10 2007
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Ford Galaxy
    Silnik: 2,0
    Typ: Van
    Rok produkcji: 2001

15 Cze 2018, 14:18

Dziwne, piszesz że serwis ogumienia odpada w wklejasz maszyny do wymiany opon? jak chcesz wymieniac opony a nie umiesz załatać? przecież tego się idzie na Yt nawet nauczyć po pierwszym odtworzeniu filmiku :) Co do maszyn to ktoś już napisał że to China, polecam Wyważarka Hoffman Geodyna A montazownica Flyspeed, plus ramie do Runflata. Jedyna china jaką bym wziął to kompresor z kraftdella z 300l wystarczy.
    OptimusPrime
    Nowicjusz

Prawo jazdy: 28 08 2011
    Przebieg/rok: 50tys. km
    Auto: Ford Focus St

21 Cze 2018, 09:39

Musisz uwzględnić też podnośniki do samochodów bo bez tego mało co zrobisz.
    Jkindustries1
    Obserwowany

Prawo jazdy: 04 02 1992
    Auto: jakies
    Typ: Pickup
    Rok produkcji: 1994

29 Sie 2019, 08:43

Urządzenia do warsztatu samochodowego można kupić w tej hurtowni MotoHurtownia z Kłobucka. Polecam skorzystać z ich usług i wyposażyć warsztat na 5+.
    NowakMarcin85
    Nowicjusz